Koronawirus w Polsce i na świecie. Ponad 21 tys. zakażeń i ponad tysiąc ofiar. Raport na żywo minuta po minucie [25.05.2020]

Tomasz Dereszyński
Tomasz Dereszyński
Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Koronawirus raport. Poznań - policjanci przed miejskim szpitalem Lukasz Gdak
Raport minuta po minucie, poniedziałek 25 maja 2020. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 21 631 osób. 1007 osób zmarło z powodu COVID-19. Na świecie stwierdzono już ponad 5,3 mln przypadków. Liczba ofiar wynosi 420 104. Od poniedziałku 25 maja ponownie czynne będą wszystkie urzędy, a szkoły mają organizować zajęcia opiekuńcze dla uczniów klas 1-3.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 25 maja 2020

 • Osoby
  zainfekowane
  21 631
 • Ofiary
  śmiertelne
  1 007
 • Osoby
  hospitalizowane
  2 268
 • Osoby w
  kwarantannie
  78 259
 • Osoby
  wyzdrowiałe
  9 276

Zaktualizowano: 25 maja 2020 r., g. 17:30. Dane dla Polski. Źródło: Ministerstwo Zdrowia

18:13

"Państwo zapłaci za test na koronawirusa za każdego ubezpieczonego pracownika sezonowego z zagranicy" - powiedział minister Jan Krzysztof Ardanowski w RMF FM.

18:06

"Dzisiaj nikt na COVID-19 nie umarł. To pokazuje, że sytuacja jest naprawdę ustabilizowana. Z tego powodu powinniśmy się cieszyć i na pewno jeszcze wiele osób na CODIV-19 na świecie i w Polsce umrze, ale im mniej, tym lepiej. Każdy taki dzień cieszy" - powiedział minister Łukasz Szumowski na konferencji prasowej.

17:55

Koronawirus w Polsce dzień po dniu. Jak wygląda przyrost liczby zakażonych w naszym kraju. Szczegółowe dane przygotowaliśmy W TYM MIEJSCU.

17:43

Marek Niedźwiecki wróci do radiowej Trójki? Tego chce nowy dyrektor. Szczegóły: W TYM MIEJSCU.

17:38

Poinformowano także o jedenastu nowych przypadkach śmiertelnych co oznacza, że liczba ofiar koronawirusa w Polsce przekroczyła już tysiąc.

17:36

193 nowe przypadki koronawirusa w Polsce - informuje Ministerstwo Zdrowia.

17:23

17:05

Według szacunkowych danych Ministerstwa Finansów, od stycznia do kwietnia odnotowano deficyt w wysokości 19 mld zł. Strata jest spowodowana epidemią koronawirusa w naszym kraju.

15:54

81proc. klientów czuło się bezpiecznie podczas zakupów w centrum handlowym.

15:45

 • Niektóre firmy traktują to jako projekt strategiczny i tworzą wewnętrzne zespoły zarządzające tą zmianą. Wiele zależy od wielkości biura i liczby pracowników- wylicza w rozmowie z AIP ekspert. - Firmy tworzą nowe układy stanowisk pracy z zachowaniem dystansu 1,5 m. Nowe zasady korzystania z biura, a przede wszystkim jego części wspólnych, wdrażają pracę zmianową, systemy rezerwacji biurek etc. Tworzą również programy komunikacji i edukacji z zakresu tych zmian, aby przygotować ludzi do korzystania z nowo zaaranżowanych przestrzeni- dodaje. Przeczytaj całość.

15:22

Zgodnie z przewidywaniami, pracownicy tymczasowi zarówno zatrudniani przez agencje pracy, jak i osoby na umowach cywilnoprawnych, jako pierwsi zostali wytypowani do redukcji etatów, kiedy przedsiębiorstwa zatrzymały się lub spowolniły z powodu COVID-19.

15:00

Pandemia koronawirusa wstrzymała sezon na ponad dwa miesiące. W tym czasie w wielu klubach doszło do personalnych roszad, a w dwóch ekipach pojawili się nowi trenerzy. Jak prezentują się aktualne kadry drużyn PKO Ekstraklasy? Która jest najsilniejsza?

14:47

Wracają rozgrywki piłkarskie w Polsce. Na pierwszy ogień dokończenie 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski. Na wtorek 26 maja zaplanowano mecz Miedzi Legnica z Legią Warszawa. Czy wszyscy zawodnicy są zdrowi i spotkanie odbędzie się zgodnie z planem?

14:40

Polacy przyzwyczaili się do pracy zdalnej i po ustaniu epidemii należy oczekiwać większego zainteresowania home office.

14:14

Nie cichnie konflikt dyplomatyczny między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Chiński minister spraw zagranicznych oskarża środowisko Białego Domu o popychanie obu krajów w kierunku nowej zimnej wojny. Co przyczyniło się do zaostrzenia stosunków?

14:04

 • 28 maja chcemy uruchomić nowe „powrotne” połączenia z naszej siatki połączeń, które dadzą nam połączenia do 33 miast na 6 regularnych liniach. Będzie to 14 miast w Polsce, 18 miast w Niemczech i jedno miasto w Holandii- zapowiedziano podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Wybrane lokalizacje dostępne są już w systemie rezerwacyjnym. Sprawdź co się zmieniło.

13:38

Sondaże są coraz mniej łaskawe dla ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Wszystko skazuje na to, że nie uda mu się wygrać w pierwszej turze. Tymczasem opozycja zapowiedziała dziś złożenie wniosków nieufności wobec trzech ministrów obozu rządzącego.

