Koronawirus w Polsce i na świecie - raport na żywo minuta po minucie. Nie żyją 94 osoby

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Jakub Oworuszko
Jakub Oworuszko
Kacper Rogacin
Kacper Rogacin
Epidemia koronawirusa – raport minuta po minucie o najnowszych informacjach dotyczących wirusa w Polsce i na świecie Polska Press
Raport 5 kwietnia 2020. W Polsce zachorowały już 4102 osoby. 94 nie żyją - informuje Ministerstwo Zdrowia. Obowiązuje zakaz wchodzenia do lasów. W poniedziałek Sejm ma przegłosować zmiany w Kodeksie wyborczym, dzięki którym możliwe będzie głosowanie korespondencyjne w wyborach prezydenckich. Przeciwko nowelizacji jest opozycja, a także koalicjant PiS - Porozumienie. Wicepremier Jarosław Gowin chce zmian w konstytucji i wyborów prezydenckich dopiero w 2022. Śledź raport minuta po minucie i bądź na bieżąco.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 5 kwietnia 2020

21:55

Włochy mierzą się nie tylko ze śmiertelnym żniwem COVID-19. Italia stoi na skraju bankructwa. Zadłużenie kraju teraz wynosi już 135 proc. PKB, a prognozy wskazują, że może dobić do 150 proc. Rząd włoski już wydał 25 mld euro na tarczę antykryzysową, a teraz szykuje kolejny pakiet pomocowy - 30 mld euro.

21:25

Królowa brytyjska, Elżbieta II wygłosiła telewizyjne orędzie do narodu w związku z epidemią koronawirusa. Było to dopiero piąte jej takie orędzie w 68-letniej historii jej panowania - jak podaje portal ITV. - Przemawiam do was w czasie, który jest coraz trudniejszy. Czasie zakłóceń w życiu naszego kraju: zakłóceń, które przyniosły niektórym żal, trudności finansowe dla wielu, a wszystkim ogromne zmiany w codziennym życiu - mówiła królowa. Podziękowała pracownikom służby zdrowia za ich walkę o ratowanie życia ludzi, a także wszystkim rodakom, którzy pozostają w domach, by nie dopuścić do szerszego rozprzestrzeniania się wirusa. - Musimy znieść jeszcze więcej [trudów], ale lepsze dni powrócą - dodała. Więcej o orędziu królowej - tutaj.

20:52

Po raz pierwszy spadł dobowy bilans zgonów z powodu koronawirusa w Nowym Jorku, poinformował w niedzielę gubernator Andrew Cuomo. Na konferencji w Albany, stolicy stanu Nowy Jorku Cuomo mówił o 594 nowych zgonach w porównaniu do 630 zgonów, o których służby medyczne donosiły dzień wcześniej.

20:46

Minister zdrowia Wielkiej Brytanii w wypowiedzi dla BBC powiedział, że zastanawia się nad wprowadzeniem zakazu ćwiczeń fizycznych na wolnym powietrzu, gdyż ludzie gromadzą się wtedy i nie przestrzegają zaleceń zachowania odpowiedniej odległości od siebie. Ostatniej doby zmarło na Wyspach kolejne 619 osób, w sumie epidemia pochłonęła już prawie pięć tysięcy ofiar. Na szczęście spada liczba śmiertelnych ofiar. Rekord jednej doby wynosi 708 przypadków śmierci.

20:09

Na całym świecie odnotowano już ponad 1,2 miliona przypadków zachorowania na koronawirusa, z czego 68 tysięcy osób zmarło . Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), wyzdrowiało około ćwierć miliona ludzi.

20:05

Akcję „Lot do domu” przekształcamy w „Cargo dla Polski - poinformował Michał Dworczyk, od 2017 szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i minister-członek Rady Ministrów. Polityk dodał na Twitterze: W ramach utworzonego mostu powietrznego między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Chin transportujemy niezbędne materiały służące w walce z pandemią oraz sprzęt zapewniający bezpieczeństwo polskim służbom medycznym.

20:00

Pięć osób zakażonych koronawirusem trafiło omyłkowo na okręt medyczny amerykańskiej marynarki wojennej. Jednostki takie mają wspierać najbardziej zalewane falą zakażeń miasta, jak na przykład Nowy Jork. Na jednostki te, zgodnie z założeniem, miano przyjmować tylko osoby niezaifekowane wirusem.

19:25

Po opanowaniu pandemii koronawirusa w Nowym Jorku może dojść do lawiny rozwodów, informuje „New York Post”. Powód? Prawnicy odbierają wiele sygnałów od ludzi, którzy z powodu zakazu wychodzenia z domu psychicznie nie wytrzymują wymuszonego spędzania razem czasu przez małżonków.

19:19

Z powodu nowych przypadków zakażeń koronawirusem na Białorusi prezydent Aleksander Łukaszenka przedłużył przerwę w szkołach. Jak jednak zapewnia, więcej ograniczeń się nie planuje. Prezydent przekonuje, że człowiek jest sam w stanie pokonać wirusa, a jako pomocne środki wymienia się … wódkę, masło i ostatnio też kaszę. Na Białorusi zarejestrowano ponad pół tysiąca zakażeń koronawirusem.

19:15

W Wielką Sobotę zostanie wystawiony Całun Turyński w katedrze św. Jana Chrzciciela w Turynie we Włoszech. Tym razem jednak do świątyni nie zostaną wpuszczone tłumy, jak to nie raz już bywało w poprzednich latach. W zamian za to na cały świat nadana zostanie z tej uroczystości transmisja telewizyjna.

18:42

Dotknięte pandemią koronawirusa Włochy mają powody do lekkiej radości. Okazało się, że po raz pierwszy zarejestrowano mniej przypadków zakażonych pacjentów. Niektórzy odczytują to jako dowód, że fala zakażeń spada i zaczyna się zmieniać najbardziej śmiertelna katastrofa, z jaką zmagał się kraj od czasu II wojny światowej. Szef służby ochrony ludności Angelo Borrelli podał, że w piątek przybyło 4068 zakażeń, w sobotę- 3994. To bardzo ważne, bo ta liczba spada po raz pierwszy, co pozwoli odetchnąć szpitalom, dodał.

