Korwin-Mikke: "Polska normalna" to nasze hasło - europoseł...

  Korwin-Mikke: "Polska normalna" to nasze hasło - europoseł przedstawił lidera do Sejmu w Katowicach

  Michał Nowak

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Janusz Korwin-Mikke przedstawił lidera listy KORWiN w Katowicach
  1/12
  przejdź do galerii

  Janusz Korwin-Mikke przedstawił lidera listy KORWiN w Katowicach ©Lucyna Nenow/Dziennik Zachodni

  We wtorek Janusz Korwin-Mikke przedstawił lidera listy Partii KORWiN w wyborach do Sejmu w Katowicach. Został nim poseł Przemysław Wipler, pochodzący z Piekar Śląskich.
  - Uważamy, że to jest człowiek, który potrafi powiedzieć prawdę, potrafi położyć kres rządom PO i PiS-u, aby można było żyć w normalnym kraju, a nie w kraju kolesiów - skomentował wybór lidera Korwin-Mikke. - Nieważne czy chodzi o tę drużynę kolesiów czy tamtą, chodzi o to, żeby żyć w normalnym kraju, dlatego Polska normalna to jest nasze hasło - dodał europoseł.

  Przemysław Wipler startuje w Okręgu 31, który obejmuje Katowice, Tychy, Siemianowice Śląskie, Rudę Śląską, Piekary Śląskie, Świętochłowice i pow. bieruńsko-lędziński.

  - III RP to system pasożytniczy, czego doświadczają Ślązacy - powiedział Przemysław Wipler. - Od dekad mówiono, że trzeba dopłacać do Ślązaków i kopalń, a to nieprawda. Ślązacy płacą gigantyczne podatki. Płacą je zakłady przemysłowe, kopalnie, zakłady energetyczne, jak również olbrzymia liczba firm działających w innych sektorach na Śląsku. Moją rolą, jako posła ziemi śląskiej, będzie walka o to, by jak największa część tych pieniędzy pozostała w kieszeniach Ślązaków. By uratować ten region, który stanął na skraju stanu zawałowego - dodał Wipler i zaznaczył, że jako poseł będzie walczył o cały przemysł oparty o górnictwo węgla kamiennego.

  Politycy skomentowali także działalność polityczną Pawła Kukiza.

  - Pan Kukiz próbował zrobić armię bez żadnej idei. A jeśli nie ma się żadnej idei ani programu, to kto się pcha? Ludzie, którzy chcą zostać posłem i dorwać się do żłoba. Pomysł Pawła Kukiza był bezsensowny. Być może pan Kukiz jest zacnym człowiekiem, ale nie ma żadnego pojęcia o polityce - powiedział Korwin-Mikke.

  - Paweł Kukiz powiedział nam w czerwcu, że on jest teraz królem, a wszystko wskazuje na to, że jego królestwo jest nie z tej ziemi. Będzie też królem bez armii, bo wszyscy ludzie, którzy mu wierzyli już się na nim zawiedli - skomentował Przemysław Wipler.

  Jak dodał, chętnie wezwie do debaty Dominika Kolorza, jako przedstawiciela ruchu organizowanego przez Pawła Kukiza. - Chciałbym podyskutować z panem Kolorzem i związkowcami górniczymi w jakim stopniu są odpowiedzialni za tragiczną sytuację śląskich kopalń - zaznaczył Wipler.
  *Kontrowersyjna reklama Żytniej to wstyd dla całej branży. Polmos przeprasza
  *Pies uratował dziecko od śmierci! Suczka Perełka bohaterką. Oto ona
  *Sosnowiec lepszy od Katowic. Ulica Małachowskiego bardziej zabawowa niż Mariacka
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Gdzie jest Basia, która jako dziecko zaginęła 15 lat temu? Rodzice wciąż szukają

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (34)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  fila, sandmanku..

  Tyta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11

  i co to mo chu ju stary wspolnego z tymatym?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tytka, leberku. Jo niy fila. Żądam żebyś obrażał mie, ospbiście.