13:20

 • Mówienie, że Unia Europejska nie pomaga Polsce w walce z epidemią koronawirusa, to wprowadzanie ludzi w błąd. Ta pomoc jest ogromna, na niespotykaną dotąd skalę – mówi Marek Prawda, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Czytaj także

12:52

Czarnogóra staje się pierwszym europejskim krajem oficjalnie wolnym od koronawirusa. Czy to jednak oznacza, że będzie tam można spędzić wakacje? TUTAJ piszemy więcej na ten temat.

12:32

Prezydent Austrii Alexander Van der Bellen przeprosił publicznie za to, że złamał zasady obostrzeń związanych z epidemią i zbyt długo siedział w kawiarni, już po otwarciu lokali gastronomicznych dla klientów. Wraz z żoną i przyjaciółmi prezydent "zasiedział się" w jednym z lokali do 18 minut po północy, podczas gdy zgodnie z prawem lokale mają być zamykane o 23. Pisze o tym austriacki portal kurier.at. Prezydent ogłosił na Twitterze, że błędem było tak długie siedzenie w lokalu i jeśli kawiarnia zostanie obciążona grzywną, on pokryje te koszty.

12:25

Prezes PZPN Zbigniew Boniek napisał list do premiera Mateusz Morawieckiego, w którym prosi o częściowe udostępnienie stadionów dla kibiców. Mowa jest o 999 osobach na trybunach, ale maksymalnie 20 procent pojemności stadionu. Sezon PKO Ekstraklasy zaczyna się już w piątek 29 maja. Według minister sportu i turystyki Danuty Dmowskiej-Andrzejuk o powrocie kibiców na stadiony będzie można zacząć myśleć pod koniec wakacji. Więcej na ten temat - tutaj.

11:55

Wielka Brytania ma własną aferę z politykiem, który złamał zakaz izolacji, wprowadzony przez rząd. Doradca brytyjskiego premiera Dominic Cummings w marcu, tydzień po wprowadzeniu obostrzeń i wbrew obowiązującym zakazom pojechał z Londynu do domu rodziców w Durham w północno-wschodniej części Anglii. Premier musiał się tłumaczyć z wyjazdu doradcy. I mimo wezwań nie zamierza go zwolnić.

11:30

W najbliższy weekend 29 maja wznowione zostaną rozgrywki PKO Ekstraklasy. Wiemy już jak będzie wyglądać organizacja meczu, a zmieni się bardzo wiele w stosunku do tego co pamiętamy sprzed pandemii koronawirusa. Stadiony zostały podzielone na cztery strefy, każda piłka wybita na trybuny będzie dezynfekowana, a noszowi muszą być ubrani w specjalne kombinezony ochronne. Wszystko po to, by udało się bezpiecznie dokończyć rozgrywki piłkarskie.

11:20

Niemiecki urząd statystyczny poinformował o recesji w niemieckiej gospodarce w pierwszym kwartale 2020 roku. Spadek PKB wyniósł -2,2 proc. i - jak informuje BBC - był najgłębszym od czasu kryzysu w 2008 roku.

11:04

Wygląda na to, że zostaną złagodzone przepisy dotyczące noszenia maseczek. - Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej - poinformował w Polsat News minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jednocześnie dodał, że w niektórych województwach ten nakaz może pozostać.

Czytaj także

10:58

Liczba zakażeń koronawirusem w Rosji przekroczyła sięgnęła 353 427, po wykryciu w ciągu ostatniej doby 8946 nowych infekcji. Od soboty zmarło 92 pacjentów z Covid-19, przez co łączna liczba przypadków śmiertelnych wzrosła do 3633.

10:50

Włochy: Lombardia jest jednym z tych regionów europejskich, w które najmocniej uderzyła pandemia. Zdiagnozowano tu w sumie 86 tys. przypadków choroby. Odkąd zaczęto prowadzić statystki, od lutego 2020, każdy dzień przynosił nowe ofiary śmiertelne. Tym bardziej cieszą informacje na temat spadku liczby zachorowań. W niedzielę zanotowano 531 nowych przypadków. koronawirusa, niestety zmarło 50 osób. Świętuje Lombardia, w której nie odnotowano ani jednego przypadku śmiertelnego. Po raz pierwszy od wielu miesięcy łóżka w lombardzkich szpitalach zaczynają się zwalniać nie ze względu na śmierć pacjenta, a z powodu ozdrowienia. W sumie w całych Włoszech wyzdrowiało ponad 140 tys. osób - to więcej niż połowa wszystkich przypadków zachorowań.

10:36

Prokuratura w Warszawie rozszerzyła śledztwo dotyczące maseczek z Chin – informuje „Rzeczpospolita”. Wadliwie maseczki, oprócz resortu zdrowia, zakupiły również KGHM i WOŚP. Gazeta ustaliła nieoficjalnie, że prokuratura bada, kto tworzył fałszywki przedstawiane przez chińskich producentów masek. Rozmówca dziennika z wymianu sprawiedliwości podkreślił, że wszystkie sprawy dot. maseczek mają jeden wspólny mianownik: domniemanie w zakresie oszustwa oraz podrobienia certyfikatów.

10:15

Ministerstwo Zdrowia: Ostatniej doby nie ma zgłoszonego przypadku zgonu z powodu COVID-19.

10:10

148 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (89), wielkopolskiego (18), dolnośląskiego (15), lubelskiego (10), świętokrzyskiego (4), opolskiego (4), pomorskiego (3), podlaskiego (3), lubuskiego (1), zachodniopomorskiego (1). Ze względu na 34 zdublowane przypadki zakażeń przez WSSE Poznań - odejmujemy je z wykazu woj. wielkopolskiego. Liczba zakażonych koronawirusem: 21 440/996 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

9:57

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dzienny raport o koronawirusie.