18:30

Marianne Faithfull, 73-letnia dziś brytyjska piosenkarka jest zakażona koronawirusem. Przebywa w jednym z londyńskich szpitali i czuje się dobrze. W latach 60. była partnerką lidera The Rolling Stones, Micka Jaggera. To on wspólnie z drugim Stonesem, Keit Richardsem napisali dla niej utwór „As Tears Go By", który otworzył Faithfull drzwi do wielkiej kariery.

18:24

Koronawirus uziemił Komendę Powiatową Policji w Krotoszynie w Wielkopolsce. U siedmiu policjantów stwierdzono koronawirusa, pozostałych, czyli 95 wysłano na kwarantannę. W tej sytuacji komenda została zaplombowana, z pomocą miastu przyjdąpolicjanci z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Poznania.

18:00

Z ogromnym zainteresowaniem Brytyjczycy czekają na niedzielne przemówienie królowej Elżbiety II. Będzie ono krótki, czterominutowe i poświęcone będzie epidemii koronawirusa. Dopiero piąty raz w swoim niemal 70-letnich rzadach monarchinii zwróci się bezpośrednio do mieszkańców Wysp. Sytuacja jest szczególna, Wyspy, podobnie jak wiele innych krajów boleśnie odczuwa skutki pandemii. Zdaniem mediów Elżbieta II zaapeluje do poddanych o zachowanie siły ducha, o wpomaganie nie tylko bliskich ale także innych potrzebujących i zastosowanie się surowych obostrzeń, jakie rząd wprowadził, by powstrzymać pandemię koronawirusa. Jak wynika z informacji Pałacu Buckingham, Elżbieta II zwróci się za słowami otuchy i podzięki do pracowników służb medycznych, którzy są na pierwszej linii walki z zarazą.

17:54

Szpital Uniwersytecki w niemieckim Erlangen rozpocznie eksperymentalne leczenie krytycznie chorych pacjentów zakażonych koronawirusem  tzw. osoczem terapeutycznym. Najpierw poproszono pacjentów, których wyleczono z wirusa, by oddali krew. Następnie pozyskano z niej osocze, które będzie podane chorym. Miejscowi badacze są przekonani, że kuracja będzie skuteczna.

17:39

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 475 nowych przypadkach koronawirusa i 15 zgonach.

17:36

Aktualna liczba zakażonych w Polsce to 4102. Zmarły 94 osoby.

17:34

268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zachorowało 17 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 9 osób z woj. podlaskiego, 8 osób z woj. lubelskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. śląskiego i 3 osób z woj. zachodniopomorskiego. Zmarło 10 osób: Są to: 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni i 77-letni mężczyźni hospitalizowani w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w szpitalu w Warszawie, 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu.

17:15

Poczta Polska powinna Polakom dostarczyć maseczki zamiast pakietów do głosowania. Trzeba ratować życie, nie władzę - napisał na Twitterze były premier Donald Tusk.

17:05

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z Tvn24.pl: Nie jestem w stanie (dziś powiedzieć, czy zrealizuje się u nas scenariusz włoski czy hiszpański - red.), bo jeszcze coś może się zdarzyć za chwilę, choćby święta Wielkiejnocy, w trakcie których będziemy mieli taką transmisję, że liczby podskoczą z dnia na dzień. Bardzo się tego boję. (...) Zdecydowanie powiedziałbym, że nie zalecam, by Polacy jeździli i organizowali rodzinne spotkania. Naprawdę, to jest ogromne ryzyko. Powtórzę: to jest ogromne ryzyko! (...) Mówię to z ogromnym żalem, ale i z dużą odpowiedzialnością: tak, święta w samotności lub tylko z tymi, z którymi mieszkamy na co dzień.

16:20

W nowym spocie rząd zachęca seniorów do pozostania w domach.

15:18

Mam do udostępnienia kilka apartamentów w ścisłym centrum Torunia. Być może część lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników boi się wracać do swoich mieszkań w obawie o zdrowie najbliższych. A może trzeba ściągnąć do miasta nowe służby medyczne...Moje drzwi są dla nich otwarte. W tej chwili robimy ostatnie, błyskawiczne zakupy, by apartamenty były gotowe na początek przyszłego tygodnia" - napisał Michał Kwiatkowski, mistrz świata w kolarstwie.

15:08

"Obserwujemy wiele gestów solidarności w walce z koronawirusem. Potrzebujemy jeszcze większej współpracy - Unia Europejska musi działać razem! Solidarność jest teraz potrzebna bardziej niż kiedykolwiek!" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. To komentarz do wpisów przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, która napisała o potrzebie solidarności państw UE i m.in. o "polskich lekarzach podróżujących do Włoch", którzy wspierają włoską służbę zdrowia w walce z koronawirusem.

14:25

Artur Kramarczyk miał koronawirusa, wyzdrowiał i czuje się już dobrze. Mówi, że sytuacja w szpitalach zakaźnych jest trudna. - Nie mogłem w nocy spać. Wszyscy mieli kaszel. Niektórzy każdym oddechem jakby walczyli o swoje życie - opowiada portalowi nto.pl. Chciałby teraz zostać wolontariuszem i pomagać innym chorym w czasie epidemii.

14:12

Z powodu pandemii koronawirusa Bundesliga została przerwała po 25 z 34 kolejek. Wciąż nie wiadomo, jak sezon 2019/20 zostanie rozstrzygnięty. W rozmowie z niemiecką telewizją ZDF, wirusolog Alexander Kekule wyjaśnił, co musiałoby się stać, by rozgrywki mogły zostać wznowione w maju.

13:25

Ministerstwo Zdrowia: 134 osoby zakażone koronawirusem wyzdrowiały.

13:23

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński: W porównaniu do ubiegłego tygodnia dziennie wykonujemy 60 proc. testów więcej.

13:05

W ciągu doby wykonano ponad 7,8 tys. testów na koronawirusa - informuje Ministerstwo Zdrowia.

12:12

Od soboty Ministerstwo Zdrowia publikuje raporty dotyczące nowych zakażeń i ofiar śmiertelnych tylko dwa razy na dobę (a nie trzy, jak dotychczas).

12:06

11:37

W sobotę do godz. 13 poszczególne ministerstwa miały czas na zgłaszanie uwag do kolejnej specustawy określanej mianem Tarczy Antykryzosowej 2.0. Ma ona trafić do Sejmu jeszcze przed Wielkanocą i uzupełnić obowiązujące już od początku miesiąca przepisy wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Zobacz, kogo obejmą zmiany.