  Sandman. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jesteś okropnie złośliwy karłusie. Podszywasz się pod tytkę. Obrażasz mie. Obrażasz filumenistę. Po prostu złośliwiec. :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gott mit uns Shlonsaken

  filatelista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści


  HOLOKAUST
  Holocaust łacina kośc. holocaustum < gr. holo-kautóō ‘spalam ofiarę w całości’], Holokaust – termin (najczęściej pisany dużą literą) przyjęty w języku angielskim na określenie Zagłady...rozwiń całość


  HOLOKAUST
  Holocaust łacina kośc. holocaustum < gr. holo-kautóō ‘spalam ofiarę w całości’], Holokaust – termin (najczęściej pisany dużą literą) przyjęty w języku angielskim na określenie Zagłady Żydów (Żydzi, Zagłada) w Europie dokonanej podczas II wojny światowej przez III Rzeszę, wspieraną w różnym stopniu przez uzależnione od niej państwa sojusznicze; kwestionowany przez wielu badaczy, zwłaszcza żydowskich teologów, interpretujących całopalenie jako męczeństwo, ofiarę, natomiast dla ludobójstwa Żydów przyjmujących jednoznacznie negatywne określenie Szoa (hebrajski Szoah ‘zagłada’).

  Wyjątkowe natężenie zła w przestępstwie, jakim był H., uruchomiło usilne dążenie do zrozumienia zjawiska i stało się zarówno przedmiotem analiz intelektualnych, jak i refleksji etyczno-religijnej. W dyskusji nauk. jako pierwsi zareagowali na Zagładę Żydów Th. Adorno i M. Horkheimer w Dialektyce oświecenia (1947). Ich analiza podkreśla rolę antysemityzmu, który w Europie, wstrząsanej konfliktami etnicznymi i zmianami w strukturze społ.-ekon., doprowadził do masowego mordu. Żydzi, pełniąc od wieków funkcję pośredników w obrocie pieniędzmi i towarem między wyższymi a niższymi warstwami społ., stali się ofiarą buntu drobnego mieszczaństwa i chłopstwa przeciwko kapitalizmowi. Motywy te rozwinęła później także H. Arendt w pracy Korzenie totalitaryzmu (1951). Bardziej radykalną interpretację zaproponował R.L. Rubenstein, który podkreślając rolę Żydów w konflikcie ekon., przyczyn H. dopatruje się w postępującym procesie racjonalizacji w sferze ekonomii, polityki i religii; zwraca on szczególną uwagę na zjawiska biurokratyzacji i sekularyzacji (mające swe korzenie w zachodnim chrześcijaństwie), które umożliwiły dokonanie Zagłady z niespotykaną wcześniej dokładnością i konsekwencją. W podobnym kierunku zmierzała także analiza Z. Baumana, silnie akcentującego eugeniczne i „modernizacyjne” aspekty działań III Rzeszy; uważa on, iż H. nie byłby możliwy, gdyby w Europie nie wykształciła się mentalność biurokratyczna; choć Zagłada Żydów nie była, jego zdaniem, jedynym w historii aktem ludobójstwa, wymaga jednak zmiany w dotychczasowym sposobie uprawiania nauki: odtąd nie należy pytać, co ludzie mogą powiedzieć o H., ale co H. mówi o ludziach.

  Pierwszą, wstępną próbę ujęcia Zagłady jako wydarzenia hist. przedstawił w Polsce A. Eisenbach w Hitlerowskiej polityce eksterminacji Żydów... (1951); w historiografii świat. przełomem stała się książka R. Hilberga The Destruction of the European Jewish (1961), uważana przez wielu historyków za najlepszą analizę H.; Hilberg i Arendt jako jedni z pierwszych podnieśli kwestię roli żydowskich rad starszych (Judenräte) w nazistowskim systemie eksterminacji, uznając, że ich funkcjonowanie ułatwiło Niemcom koncentrację i transport ofiar do obozów zagłady i dlatego powinno podlegać ocenie etycznej — choć odpowiedzialność ofiary jest inna niż sprawców zbrodni. We wczesnych latach 70. pojawił się skrajny kierunek, zw. negacjonizmem, podważający H. jako fakt hist. bądź kwestionujący podstawowe ustalenia dotyczące np. istnienia komór gazowych lub planów zagłady Żydów jako grupy etnicznej (D. Irving, A.R. Butz, E. Zündel, R. Faurrisson). Negacjonizm w wielu krajach jest uznawany za przestępstwo (kłamstwo holocaustowe). W mniej skrajnej, rewizjonistycznej wersji, politykę III Rzeszy tłumaczy się oddziaływaniem bolszewizmu i rzekomą nielojalnością Żydów (E. Nolte). W ostatnich latach opublikowano wiele prac dokumentujących udział narodów podbitych przez III Rzeszę w organizowaniu transportów ludności żydowskiej do ośrodków zagłady, a nawet w aktach masowego mordu. W zbrodni ludobójstwa kolaborowały z III Rzeszą rządy Francji, Słowacji, Węgier i Chorwacji. W okupowanych krajach Europy Środkowowschodniej, w tym także na ziemiach pol., oprócz licznych prób ratowania Żydów (Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata), częstych postaw obojętności, zdarzały się też przypadki masowych zbrodni wobec lokalnych zbiorowości żydowskich, dokonywanych rękazwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  fila...