9:34

Od poniedziałku 25 maja wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące przyznawania i dłuższego pobierania zasiłku opiekuńczego. Według rozporządzenia, będzie można go pobierać do 14 czerwca (poprzedni termin minął 24 maja). Z dodatkowego zasiłku opiekuńczego mogą skorzystać wszyscy rodzice i opiekunowie prawni dzieci do lat 8, którzy ze względu na zamknięcie placówek w związku z epidemią COVID-19, nie mogą zapewnić dzieciom opieki. Zasiłek mogą pobierać dodatkowo rodzice starszych dzieci, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności. Podkreślmy, że zasiłek przysługuje osobom, które są objęte ubezpieczeniem chorobowym - są zleceniobiorcami, pracownikami lub osobami prowadzącymi działalność pozarolniczą. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje w wymiarze 14 dni - okres ten obowiązuje bez względu na liczbę posiadanych dzieci. Co istotne, nie wlicza się on do limitu 60-dniowego zasiłku opiekuńczego.

9:17

Na Ukrainie w ciągu ostatniej doby wykryto 259 przypadków zakażenia koronawirusem, sześcioro chorych na kornonawirusa zmarło, a 126 wyzdrowiało. Bilans infekcji wzrósł do 21 245, zgonów do 623, a wyzdrowień do 7 234.

9:01

Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 7932 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1693 jednostki sprzętu. Wojsko Polskie stale transportuje środki ochrony osobistej do szpitali i placówek medycznych – informuje szef MON Mariusz Błaszczak.

8:45

 • Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali, od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej - ogłosił na antenie Polsat News minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zastrzegł przy tym, że ostateczna decyzja zależna będzie od sytuacji epidemicznej w danym województwie.

8:14

Niemcy: W ciągu ostatniej doby wykryto 289 zakażeń koronawirusem - podał w poniedziałek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Tym samym liczba zakażonych w tym kraju od początku epidemii wzrosła do 178 570. Zmarło kolejnych 10 osób zainfekowanych SARS-CoV-2.

7:50

Zgodnie zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego od 25 maja w klasach I-III szkół podstawowych zostaną uruchomione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych. W szkołach obowiązywać będę ścisłe wymogi sanitarne. W zależności od sytuacji w danej szkole dyrektor zdecyduje czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej, czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. MEN, Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny przedstawiły swoje wytyczne dla szkół, które przyjmą uczniów. Znalazły się w nich min. zalecenia, żeby w danej nie przebywało więcej niż 12 uczniów (w uzasadnionych przypadkach można zwiększyć liczbę dzieci o 2), w miarę możliwości do grupy byli przyporządkowani ci sami nauczyciele, zajęcia danej grupy powinny odbywać się w jednej Sali, w sali odległości pomiędzy stanowiskami dla uczniów powinny wynosić min. 1,5 m (1 uczeń – 1 ławka szkolna).

7:00

Brazylia: 653 osoby zakażona koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby. W sumie na COVID-19 w tym kraju zmarło 22 666 osób.

6:30

Od 25 maja w szkołach podstawowych będą organizowane zajęcia dla klas I-III, jednocześnie nadal będzie organizowana nauka zdalna. MEN zapowiada, że tak jak w przypadku uruchamiania przedszkoli, sytuacja w szkołach będzie monitorowana.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 24 maja 2020

20:42

"Na prośbę Pawła Kukiza zablokowałem ordynację wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Paweł Kukiz mnie o to prosił, był u mnie w tej sprawie, a ja uznałem, że ten argument jest racjonalny i zablokowałem tę zmianę. Zablokowałem też pierwszą reformę sądownictwa, ponieważ uznałem, że zaproponowano tam kilka rozwiązań, które nie powinny mieć miejsca" - stwierdził prezydent.

20:38

"Jestem zażenowany sytuacją w Radiowej Trójce. Jest to żenująca sytuacja dla mnie, dla wielu słuchaczy Trójki. Są różne głosy, a ja mówię - proszę wyjaśnić sprawę, a osoby odpowiedzialne powinny zostać usunięte z radia. To jest sprawa bardzo prosta. A piosenka? Śpiewać każdy może, ja też lubię sobie zaśpiewać i mam do tego prawo. Poprzez piosenkę można wyrażać odczucia, krytykę. To jest element artystycznej ekspresji i ja uważam, że artysta ma prawo do śpiewania, a ludzie, jeśli chcą, mają prawo go słuchać. Sytuacja, kiedy piosenka nagle znika z radia, jest żenująca" - powiedział prezydent Andrzej Duda w TVP.

20:35

"Każdy może mieć program, jaki chce i ma prawo go głosić. Ale proszę sobie przypomnieć, jeśli chodzi o sondaże - przed pierwszą turą wyborów w 2015 roku nie było ani jednego sondażu, który dawał mi zwycięstwo w pierwszej turze. A wygrałem tę turę. Przed drugą turą pojawił się jeden, jedyny sondaż, który dawał mi zwycięstwo, ale pozostałe zapowiadały moją przegraną. Ja po prostu robię swoje, nie patrzę na sondaże" - powiedział prezydent, odnosząc się do najnowszego sondażu, w którym jego poparcie wynosi już tylko 35 proc.

20:33

"Ja nie urządzam żadnych zbiorowych spotkań z mieszkańcami. Nie organizuję żadnych zgromadzeń. Sytuacja jest, jaka jest i należy stosować się do obowiązujących przepisów" - mówił.

20:29

"Głęboko namyślam się nad wyborem pierwszego prezesa Sądu Najwyższego. To będzie decyzja bardzo głęboko przemyślana. Przedstawiono pięciu kandydatów. Ja będę kierował się dotychczasową postawą tych sędziów, ich doświadczeniem oraz tym, czy angażowali się w politykę" - zapowiedział prezydent Duda.