11:20

182 Polaków w ramach akcji #LotDoDomu wróci dziś z USA i Kanady do Polski.

11:00

Dziś od godziny 11.30 będziemy transmitować mszę świętą z sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. - To najstarsze polskie sanktuarium. To tutaj przez wieki koncentrowało się życie religijne, życie narodowe naszej ojczyzny, naszych rodaków. I dlatego cieszymy się, że w tej wyjątkowej, trudnej sytuacji, w której się znaleźliśmy, będziemy mogli duchowo łączyć się z tym najstarszym sanktuarium i dzięki tej transmisji wiele osób będzie mogło skorzystać z niedzielnej Eucharystii - mówi ojciec Dariusz Malajka, rektor Bazyliki Mniejszej pod wezwaniem Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu i rzecznik prasowy sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Transmisja mszy świętej z sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego

10:42

„Rzeczpospolita” dotarła do powstającego w rządzie nowego pakietu ustaw, zwanych drugą tarczą antykryzysową. Krąg przedsiębiorców, uprawnionych do skorzystania ze zwolnienia składek do ZUS, ma się rozszerzyć, a kontrowersyjne uprawnienia dostanie Poczta Polska - informuje dziennik na stronie internetowej. Według projektu Poczta ma dostać uprawnienia otwierania kopert, skanowania listów w nich zawartych, a następnie wysyłania ich drogą elektroniczną zamiast dostarczania przez listonosza. Według strony internetowej dziennika, uprawnienie ma nie dotyczyć listów prywatnych, a jedynie urzędowych lub administracyjnych.

Czytaj więcej: W nowej tarczy antykryzysowej Poczta Polska może dostać uprawnienia otwierania listów administracyjnych

10:36

Naukowcy z Politechniki Śląskiej zaprojektowali specjalnie na potrzeby personelu medycznego elementy, dzięki którym udało się połączyć maskę do nurkowania z filtrem hepa, uzyskując tym samym maskę ochronną. Udoskonalili także metodę szybszej produkcji przyłbic. 60 masek oraz 100 przyłbic, które będą chronić personel medyczny, przekazano już do Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

10:24

Toruń w czasie kwarantanny. Zobacz zdjęcia opustoszałego miasta.

Toruń w kolejnym tygodniu epidemii. Tak wygląda miasto! [zdjęcia]

10:15

Wszystkie stany wyjątkowe. Zobaczcie, jakie ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa zostały wprowadzone w różnych krajach.

Które kraje na świecie wprowadziły stan wyjątkowy, a które n...

10:00

Ministerstwo Zdrowia w oficjalnym komunikacie potwierdziło 207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Pozytywne wyniki testów na COVID-19 dotyczą: 93 osób z woj. mazowieckiego, 38 osób z woj. śląskiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. świętokrzyskiego. Ministerstwo poinformowało również o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem, są to: 41-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna ze szpitali w Krakowie, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju. Na ten moment liczba zakażonych koronawirusem: 3834/84 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

9:56

Rozpoczynamy cykl rekolekcji wielkopostnych online, który specjalnie dla naszych czytelników przygotował Tomasz Grabowski OP, prezes wydawnictwa "W drodze". Zapraszamy do obejrzenia odcinka 1. z rozważaniami na Niedzielę Palmową.

9:43

W ten weekend w Poznaniu trwa kolejna dezynfekcja targowisk i przystanków komunikacji miejskiej. Przy tych drugich pracują strażacy ochotniczych straży pożarnych. Ekipy dezynfekujące pojawiły się w sobotę m.in. na targowisku na Świcie, pętli Junikowo oraz w centrum miasta. W ten sposób Poznań walczy z epidemią koronawirusa. Dezynfekcja ma poprawić bezpieczeństwo i zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

W Poznaniu trwa dezynfekcja przystanków i targowisk. Wszystk...

9:24

Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualne dane dotyczące koronawirusa w Polsce. Na chwilę obecną hospitalizowane są 2434 osoby, objętych kwarantanną jest ponad 131 tys. osób, nadzorem epidemiologicznym zostało objętych ponad 39 tys. osób, natomiast wyzdrowiały już 134 osoby. O godzinie 10 pojawi się najnowszy komunikat z danymi MZ.

9:12

Ministerstwo Zdrowia w mediach społecznościowych opublikowało informację z wyjaśnieniem dlaczego wczoraj wieczorem nie został podany najnowszy raport zachorowań w Polsce. Ministerstwo informuje, że żaden komunikat nie został pominięty, a od teraz będą one publikowane dwa razy dziennie.

9:02

Kilka tysięcy żołnierzy i specjalistyczny sprzęt wojskowy pomaga w codziennej walce z koronawirusem. Żołnierze min. opiekują się osobami starszymi i kombatantami, współpracują z MOPS-ami, patrolują również miejsca publiczne takie jak parki, czy skwery.

8:57

Testy na koronawirusa będą dostępne dla pacjentów i personelu wszystkich szpitali w Polsce, a nie tylko tych, gdzie są leczone osoby ze stwierdzonym zakażeniem. Taką możliwość daje wprowadzona nowelizacja rozporządzenia prezesa NFZ. Koszty testów na koronawirusa pokrywać będzie właśnie Narodowy Fundusz Zdrowia.

Czytaj więcej: Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu wszystkich szpitali w Polsce. Koszty pokryje NFZ

8:43

Na polecenie Ministerstwa Zdrowia w całym kraju przygotowywane się izolatoria. Będą one przeznaczone dla osób zarażonych koronawirusem, ale z łagodnymi objawami. Pierwsze takie izolatorium już jest w Małopolsce i prowadzi je Szpital im. Jana Pawła II. Również Royal Hotel z Krakowa włączył się do akcji i stał się drugim domem dla pracowników służby zdrowia.

8:32

Nasz fotoreporter wybrał się wczoraj na łódzkie ulice, by zobaczyć jak mieszkańcy miasta stosują się do zaleceń władzy. Czy łodzianie faktycznie zostali w domach? Zobaczcie zdjęcia!

Kwarantanna w praktyce. Sobota w Łodzi. Zamknięte parki, pat...

8:23

Produkcja przyłbic ochronnych dla personelu medycznego ruszyła na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej. Zaangażowani są w nią studenci Politechniki i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Przyłbice produkowane na lubelskiej politechnice przez studentów Koła Naukowego Inżynierii Biomedycznej Politechniki Lubelskiej i studentów Uniwersytetu Medycznego tylko częściowo drukowane są przy użyciu drukarki 3D. Co ciekawe tworzywo wykorzystywane przy druku jest w pełni biodegradowalne i uzyskiwane z surowców naturalnych. Szyba w przyłbicy wykonana jest za to ze specjalnej folii PCV o grubości 1 mm.

Czytaj więcej: Studenci lubelskich uniwersytetów wspierają medyków

8:04

Przedsiębiorcy zaopatrujący m.in. małopolskie placówki medyczne w maseczki ochronne i inny sprzęt potrzebny w walce z epidemią alarmują, że w przypadku produktów importowanych z Chin zostali wezwani do opłacenia 6,3 proc. cła oraz podatku VAT. Krajowa Administracja Skarbowa uspokaja, że uzyskała właśnie zgodę Komisji Europejskiej na zwolnienie z cła i VAT sprzętu ochronnego i medycznego przywożonego do Polski spoza Unii, także z Chin. I zapewnia, że dotyczy to także akcyzy. Ale – jeśli wczytać się w ministerialne pismo – okaże się, że zwolnienie obejmuje „organizacje rządowe, fundacje i inne uprawnione podmioty, które sprowadzają np. z Chin sprzęt i darują go polskim szpitalom”. Pozostali, którzy wypełniają dotkliwe luki na polskim rynku, w tym ofiarują sprzęt placówkom medycznym, muszą płacić „koronawirusowy haracz”.

Czytaj więcej: Haracz od maseczek ochronnych, czyli jak państwo zarabia na pandemii koronawirusa

7:46

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik, zachęca do publikowania w mediach społecznościowych zdjęć palm wielkanocnych z hasztagiem #Palma. - W tym roku epidemia uniemożliwia nam udział w procesjach, które w Niedzielę Palmową odbywały się w parafiach, ale możemy stworzyć ich wirtualną formę – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik. Rzecznik Episkopatu poinformował, że w Wielkim Tygodniu zaplanowane są kolejne akcje w mediach społecznościowych: #MojKrzyz i #Swieconka. - W Wielki Piątek będziemy publikowali zdjęcia krzyży z hasztagiem #MojKrzyz, które mamy w domach, tak by także w ten sposób oddawać im cześć i adorować. W Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną zachęcamy do umieszczania zdjęć koszyczków wielkanocnych, które przygotujemy z hasztagiem #Swieconka” – podkreśli ks. Rytel-Andrianik.

7:38

Sytuacja polskich firm jest coraz trudniejsza, dlatego w serwisach internetowych Polska Press Grupy wystartowaliśmy z akcją "Wspieramy Lokalny Biznes", w ramach której firmy, potrzebujące wsparcia mogą zapisać się do specjalnej bazy, aby dzięki temu dotrzeć np. do nowych klientów.

#Wspieramy Lokalny Biznes! Zapisz się do bazy firm i daj się poznać naszym Czytelnikom

7:26

Niedziela Palmowa jest jedną z nielicznych niedziel handlowych w tym roku. Jednak przez pandemię koronawirusa musimy dziś liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Nie zrobimy zakupów min. w marketach budowlanych oraz sklepach, które są ulokowane w galeriach handlowych (odzieżowych, obuwniczych, czy też ze sprzętem RTV AGD). Dziś również obowiązują dwie godziny (10.00-12.00) tylko dla seniorów 65+ we wszystkich sklepach.

Czytaj więcej.

7:04

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przypomina o nowych ograniczeniach i zasadach funkcjonowania.

6:53

Dziś wieczorem Królowa Elżbieta II wygłosi orędzie do Brytyjczyków - tą informację potwierdził Pałac Buckingham. Sytuacja jest nadzwyczajna, ponieważ przez cały okres panowania Królowa zdecydowała się na tego typu przemówienie tylko 3 razy. Orędzie zostanie wyemitowane o godzinie 21:00 czasu polskiego i będzie można je obejrzeć na kanałach społecznościowych rodziny królewskiej.

6:34

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski rekomendują, by zrezygnować z wyjazdów świątecznych do rodziny, czy znajomych. - Rekomendacje jest jednoznaczna, aby w te święta zrezygnować z podróży, aby zostać w domach - stwierdził minister Dworczyk. - Powinniśmy maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się. To jest oczywiście poważne wyzwanie, bo święta wielkanocne zawsze były czasem, gdy spotykaliśmy się z rodzinami, kiedy Polacy podróżowali między miastami. Ale tutaj - jak powiedział profesor Szumowski - staramy się chronić ludzkie życie - nie tylko zdrowie. W związku z tym rekomendacja jest jednoznaczna, by zrezygnować z podróży i zostać w domach.

Czytaj więcej: Czy można wyjechać do rodziny na święta?6:16

Od wczoraj, od godziny 17.33 Ministerstwo Zdrowia nie opublikowało nowych danych o liczbie zakażonych. W sobotę MZ informowało jedynie dwa razy o sumie nowych przypadków. Wieczornego raportu nie było. W sobotę zachorowały 244 osoby, a 8 zmarło. W sumie w Polsce chorych jest 3627 osób, a 79 zmarło.

5:59

Dziś Niedziela Palmowa otwierająca Wielki Tydzień, którego centrum stanowi Triduum Paschalne. - Epidemia uniemożliwia uczestnictwo w obchodach tego święta w kościołach, dlatego zachęcam do włączenia się w modlitwę Kościoła poprzez liturgię w domach – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Wiele parafii od kilku tygodni organizuje transmisje mszy świętych przez internet. Nabożeństwa można również wysłuchać w radiu lub oglądać w telewizji. Listę transmisji niedzielnych mszy świętych, które rozpoczynają się już teraz od 6 rano znajdziecie tutaj.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 4 kwietnia 2020:

22:55

  • Jakże innym – wskutek pandemii i rygorów sanitarnych wprowadzonych przez rząd z jej przyczyny – będzie tegoroczny Wielki Tydzień. Wyludniły się nasze ulice, opustoszały kościoły. Po raz pierwszy od czasu wojny nie będziemy mogli celebrować wspólnie Liturgii Paschalnej - mówił w sobotę w orędziu telewizyjnym przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Dodał, że Niedzielą Palmową rozpoczyna się tydzień zwany Wielkim, wspominający mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. - Te trzy dni – od wieczoru Wielkiego Czwartku aż do wieczoru Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego – są największym świętem naszej chrześcijańskiej wiary - mówił abp Gądecki i apelował do wszystkich o odpowiedzialność i roztropność.