20:25

"Nie będę dzisiaj Polakom składał wielkich obietnic. Zostało zrealizowanych wiele obietnic, ale są jeszcze programy, które muszą zostać dokończone. Chcę, żeby polska gospodarka wróciła na właściwe tory, aby Polakom żyło się lepiej. Chciałby, żeby podwyższane były świadczenia dla seniorów. Nie pozwolę cofnąć ustaw dot. 13. emerytury i 500 plus. Jestem gwarantem tych świadczeń" - mówił Andrzej Duda.

20:21

"Ja się nie bije, ja nikogo nie atakuję. Ja załatwiam polskie sprawy, w sposób konsekwentny, przemyślany. Robię swoje i mamy tego efekty. Mamy dziś obecność armii USA i NATO na terenie Polski. To ja postawiłem ten pomysł Jensowi Stoltenbergowi w 2015 roku. Dziś jest to faktem" - powiedział prezydent w TVP.

20:18

"Ja, podczas spotkania z prezydentem Trumpem, powiedziałem o wizach. On dał zadanie swojej administracji, aby wizy do USA z Polski zostały zniesione do końca jego pierwszej kadencji. I tak się stało" - stwierdził.

20:12

"Polityka polega na tym, by spełniać rozsądne postulaty społeczeństwa. Dobro wspólne to to, co ludzie uważają, że jest im potrzebne. Trzeba tu działać w sposób rozsądny, ale oczekiwanie przywrócenia wieku emerytalnego było ogromne. Ludzie czuli się oszukani przez Donalda Tuska. Zrobili to rękami Władysława Kosiniaka-Kamysza, ale to była decyzja Donalda Tuska" - powiedział prezydent.

20:09

"To ludzie domagali się tego, aby mogli żyć na godnym poziomie i domagali się przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego. Ja się do tego zobowiązałem. 500 plus również było odpowiedzią na potrzeby Polaków. Bieda wśród dzieci była wysoka. Trzeba było stanowczo coś z tym zrobić" - mówił Andrzej Duda.

20:05

"Pięć lat temu był dzień nieprawdopodobnych emocji. Ogromne emocje, niesamowite wspomnienie. Spodziewaliśmy się, że zwycięstwo jest, ale potwierdzenia jeszcze nie było. Emocje, emocje były wielkie" - powiedział prezydent Andrzej Duda w TVP.

19:45

Prezydent Andrzej Duda będzie dziś gościem Wiadomości o godz. 19:57.

19:42

Jak dzień po dniu rośnie liczba zakażeń w Polsce? Szczegółowe statystyki przygotowaliśmy W TYM MIEJSCU.

19:24

Władze Lombardii poinformowały w niedzielę, że w ciągu minionej doby nie zanotowano w tym regionie, epicentrum epidemii koronawirusa we Włoszech, ani jednego zgonu osoby zakażonej. To pierwszy taki dzień od początku kryzysu - podaje Onet.

19:11

W Wielkiej Brytanii przeprowadzono dotąd 3,4 mln testów na obecność koronawirusa. 259 tys. osób zdiagnozowano pozytywnie.

19:00

18:51

Niemcy, nasz najważniejszy partner handlowy, ma już 180 072 zachorowań na koronawrusa, z tej liczby 8 283 pacjentów zmarło na COVID-19, a 160 263 wyzdrowiało.

18:38

Francja zanotowała do dziś 182 036 osób chorych na COVID-19, z tej liczby zmarło 28 218 osób, a 63 988 wyzdrowiało.

18:18

Włochy, jeden z najpopularniejszych turystycznie krajów świata, ma już 229 327 zakażonych, z tego zmarło dotychczas 32 735 osób, a 138 840 wyzdrowiało (za Johns Hopkins University).

17:55

Hiszpania, która ogłosiła swoje otwarcie na turystów od 1 lipca, ma 235 290 zakażonych koronawirusem, w tym 28 678 zmarło, a 150 376 wyzdrowiało.

17:33

MZ: Mamy 90 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (24), łódzkiego (23), mazowieckiego (20), dolnośląskiego (11), małopolskiego (5), pomorskiego (2), podlaskiego (1), świętokrzyskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1), podkarpackiego (1) i lubuskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Kędzierzyn-Koźle. Osoba ta miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 21 326/996 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

17:02

Johns Hopkins University: Oficjalnie aż 1 622 990 zostało zakażonych w USA, z tego 96 046 osób zmarło a 361 239 wyzdrowiało.

16:28

16:08

Johns Hopkins University: Liczba zakażonych na świecie - 5 335 868, w tym 341 549 osób zmarło, a 2 124 851 wyzdrowiało.

15:51

15:42

15:27

Rdzenni mieszkańcy puszczy Amazońskiej umierają na koronawirusa. Śmiertelność jest wśród nich dwukrotnie wyższa.

15:12

14:58

Dominic Cummings, doradca premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, który został przyłapany na wyjeździe 400 km od domu, nie zamierza zrezygnować ze stanowiska.

14:33

Lufthansa od połowy czerwca ponownie uruchomi połączenia w 20 kierunkach, głównie do ciepłych krajów.

14:20

"Dla każdego, dla kogo ważne są Konstytucja i państwo prawa, to jest jasne: A. Duda powinien powołać prof. Włodzimierza Wróbla na stanowisko I Prezesa SN. To nie kwestia polityki, ale prawa i przyzwoitości. Tylko prof. Wróbel uzyskał poparcie większości Zgromadzenia Ogólnego SN" - pisze Rafał Trzaskowski.

14:06

13:49

Na pierwszej stronie dzisiejszego wydania dziennika "New York Times" znalazły się nazwiska tysiąca osób, które zmarły w USA z powodu koronawirusa.