Więcej o orędziu arcybiskupa Gądeckiego - TUTAJ

22:50

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało jak dotąd o 244 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Nie wiadomo, czy to są pełne dane - nie podano bowiem jeszcze raportu wieczornego o zakażeniach.

22:36

Prezydent USA Donald Trump powiedział podczas konferencji prasowej w sobotę, że najbliższy i kolejny tydzień będą prawdopodobnie najtrudniejsze w Stanach Zjednoczonych w walce z koronawirusem. - Będzie mnóstwo zgonów - powiedział Trump. Dodał jednak, że liczba zgonów będzie niższa niż mogłaby być, gdyby nie działania podjęte przez rząd - informuje CNN.

22:28

W Warszawie otwarto w sobotę trzy nowe stacje drugiej linii metra: Płocka, Młynów i Księcia Janusza. Dzięki temu trasa linii wydłużyła się o około 3,4 km. Dojazd do centrum - stacji Świętokrzyska - trwa teraz z Księcia Janusza około 12 minut. Autobusem lub tramwajem jedzie się zazwyczaj tę trasę od 30 do 40 minut. W sobotę nie było jednak hucznego otwarcia nowych stacji. Prezydent Rafał Trzaskowski zaapelował, by mieszkańcy nie przychodzili oglądać nowych stacji - z powodu koronawirusa. Symboliczne otwarcie ma zostać dokonane później. Tu można obejrzeć nowe trzy stacje metra już po ich otwarciu 4 kwietnia.

22:20

Jak przeżyć Niedzielę Palmową? Jak w Wielką Sobotę poświęcić pokarmy? O tym i innych przygotowaniach do przeżycia Wielkanocy mówi rzecznik Episkopatu ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

22:05

Inny polski piłkarz, Kamil Glik wraz z żoną Martą, przekazał Szpitalowi Specjalistycznemu nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju tysiąc maseczek i sto osłon na twarz. - Wraz z moją Kochaną Żoną Martą chcemy pomóc najbardziej potrzebującym, ufundowaliśmy 1000 maseczek i 100 osłon na twarz dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 Jastrzębie Zdrój - napisał Kamil Glik na swoim Facebooku. Zaapelował też do swoich fanów, by zostali w domu. Więcej na temat gestu państwa Glików - tutaj.

22:01

Były zawodnik reprezentacji Polski Joachim Marx wyzdrowiał po zarażeniu się koronawirusem. – Wygrałem ten "mecz". Choć przeciwnik jest przerażający – powiedział Marx w rozmowie z "Super Expressem". Niestety choroba nie oszczędziła jego przyjaciela z boiska Arnolda Sowinskiego, byłego francuskiego bramkarza z polskimi korzeniami - dodaje "Super Express".

21:55

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Stanach Zjednoczonych przekroczyła dziś 300 tysięcy - wynika z danych Uniwersytetu Johna Hopkinsa. W całych Stanach zmarły z powodu koronawirusa 8162 osoby.

Tu więcej danych z Uniwersytetu Johna Hopkinsa

20:21

Do 26 kwietnia rząd Hiszpanii zamierza przedłużyć obowiązywanie stanu zagrożenia epidemicznego. Premier Pedro Sanchez uzasadnia to falą zakażeń i rosnącą wciąż liczbą śmiertelnych ofiar koronawirusa, jest ich już ponad 11 tysięcy. Hiszpania, zdaniem specjalistów, jest w rozwoju pandemii tydzień za Włochami i nadal oczekuje na szczyt zachorować śmiertelnego wirusa.

20:16

W ciągu ostatniej doby we Włoszech zmarło na zakażenie koronawirusem 681 osób. Tym samym tragiczny bilans zmarłych od początku wybuchu epidemii wzrósł w tym kraju do 15 362. To najwięcej ze wszystkich państw na świecie.

20:14

Tegoroczne uroczystości Wielkiego Tygodnia rozpoczynającego się w Niedzielę Palmową w Watykanie pod przewodnictwem papieża Franciszka będą miały w tym roku inny przebieg niż w latach poprzednich. Tylko mała grupa osób weźmie udział w mszach i nabożeństwach, nie przewiduje się w nich obecności wiernych.

19:38

Policja ostrzega: trudną sytuację związaną z epidemią koronawirusa wykorzystują cwaniacy i naciągacze. W Bydgoszczy powiadomiono telefonicznie pewną kobietę o grasujących bandziorach w okolicy i kazano jej włożyć swoje oszczędności do torby, a ją zostawić przy pojemniku na śmieci . Torba przepadła, było w niej sporo gotówki. W zmodyfikowanej wersji pojawił się też „numer na wnuczka”, Teraz wnuczek nie uległ wypadkowi i potrzebne były pieniądze na leczenie,.tylko został zakażony koronawirusem i potrzeba środków na jego kurację. Pojawia się też sporo ogłoszeń w sieci oferujących maseczki, gogle, itp. Zamiast dostawy towaru zostajemy na lodzie.

18:53

Na warszawskich ulicach pojawiło się w sobotę wiele patroli, policjantów wspierali żołnierze. Będą one także w niedzielę, ich celem jest spowodowanie, by wprowadzone nakazy wychodzenia z domu tylko w ważnych sprawa były przestrzegane. Ci, którzy łamią zakazy, a jest już ich od 24 marca ponad 300 ukarani, zostali ukarani między innymi mandatami.
W Wielkiej Brytanii zmarło na koronawirusa pięcioletnie dziecko. Jest jedną z 708 śmiertelnych ofiar wirusa w ciągu ostatniej doby. Nie podano nazwiska dziecka ani nawet miejsca jego zgonu.

18:33

Przed poniedziałkowym posiedzeniem Sejmu, które ma się zająć ustawą o możliwości głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich, wicepremier Jarosław Gowin wysłał w sobotę kolejny sygnał, że nie poprze pomysłu, który chce wprowadzić w życie Prawo i Sprawiedliwość. - Jest dla mnie oczywiste: wybory nie mogą odbyć się 10 maja. Będę do tego przekonywał cały obóz Zjednoczonej Prawicy, bo Polska potrzebuje naszej jedności – napisał na Twitterze wicepremier i prezes ugrupowania Porozumienie.

18:04

Jak oświadczył prokurator generalny USA William Barr, federalne Biuro Więziennictwa zmuszone jest w obliczu pandemii koronawirusa wypuścić z więzień część osadzonych. Odbywać oni będą karę w areszcie domowym. Chodzi o tych, którzy odbyli już 90 procent kary i do wyjścia na wolność pozostało im nie więcej niż pół roku.

17:55

Włosi cieszą się ze szczęśliwego finału choroby 104-letniej kobiety, która pokonała koronawirusa. Jest ona prawdopodobnie najstarszą na kuli ziemskiej osobą, która została zakażona wirusem i jest już zdrowa. Ada Zanusso zakaziła się w domu spokojnej starości w Lessonie na północy Włoch, gdzie znajduje się dziś epicentrum światowej pandemii.

17:51

Prawie 180 tysięcy osób zostało ukaranych we Włoszech za naruszenie przepisów dotyczących kwarantanny i zakazu przemieszania się. Taka postawa jest główną przyczyną fali zakażeń na koronawirusa i towarzyszącej temu ogromnej liczbie śmiertelnych ofiar. Epidemia uśmierciła już w tym kraju ponad 11 tysięcy osób.

17:48

Mamy 124 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 32 osób z woj. małopolskiego, 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. pomorskiego, 11 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. zachodniopomorskiego i lubelskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnych sześciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Wszyscy mieli choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3627/79 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

17:03

Donald Trump zapewnia, że wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się w planowanym terminie, czyli 3 listopada tego roku. Mówi o tym, choć nie tylko wielu polityków ale przede wszystkim lekarzy ostrzega przed konsekwencjami zdrowotnymi dla tych, którzy pójdą do urn wyborczych.

17:00

30 tysięcy złotych grzywny grozi 58-letniemu mieszkańcowi województwa lubelskiego, który złamał zasady kwarantanny i był nie tylko w sklepie ale także w swoim urzędzie gminy w Kłoczewie. Zatrzymany przez policję, został decyzją sądu osadzony w areszcie. Będzie odpowiadał za narażenie utraty zdrowia i życia innych osób

16:31

Ciała zmarłych leżące na ulicach i po domach, to powszedni dziś widok w najbardziej zaludnionym mieście Guayaquil. Tam też szaleje koronawirus, szpitale są przepełnione, służby medyczne nie są w stanie pomóc najbardziej chorym. Dlatego wielu nazywa to miasto „ekwadorskim Wuhan”

16:12

Postarajmy się, żeby Wielkanoc była symbolem życia, a nie epidemii, która może nas zdziesiątkować, jeżeli zintensyfikujemy nasze kontakty międzyludzkie - apelował do Polaków minister zdrowia Łukasz Szumowski. Z kolei szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział, żebyśmy w święta zrezygnowali z podróży i zostali w domach.

16:06

Aż 932 osoby zmarły ostatniej doby na koronawirusa w Hiszpanii. Ale liczba nowo zarejestrowanych przypadków spadła drugi dzień z rzędu. Daje to nadzieję, że ostre środki wprowadzone przez władze, by powstrzymać pandemię zaczynają działać. Nadal jednak sytuacja w kraju jest dramatyczna, zakażonych jest m. in. kilka tysięcy osób z personelu medycznego, z Chin tymczasem dotarła kolejna pomoc do walki w z epidemią, w tym maseczki ochronne.

15:36

Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara finansowa do 30 tys. zł.

15:34

Jest dla mnie oczywiste: wybory nie mogą odbyć się 10 maja. Będę do tego przekonywał cały obóz Zjednoczonej Prawicy, bo Polska potrzebuje naszej jedności - napisał na Twitterze wicepremier, szef Porozumienia Jarosław Gowin, który w piątek zaproponował zmiany w konstytucji, dzięki którym wybory prezydenckie miałyby odbyć się dopiero za dwa lata. Na taki scenariusz nie zgadza się opozycja, które chce, by rząd wprowadził w Polsce stan klęski żywiołowej - wówczas wybory mogłyby odbyć się dopiero za kilka miesięcy. Według "Gazety Wyborczej" Gowin ostatecznie poprze zmianę Kodeksu wyborczego zaproponowaną przez PiS - zgodnie z nią wybory prezydenckie miałby odbyć się korespondencyjnie. Kwestią sporną pozostaje data wyborów.

15:19

Ponad 1600 żołnierzy Żandarmerii Wojskowej oraz WOT wspiera dziś Policję w patrolowaniu skwerów, parków oraz lasów miejskich. Żołnierze monitorują także miejsca nad jeziorami, plaże i deptaki w miejscowościach nadmorskich - poinformował na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

15:06

Dotychczas w Polsce wyzdrowiało 116 pacjentów.

15:02

Samorządy w czasie pandemii koronawirusa: Jak funkcjonują miasta? Co proponują przedsiębiorcom? Sprawdź nasz raport!

14:49

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zakupiła 300 tysięcy koreańskich testów na koronawirusa. Do tej pory ARP kupiła i sprowadziła z Chin środki ochrony indywidualnej warte prawie 11 mln zł, wśród zakupionych i dostarczanych do Polski materiałów znalazło się ponad 2,7 mln maseczek, ponad 140 tys. kombinezonów oraz 10 tys. gogli i ponad 416 tys. rękawic.

14:45

W związku z epidemią koronawirusa rekomendacja jest jednoznaczna, aby w te święta Wielkanocne zrezygnować z podróży i pozostać w domach - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

13:49

Mamy w rządzie dwugłos. Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówi, że zbliżamy się do apogeum epidemii przy jednocześnie wprowadzonych restrykcyjnych środkach. Z drugiej strony słyszymy, że wybory mają być. Dla PiS-u wybory 10 maja stają się fetyszem - ocenił w TVN24 poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek.

13:40

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz na Twitterze: Zaprzeczam pojawiającym się spekulacjom. Rząd nie planuje zamykania przedsiębiorstw produkcyjnych. Dziś wprawdzie nie możemy przewidzieć długości i skali kryzysu związanego z COVID-19. Ale musimy działać odpowiedzialnie i przezornie. Dlatego pracujemy w Ministerstwie Rozwoju nad różnymi scenariuszami zarządzania kryzysem; zarówno zakładającymi dalej idące obostrzenia, jak i luzowanie reżimów. Identyfikujemy kluczowe łańcuchy dostaw, które muszą funkcjonować w każdej sytuacji. Robimy to wspólnie z przedsiębiorcami.