13:34

13:25

Podczas wczorajszego protestu przedsiębiorców zatrzymano siedem osób. Wśród nich był Paweł Tanajno, który wciąż przebywa w izbie zatrzymań. Na miejscu wystawiono 7 mandatów, 80 wniosków o ukaranie skierowano do sądu, a 180 do sanepidu.

13:11

Z udziałem prezydenta na Jasnej Górze rozpoczęły się główne uroczystości 96. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia.

13:00

Jeden z piłkarzy angielskiego klubu Bournemouth ma koronawirusa - poinformował zespół. Nie ujawniono tożsamości zakażonego. Bramkarzem tej drużyny jest Artur Boruc.

12:46

Gdzie za granicą można oglądać mecze Ekstraklasy? Przygotowaliśmy LISTĘ.

12:30

Górnicy to niespełna 48 proc. spośród 6958 wszystkich osób zakażonych w woj. śląskim - podaje Onet.

12:18

Jak dzień po dniu rośnie liczba zakażeń w Polsce? Szczegółowe statystyki przygotowaliśmy W TYM MIEJSCU.

11:53

Dziś mija pięć lat od zwycięstwa Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

11:45

31,7 tys. osób przyjeżdżających do kraju skontrolowano w sobotę, w tym 25,5 tys. osób na granicy wewnętrznej z krajami UE, w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej – informuje Straż Graniczna.

11:31

W ciągu ostatniej doby w Indiach zdiagnozowano 6767 nowych przypadków koronawirusa. To najgorszy pod tym względem dzień od momentu wybuchu epidemii w tym kraju.

11:23

"Odbyłem ponad 100 wizyt międzynarodowych, odwiedziłem wszystkie powiaty w Polsce. To aktywna prezydentura" - powiedział prezydent w Jedynce PR.

11:11

Rekordowo niskie poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy w najnowszym sondażu. Kto w drugiej turze?

10:58

107-latka z Iranu pokonała koronawirusa. O stanie zdrowia Saltanat Akbari poinformowała w niedzielę agencja informacyjna Fars. Iran jest najbardziej dotkniętym przez pandemię krajem Bliskiego Wschodu. Łączna liczba przypadków przekroczyła 133,5 tys., a 7 359 osób zmarło z powodu COVID-19.

10:48

Minister zdrowia Singapuru potwierdził 548 nowych przypadków koronawirusa na terenie kraju. Łączna liczba zakażeń wzrosła do 31 616.
Z kolei w Rosji w ciągu ostatniej dobry zmarły 153 osoby i odnotowano 8 599 nowych zakażeń. Już 344 481 Rosjan zaraziło się SARS-CoV-2, a 3 541 obywateli tego kraju zmarło w skutek związanej z nim choroby. (źródło: Reuters)

10:41

Aktor Matthew McConaughey wraz z żoną Camilą rozwoził swoim pick upem maseczki ochronne dla szpitali w amerykańskim stanie Teksas. 110 tys. sztuk sprzętu ufundowała firma z branży motoryzacyjnej - Lincoln.

https://www.instagram.com/p/CAeCKY-AHfg/?utm_source=ig_web_copy_link

10:33

10:26

Mike Osterholm, dyrektor uniwersyteckiego instytutu CIDRAP w Minnesocie, mocnymi słowami skomentował sposób przeprowadzania testów w Stanach Zjednoczonych.

- Panuje tam bałagan. Dane są mylące - stwierdził Osterholm.

Jego zdaniem, w USA nie wykonuje się testów na koronawirusa w sposób prawidłowy. Taka sytuacja wynika z przeciążonej służby zdrowia. (źródło: CNN)

10:15

Rdzenna ludność Amazonii na brazylijskiej jej części jest znacznie bardziej zagrożona epidemią koronawirusa. Według raportu, który przytacza CNN, śmiertelność wśród rdzennej ludności jest dwukrotnie wyższa. A epidemia w Brazylii szaleje. O sytuacji w Kraju Kawy pisze Wojciech Rogacin - przeczytaj tutaj.

10:10

Nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce dotyczą województw:

 • śląskiego - 161 przypadków
 • wielkopolskiego - 102 przypadki
 • lubelskiego - 13 przypadków
 • dolnośląskiego - 8 przypadków
 • świętokrzyskiego - 7 przypadków
 • pomorskiego - 4 przypadki
 • lubuskiego - 3 przypadki
 • opolskiego - 3 przypadki
 • podlaskiego - 3 przypadki
 • zachodniopomorskiego - 1 przypadek

10:05

Dwie osoby zmarły z powodu zakażenia koronawirusem. To 49-letnia kobieta ze szpitala w Cieszynie i 82-letni mężczyzna przebywający w placówce w Tychach. Oboje mieli choroby współistniejące.

10:01

Kolejne przypadki koronawirusa w Polsce! 305 nowych zakażeń.

9:50

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Brazylii jest już większa niż w Rosji. To drugi wynik na świecie, najwięcej przypadków potwierdzono w Stanach Zjednoczonych. Kolejne kraje potwierdzają większą liczbę zgonów w początkowym okresie 2020 roku niż w analogicznych datach lat poprzednich. We Włoszech mówi się o 47-procentowym wzroście, w Szwecji nawet o podwojeniu liczby zgonów. Więcej osób umiera również we Francji, Belgii, Hiszpanii, Austrii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Wyjątki stanowią Norwegia oraz Czechy. (źródło: Die Welt).