13:38

Minister zdrowia: Już w tej chwili mamy taki etap epidemii, że niedługo prawdopodobnie będziemy prosili, żeby cały personel medyczny nosił na stałe maseczki w pracy, po to, żeby chronić swoich kolegów, pacjentów. Wiemy, że coraz więcej jest transmisji poziomej wirusa. Chcemy, żeby ten sprzęt ochronny był wszędzie dostępny, bo musimy chronić medyków, w pierwszej kolejności medyków, w szerokim tego słowa znaczeniu, począwszy od laboratoriów, a skończywszy na transporcie przy personelu, który pracuje w szpitalach.

13:32

Minister zdrowia: Nic nie wskazuje, by epidemia miała wygasnąć w najbliższych tygodniach.

13:27

W czerwcu w Polsce ma zostać wyprodukowane 100 mln maseczek medycznych (dla medyków) i 40 mln maseczek niemedycznych. W rządową akcję zaangażowano 100 szwalni.

13:23

Minister zdrowia: Będziemy zwiększali liczbę testów na koronawirusa. Od dzisiaj wszystkie szpitale w Polsce będą mogły wykonywać testy swoim pacjentom i pracownikom na koszt NFZ. Chcemy jak najszybciej i jak najwięcej testować.

13:22

13:20

Minister zdrowia powtórzył w trakcie konferencji prasowej informacje, które już w piątek przedstawił w Sejmie.

13:15

Trwa konferencja ministra zdrowia i szefa Kancelarii Premiera.13:02

W ciągu doby wykonano ponad 5,9 tys. testów na koronawirusa - informuje Ministerstwo Zdrowia.

12:42

O godz. 13 konferencja ministra zdrowia i szefa KPRM. Będziemy ją tutaj relacjonować.

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus w Polsce i na świecie - raport na żywo minuta po minucie. Nie żyją 94 osoby - Strona Zdrowia

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1,048

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
4 kwietnia, 0:50, Gość:

"Myjmy ręce rozumem:

Wrzucanie takich chorych z chorobami współistniejącymi i w zasadzie głównymi sprawcami umieralności do ogólnej statystyki COVID-19 jest manipulowaniem wynikami statystyk.Kompletnie nie wierzę tym wynikom.Druga sprawa to kwestia wypłat odszkodowań z polis rodzinie zmarłego.Firmy nie będą wypłacać odszkodowań bo jeden na 100 zawarł w ogólnych warunkach ubezpieczeń opcję odszkodowania na wypadek chorób epidemiologicznych.Gro ubezpieczycieli nawet ma wyłączoną opcję ubezpieczania się "od zarazy" Tak więc przypisywanie na siłę przyczyn zgonu jako"wirus w koronie" uderza podwójnie.W rodzinę i zafałszowaną statystykę.Mało kto dzisiaj wierzy już w te brednie,zważywszy że grypa czy zawały,udary każdego tylko dnia uśmiercają w Polsce setki osób,a w skali miesiąca tysiące.Czy ktoś z tego powodu tak przesadnie publicznie się afiszuje i grzmi o śmiertelnym niebezpieczeństwie-?"

4 kwietnia, 12:59, Gość:

Ta cała "pandemia" to zaplanowana akcja w celu wywołania kryzysu gospodarczego. Nie wierzycie? To uwierzycie za kilka tygodni siedzenia w domach jak skończą się środki na przeżycie- kto posiada zabezpieczenie finansowe na dłuższy okres?

Zacznie się jak we Włoszech, ludzie nie mają już czym płacić w sklepach, zaczynają się nawoływania do rabunków...

""Zostań w domu!" głoszą celebryci, ludzie którzy za swoją hucpe dostają nieprzystające do rzeczywistości pieniądze. Hydraulik, fryzjer, budowlaniec, handlowiec itd. zostanie w domu przez miesiąc, wytrzyma, a później? Nie ma poduszki finansowej, nie ma kupionych 10 mieszkań w Warszawie, Krakowie, czy gdziekolwiek. Pozdrawiam was, wielce utalentowanych aktorów, aktorki, piłkarzy, koszykarzy, plecionkarzy, miejsce do którego zmierzamy jest jedno. Wyobrażenie, że osoba powszechnie znana, która daje Ci rady CZLOWIEKU, jest prawdą, i czynem dobrej woli, oznaką empatii, to fałsz. To FAŁSZ. Bazują na swej popularności, ale pomyśl! To tylko osoby, które zapewniają Ci rozrywkę, jak w cyrku, bo to cyrkowcy! Zapomnij o nich, sytuacja się zmieniła, cyrku nie ma, ich głos się nie liczy, bo nie jest prawdziwy. Oni to nie Ty, a Ty to nie oni."

G
Gość

Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania lub stały zwiazek w wieku od 21 do 45lat.

Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm,

wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.paniedzis.pl

napisz do mnie i spotkajmy sie!

Pamiętaj Konto VIP daje Ci możliwość kontaktu.

G
Gość

"To nie koronawirus nas zabija... Za rok wprowadzą powszechne szczepionki!" Dr Shiva wRealu24!

https://www.youtube.com/watch?v=RjDp2jDLWbo

A
Agni

Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agni

G
Gość
4 kwietnia, 0:50, Gość:

"Myjmy ręce rozumem:

Wrzucanie takich chorych z chorobami współistniejącymi i w zasadzie głównymi sprawcami umieralności do ogólnej statystyki COVID-19 jest manipulowaniem wynikami statystyk.Kompletnie nie wierzę tym wynikom.Druga sprawa to kwestia wypłat odszkodowań z polis rodzinie zmarłego.Firmy nie będą wypłacać odszkodowań bo jeden na 100 zawarł w ogólnych warunkach ubezpieczeń opcję odszkodowania na wypadek chorób epidemiologicznych.Gro ubezpieczycieli nawet ma wyłączoną opcję ubezpieczania się "od zarazy" Tak więc przypisywanie na siłę przyczyn zgonu jako"wirus w koronie" uderza podwójnie.W rodzinę i zafałszowaną statystykę.Mało kto dzisiaj wierzy już w te brednie,zważywszy że grypa czy zawały,udary każdego tylko dnia uśmiercają w Polsce setki osób,a w skali miesiąca tysiące.Czy ktoś z tego powodu tak przesadnie publicznie się afiszuje i grzmi o śmiertelnym niebezpieczeństwie-?"