9:429:33

Dzienny raport z województwa lubuskiego: 33 osoby hospitalizowane, 291 osób w kwarantannie, 211 osób objętych nadzorem epidemiologicznym, 85 osób wyleczonych z COVID-19. (źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki)

9:23

9:17

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern, opowiedziała się za ideą czterodniowego tygodnia pracy. Jej zdaniem wydłużenie weekendu może pomóc w odbudowie gospodarki. Skorzystać na większej liczbie dni wolnych pracowników może m. in. branża turystyczna. (źródło: CNN)

9:05

Sondaż SW Research dla "Rzeczpospolitej" wykazał, że 35 proc. jego uczestników uważa, że rząd odmraża gospodarkę w odpowiednim tempie. 32,4 proc. badanych twierdzi, że odmrożenia następują zbyt wolno, a 18,3 proc. respondentów nie podoba się tak szybkie tempo restartu gospodarczego. 14,3 proc. uczestników badania nie wyraziło swojej opinii.

9:01

8:54

Padł rekord dziennych zakażeń SARS-CoV-2 na świecie. Według raportu WHO w ciągu ostatniej doby potwierdzono 109 536 przypadków koronawirusa. Dynamika wzrostu zakażeń dotyczy przede wszystkim krajów kontynentów amerykańskich.

8:44

Książę Karol zaapelował do studentów i pracowników na urlopach o pomoc w zbieraniu owoców i warzyw.

- Jeśli mamy zebrać wszystkie owoce i warzywa w tym roku, potrzebujemy pomocy armii ludzi - stwierdził książę Walii.

Ograniczenia w przemieszczaniu się, wprowadzone w skutek pandemii koronawirusa, zmniejszyły liczbę migracji sezonowych pracowników, na których opierało się w czasie zbiorów brytyjskie rolnictwo i sadownictwo.

8:37

Włochy: Liczba aktywnych przypadków koronawirusa jest na najniższym poziomie od dwóch miesięcy. 19 kwietnia osiągnęła punkt szczytowy, obecnie wynosi 47 proc. przypadków. (źródło: Dipartamento della Protezione Civile).

8:23

Codzienny raport ministra obrony narodowej, Mariusza Błaszczaka, dotyczący pomocy żołnierzy w walce z koronawirusem.

8:17

Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Chinach. Dwa dotyczą osób przybyłych z zagranicy, a jeden jest pokłosiem transmisji lokalnej. W piątek Chiny po raz pierwszy od wybuchu pandemii nie odnotowały żadnego pozytywnego testu na obecność SARS-CoV-2.

8:08

Władze Premier League (angielskich rozgrywek piłkarskich) poinformowały o dwóch przypadkach koronawirusa pochodzących z dwóch różnych klubów. To rezultaty drugiej fali testów przeprowadzonych przed wznowieniem ligi. Kluby powróciły do grupowych treningów we wtorek i od tego momentu stwierdzono łącznie osiem przypadków zakażeń koronawirusem wśród piłkarzy i pracowników.

8:017:52

Niemiecki Instytut Roberta Kocha poinformował o 431 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 31 ofiarach śmiertelnych. Podane w niedzielę dane wskazują, że łączna liczba Niemców zarażonych SARS-CoV-2 wzrosła do 178 281, a liczba przypadków śmiertelnych do 8 247.

7:44

Argentyńskie władze przedłużyły izolację w Bueonos Aires do 7 czerwca. Ściślej kontrolowany będzie też ruch między stolicą a prowincjami kraju. Przedłużenie lub zaostrzenie restrykcji wynika z rosnącej liczby przypadków zakażeń. W Argentynie pozytywnie zdiagnozowano ponad 11,3 tys. osób (większość w Buenos Aires). Liczba ofiar wynosi 445.

7:39

7:31

3 329 nowych przypadków koronawirusa stwierdzono w Meksyku. Liczba ofiar wzrosła o 190 i wynosi aktualnie 7 179. Od momentu wybuchu pandemii w państwie Ameryki Środkowej SARS-CoV-2 zaraziło się 65 856 osób.

7:20

Już po raz czwarty w tym miesiącu w Tajlandii w ciąg doby nie stwierdzono ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Nikt w czasie ostatnich 24 godzin nie zmarł z powodu COVID-19. Łączna liczba zarażeń w tym kraju wciąż wynosi 3 040. 56 osób zmarło od stycznia.

7:15

Gubernator Nowego Jorku, Andrew Cuomo zezwolił na spotkania do 10 osób. Na konferencji prasowej poinformował, że w przeciągu ostatniej doby zmarły 84 osoby. To najmniejsza liczba od końca marca.

Kiedy zostaną otwarte pływalnie?

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus w Polsce i na świecie. Ponad 21 tys. zakażeń i ponad tysiąc ofiar. Raport na żywo minuta po minucie [25.05.2020] - Strona Zdrowia

Komentarze 1,259

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pamela Raymond

Dzień dobry, drodzy szanowni czytelnicy, jestem Kim Ray pracująca w Arabii Saudyjskiej, chcę użyć tego medium, aby podzielić się krótkim świadectwem o tym, jak dostałem pożyczkę online po uzyskaniu wysokiego oprocentowania, a także oszustwo online 1 firmy o imieniu Ruby Hernendez Firma pożyczkowa, obiecałem, że nigdy nie udzielę pożyczki online, aż do pewnego wiernego dnia, kiedy inna pielęgniarka pracująca z żoną w tym samym szpitalu opowiedziała jej, w jaki sposób jej mąż otrzymał pożyczkę, która pomogła mu zainwestować w działalność związaną z olejem roślinnym, a oprocentowanie było niskie , po dyskusji moja żona poprosiła o dane pożyczkodawcy, a ona dała jej e-mail od Boga wysłanego przez pożyczkodawcę, moja żona przesłała mi szczegóły, a my skontaktowaliśmy się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej; globalprovissioncompany@gmail.com

P
Pamela Raymond

Dzień dobry, drodzy szanowni czytelnicy, jestem Kim Ray pracująca w Arabii Saudyjskiej, chcę użyć tego medium, aby podzielić się krótkim świadectwem o tym, jak dostałem pożyczkę online po uzyskaniu wysokiego oprocentowania, a także oszustwo online 1 firmy o imieniu Ruby Hernendez Firma pożyczkowa, obiecałem, że nigdy nie udzielę pożyczki online, aż do pewnego wiernego dnia, kiedy inna pielęgniarka pracująca z żoną w tym samym szpitalu opowiedziała jej, w jaki sposób jej mąż otrzymał pożyczkę, która pomogła mu zainwestować w działalność związaną z olejem roślinnym, a oprocentowanie było niskie , po dyskusji moja żona poprosiła o dane pożyczkodawcy, a ona dała jej e-mail od Boga wysłanego przez pożyczkodawcę, moja żona przesłała mi szczegóły, a my skontaktowaliśmy się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej; globalprovissioncompany@gmail.com

G
Gość
24 maja, 19:35, Gość:

Do Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej

Szanowna Pani czy ktoś mierzy temperature pracownikom MPK , ZWiK , MPO jak przychodzą do pracy ? Dalej kto mierzy temp pracownikom LIDLA BIEDRONKI CASTORAMY AUCHAN sto tysięcy ludzi nikt nie choruje żaden sklep nie zamknięty Kiedy pracownicy marketów ktoś zbada co ? tam jest pandemia

24 maja, 21:11, Gość:

"Pandemia" to jest w głowach, zaszczepiona została poprzez oglądanie "mediów"...

Orwell 2020

"Ludzie będą wierzyć tylko w to co wykreują media"

G
Gość

"BILL GATES WYSTERYLIZOWAŁ SZCZEPIONKAMI MILIONY KOBIET I SPARALIŻOWAŁ 500 TYS. DZIECI - SARA CUNIAL

SARA CUNIAL WE WŁOSKIM PARLAMENCIE 14.05.2020 UJAWNIŁA ZBRODNIE SZCZEPIONKOWE BILLA GATESA PRZECIW LUDZKOŚCI: STERYLIZACJA MILIONÓW KOBIET W AFRYCE ORAZ SPOWODOWANIE PARALIŻU O 500 TYSIĘCY DZIECI."

https://www.youtube.com/watch?v=GrXvopF5lqM

G
Gość
"Henryk Pająk: Zaplanowane i realizowane ludobójstwo - nowe formy terrorystycznej wojny z ludzkością"

https://www.youtube.com/watch?v=YDXpqyHlyIY
G
Gość

Znalezione w sieci

"Podsumujmy:

2010 - Na stronie Fundacji Rockelfellera pojawiają się pierwsze wzmianki o pandemii koronawirusa

2012 - Raport Krajowej Rady Wywiadu USA: przed 2030 rokiem należy spodziewać się nowego rodzaju wirusa, który dotrze do każdego zakątku świata

2014 - W laboratorium w Karolinie Północnej rozpoczynają się badania nad mutacjami wirusów koronowych

Szefem zespołu jest profesor Ralph Baric a jego asystentką Lisa Gralinski, Polka z pochodzenia

2015 - w USA ogłoszone zostaje moratorium na prowadzenie tych badań, ze względu na zbyt wielkie ryzyko dla świata, w przypadku wydostania się szczepów na zewnątrz

2015 - Baric na portalu NATURE publikuje pracę naukową gdzie prezentuje wyniki dotychczasowych badań

Francuski profesor recenzujący tę pracę w Paryżu pisze: trajektoria szerzenia się tego wirusa może być nieobliczalna

2016 - projekt zostaje przeniesiony do wojskowego laboratorium w Wuhan, w Chinach, które powstało w kontekście przyszłej ewentualnej wojny biologicznej

Szefowa projektu Shi Zenghli, zwana BAD WOMAN rozpoznaje receptor ACE2, ten sam u nietoperza i człowieka, dzięki czemu może przenieść naturalne koronawirusy zwierzęce na ludzi. Preferowany kierunek infekcji: ludzkie płuca - cytat z wyników badań. Patogen zostaje przetworzony w zmutowaną broń biologiczną poprzez dodanie do niego ludzką ręką tak zwanej "wzmocnionej funkcji działania"

2016 - na lotnisku w Detroit FBI zatrzymuje chińskiego naukowca, przewożącego próbki MERS i SARS

2017 - Piotr Czumachow, rosyjski mikrobiolog mówi, że w Wuhan robi się rzeczy "absolutnie szalone"

2017 Dr Fauci podczas wykładu na Uniwersytecie w Georgetown mówi o zaskakującej chorobie podczas obecnej kadencji Trumpa

2018 - pierwsze symulacje przyszłej pandemii

2019 - październik - konferencja Event201 w Nowym Jorku i precyzyjny scenariusz rozwoju epidemii koronawirusa (prowadzone są rozmowy jak manipulować mediami i jak cenzurować „wrogą” narrację”)

2020 - projekt zostaje wdrożony w życie, mimo, że wirus jest dwukrotnie dwukrotnie bardziej zaraźliwy od grypy, zabija relatywnie rzadko

03.2020 Bill Gates próbuje wymóc na WHO ogłoszenie pandemii – WHO nie chce tego zrobić

14.03 Bill Gates wpłaca do WHO 50 mln dolarów

15.03 WHO ogłasza stan pandemii (stan ten pozwala wprowadzać leki i szczepionki bez badań bezpieczeństwa – jaki jest prawdziwy cel szczepień?)