Ta cała "pandemia" to zaplanowana akcja w celu wywołania kryzysu gospodarczego. Nie wierzycie? To uwierzycie za kilka tygodni siedzenia w domach jak skończą się środki na przeżycie- kto posiada zabezpieczenie finansowe na dłuższy okres?

Zacznie się jak we Włoszech, ludzie nie mają już czym płacić w sklepach, zaczynają się nawoływania do rabunków...

G
Gość

Oglądaj Dom z papieru s4! ( Lacasa de papel )

Czy Sala samobójców. Hejter 2020

https://filmvod.pl/movies/

Zapraszam no nową wyszukiwarkę filmów i seriali!

Nowości oraz stare filmy!

G
Gość

Siedzisz w domu??? Zacznij zarabiać przez internet na stronie http://zarabianiezdalne.pl

wystarczy laptop lub telefon, mozna zarabiać dniówki na poziomie do 1000zł dziennie, praca dla każdego od 18lat, zostało jeszcze kilkanaście miejsc

G
Gość

"Myjmy ręce rozumem:

Wrzucanie takich chorych z chorobami współistniejącymi i w zasadzie głównymi sprawcami umieralności do ogólnej statystyki COVID-19 jest manipulowaniem wynikami statystyk.Kompletnie nie wierzę tym wynikom.Druga sprawa to kwestia wypłat odszkodowań z polis rodzinie zmarłego.Firmy nie będą wypłacać odszkodowań bo jeden na 100 zawarł w ogólnych warunkach ubezpieczeń opcję odszkodowania na wypadek chorób epidemiologicznych.Gro ubezpieczycieli nawet ma wyłączoną opcję ubezpieczania się "od zarazy" Tak więc przypisywanie na siłę przyczyn zgonu jako"wirus w koronie" uderza podwójnie.W rodzinę i zafałszowaną statystykę.Mało kto dzisiaj wierzy już w te brednie,zważywszy że grypa czy zawały,udary każdego tylko dnia uśmiercają w Polsce setki osób,a w skali miesiąca tysiące.Czy ktoś z tego powodu tak przesadnie publicznie się afiszuje i grzmi o śmiertelnym niebezpieczeństwie-?"

G
Gość

"...Zaplanowana eksterminacja polskiego biznesu...państwo z dykty, państwo z kartonu... całe społeczeństwo dostanie dziasiaj w twarz... my nie jesteśmy rządzeni przez polityków, my jesteśmy kierowani, nasz rząd, nasi politycy tylko i wyłącznie przez KORPORACJE..."

Miarka się przebrała! Przedsiębiorcy szykują STRAJK mimo kwarantanny! | M. Kołodziejczak

https://www.youtube.com/watch?v=i5i3cMpSjlY

G
Gość

"Prezydenci miast zakazali handlu na targowiskach gdzie jest lokalny lepszy towar zwłaszcza teraz przed świętami gdzie można kupić swojskie jajka ,nabiał wędliny i inne produkty,a [wulgaryzm] zagraniczne firmy jak Tesco Kaufland Biedronka Aldi sprzedają marketowe chemiczne produkty na[wulgaryzm] glifosatem ,czy w takich sklepach do [wulgaryzm]a jest to bezpieczne!!!!! wszystko po to żeby u[wulgaryzm] polskich rolników i sprzedać z[wulgaryzm] chłam marketowy!!! pozdrawiam tych którzy lecą i kupują za 11.99 kil schabu z Lidla i lecą na inne promocje !!!!"

"Strajk" Przedsiębiorców? Ustawa Antykryzysowa to pomyłka! Relacja spod KPRM! Tylko wRealu24!

https://www.youtube.com/watch?v=VaflvaAYS3w

G
Gość

Kto ma monopol na informację? TVP, TVN czy jakieś inne medium ogłupiania Polaków? Warto posłuchać trzeciej strony, może to wiele wyjaśnić...

"Jak ludzie tracą wolność? Wystarczy stworzyć problem, zareagować z wielką przesadą i podsunąć gotowe rozwiązanie. A ludzie sami będą prosić o wdrożenie ograniczeń wolności. "

https://www.youtube.com/watch?v=8AyDS9HZoXI

G
Gość
2 kwietnia, 13:18, Gość:

Już 45 osób? Szkoda każdego człowieka, tylko dlaczego się pytam od kilku tygodni zajęliście się tylko tym wirusem jak codziennie w Polsce na samego raka umiera setki osób (100 000 w skali roku) nie licząc jeszcze innych chorób, wypadków itp.???

Temat ten jest tak trendy czy może jakieś rozkazy z "góry"?

Czy naprawdę myślicie, że całe polskie społeczeństwo jest tak otumanione przez "media", że nie widzi tej całej sterowanej akcji?

Popieram, gdzie był minister "zdrowia" gdy bodajże w 2018 roku zmarło najwięcej Polaków od czasu wojny- prawie pół miliona? Nie wyszedł przed szereg, nie wdrożono działań zaradczych...

Jak to jest, że przy tak "rozwiniętej" medycynie akademickiej notujemy obecnie taką zachorowalność i umieralność?

G
Gość

co się wejdzie na stronę gazety to kilka nowych zgonów. 4 godziny temu 45 teraz już 51. a rząd z opozycją wdraża tarczę na pomoc kapitalistom . 200 miliardów dla nich 7,5 na epidemię. Prawidłowe priorytety.

G
Gość

Już 45 osób? Szkoda każdego człowieka, tylko dlaczego się pytam od kilku tygodni zajęliście się tylko tym wirusem jak codziennie w Polsce na samego raka umiera setki osób (100 000 w skali roku) nie licząc jeszcze innych chorób, wypadków itp.???

Temat ten jest tak trendy czy może jakieś rozkazy z "góry"?

Czy naprawdę myślicie, że całe polskie społeczeństwo jest tak otumanione przez "media", że nie widzi tej całej sterowanej akcji?

H
Hahaa

A w krakowie od rana testów BRAK !!!

Brawo !!!

Dodaj ogłoszenie