Świat się zatrzymał na podstawie symulacji komputerowej sugerującej że umrze 100 milionów ludzi.

Wg modelów komputerowych tej samej firmy lodowców na Antarktydzie już nie ma.

COVID-19 zastępuje wszystkie inne choroby

Manipulacje danymi osiągają apogeum. Nie zestawia danych, pokazuje się je tylko wybiórczo.

Stosowany test RT PCR pokazuje fałszywie nawet w 8 na 10 przypadków. CDC podaje, że nawet jeśli test wykazał pozytyw i masz objawy, nie znaczy to że masz wirusa.

Żadne laboratorium na świecie nie ma pełnego obrazu genomu wirusa. W związku z tym co jest testowane i przeciw czemu ma działać szczepionka.

Fakty zaczynają powoli tworzyć mozaikę

Szpitale dostają kilka razy więcej pieniędzy za pacjenta z diagnozą covid i dodatkowy bonus za podłączenie do respiratora

Cenzura trwa w najlepsze. Usuwa się ludzi mówiących inaczej niż rządy i główne media. Naukowcy i lekarze, nie mówiąc o zwykłych ludziach są wyśmiewani i wyciszani.

Przebijają się informacje, że „covid-19” wpisuje się wszystkim zmarłym w szpitalach. Bez względu na to na co naprawdę umarł pacjent.

Na covid umiera się tylko w szpitalu – brak danych o zmarłych poza szpitalem.

Wirus jest wyłącznie narzędziem, cele są inne..."

G
Gość
24 maja, 19:35, Gość:

Do Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej

Szanowna Pani czy ktoś mierzy temperature pracownikom MPK , ZWiK , MPO jak przychodzą do pracy ? Dalej kto mierzy temp pracownikom LIDLA BIEDRONKI CASTORAMY AUCHAN sto tysięcy ludzi nikt nie choruje żaden sklep nie zamknięty Kiedy pracownicy marketów ktoś zbada co ? tam jest pandemia

"Pandemia" to jest w głowach, zaszczepiona została poprzez oglądanie "mediów"...

G
Gość
"Minister Szumowski: mniejsza umieralność w I kwartale 2020 niż w 2019 roku. Absurdy covidowe."

https://www.youtube.com/watch?v=oOJY4FVlYCA
G
Gość

Do Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej

Szanowna Pani czy ktoś mierzy temperature pracownikom MPK , ZWiK , MPO jak przychodzą do pracy ? Dalej kto mierzy temp pracownikom LIDLA BIEDRONKI CASTORAMY AUCHAN sto tysięcy ludzi nikt nie choruje żaden sklep nie zamknięty Kiedy pracownicy marketów ktoś zbada co ? tam jest pandemia

G
Gość

Do Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej

Szanowna Pani czy ktoś mierzy temperature pracownikom MPK , ZWiK , MPO jak przychodzą do pracy ? Dalej kto mierzy temp pracownikom LIDLA BIEDRONKI CASTORAMY AUCHAN sto tysięcy ludzi nikt nie choruje żaden sklep nie zamknięty Kiedy pracownicy marketów ktoś zbada co ? tam jest pandemia

G
Gość
23 maja, 10:53, Gość:

Materiał z przed kilku lat ale jakże aktualny...

"Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski"

https://www.youtube.com/watch?v=eMRBefDu5HQ"Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze."

Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017

https://www.youtube.com/watch?v=-h-bYTDmtjM

G
Gość

Materiał z przed kilku lat ale jakże aktualny...

"Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski"

https://www.youtube.com/watch?v=eMRBefDu5HQ

G
Gość

"NABICI W MASECZKĘ: KTO I JAK NAS ZACZAROWAŁ - Ewa Pawela"

https://www.youtube.com/watch?v=UcLv2UujFsY

G
Gość
22 maja, 20:25, Gość:

Nigdy nie zaglosuje na zadnego dude z PIS. Rafal Trzaskowski jest osoba na poziomie, reprezentuje wolnosc i demokracje oraz postep i bogata Europe. Prymitywny duda reprezentuje łamanie prawa i konstytucji, ciemny, biedny Wschod, poziom jego i wspierajacego go pedofilskiego kleru to DNO. Jego zona pomylila rolę Pierwszej Damy i po jej ubiorach widac ze mysli ze jest stewardesą w tanich liniach lotniczych.

22 maja, 22:56, Gość:

Wiedz, że w tym kraju nie ma na kogo głosować, od 30- tu lat jesteśmy przysłowiową "dojną krową"...

Wykład prof. Kieżuna:

"Polska jest KOLONIĄ od 1989r. !"

https://www.youtube.com/watch?v=NlY8LCJfUBo"Rafał Trzaskowski też jest słupem, tylko bardziej samodzielnym niż Kidawa". Kto za nim stoi?

https://www.youtube.com/watch?v=JW-4HGHsD5o

G
Gość
22 maja, 20:25, Gość:

Nigdy nie zaglosuje na zadnego dude z PIS. Rafal Trzaskowski jest osoba na poziomie, reprezentuje wolnosc i demokracje oraz postep i bogata Europe. Prymitywny duda reprezentuje łamanie prawa i konstytucji, ciemny, biedny Wschod, poziom jego i wspierajacego go pedofilskiego kleru to DNO. Jego zona pomylila rolę Pierwszej Damy i po jej ubiorach widac ze mysli ze jest stewardesą w tanich liniach lotniczych.

Wiedz, że w tym kraju nie ma na kogo głosować, od 30- tu lat jesteśmy przysłowiową "dojną krową"...

Wykład prof. Kieżuna:

"Polska jest KOLONIĄ od 1989r. !"

https://www.youtube.com/watch?v=NlY8LCJfUBo

Dodaj ogłoszenie