  Tyta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  sam mosz o twoich rodakach

  http://www.oberschlesien-aktuell.de/hindenburg/lambsdorf/diehoelle.htm

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polska "NORMALNA" !!!

  system of a down (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  Dzisiaj wobec adwokata Marcina Dubienieckiego sąd zastosował tymczasowe tzw. warunkowe aresztowanie. Oznacza to, że Dubieniecki - po wpłaceniu 600 tys. złotych - będzie mógł opuścić areszt....rozwiń całość

  Dzisiaj wobec adwokata Marcina Dubienieckiego sąd zastosował tymczasowe tzw. warunkowe aresztowanie. Oznacza to, że Dubieniecki - po wpłaceniu 600 tys. złotych - będzie mógł opuścić areszt. Podejrzany Dubieniecki jak widać ma silne plecy,jego kolegów biznesowych ułaskawiali do spółki Andrzej Duda z Lechem Kaczyńskim, i to w trybie ekspresowy, więc teraz nie należy się dziwić, że znalazł się sędzia, pewnie z nadania Ziobry, który zorganizował małe ułaskawienie. Ponoć kierował zorganizowaną grupą przestępczą (wyłudzenie 13 mln złotych z budżetu Państwa) i wychodzi na wolność, szok!!! Chłopak z kieleckiej wsi za oszukanie, że kupił ulgowy bilet na przejazd PKP na legitymację brata został skazany na pozbawienie wolności. A w sprawie gdzie chodzi o wyłudzenie 13 mln z budżetu Państwa sprawca wychodzi na wolność, w jakim kraju my żyjemy, gdzie jest prawo ? zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co zrobił?>

  ada (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 3

  Co zrobił?? Jedyny poseł, który WE WSZYSTKICH głosowaniach głosował przeciw podwyższani jakiegokolwiek podatku i zwięszania regulacji! To mało?! Nie tylko dla Śląska, ale i całej Polski.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Za wszelką cenę...

  Ślązaczka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 37

  Co Pan Wipler zrobił przez cztery ostatnie lata dla Katowic, dla dla Śląska , - oprócz tego że się tu urodził ? Chodzi tylko o to aby zdobyć ciepły fotelik w Sejmie na następne 4 lata i na...rozwiń całość

  Co Pan Wipler zrobił przez cztery ostatnie lata dla Katowic, dla dla Śląska , - oprócz tego że się tu urodził ? Chodzi tylko o to aby zdobyć ciepły fotelik w Sejmie na następne 4 lata i na tym zakończyć "przygodę" ze Śląskiem - kolejny spadochroniarz który nic nie da a tylko sobie weźmie - tak jak Pan Korwin-Mikke, któremu Śląsk był potrzebny tylko do tego aby dostać się do Europarlamentu. I NA TYM KONIEC !!!!!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  o co ci kaman

  dolnyslazak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 1

  Głosował chociażby przeciwko każdej podwyżce podatku i wieku emerytalnego. Co może więcej zrobić poseł spoza koalicji ? Ma przyjechac wam szkoły malować jak pani Szydło, czy pendolino z wami...rozwiń całość

  Głosował chociażby przeciwko każdej podwyżce podatku i wieku emerytalnego. Co może więcej zrobić poseł spoza koalicji ? Ma przyjechac wam szkoły malować jak pani Szydło, czy pendolino z wami pojeździć ?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  adsa

  das (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jak możesz tak obrażać dziennikarza!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bitte lachen !

  Ben (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 24

  która to partia w tym roku tego .... co wybory to tworzy nową partie . Ale rasowy błazen !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szlezjodojcze, profda, ino profda wom do ukojenie

  filatelista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3


  Wracajac jednak do prawdy historycznej, to wybitny historyk II wojny swiatoowej Dawid Irving, stwierdzil,ze nie ma oficjalneo dokumentu, wedlug ktorego Hitler podpisal rozkaz o eksterminacji...rozwiń całość


  Wracajac jednak do prawdy historycznej, to wybitny historyk II wojny swiatoowej Dawid Irving, stwierdzil,ze nie ma oficjalneo dokumentu, wedlug ktorego Hitler podpisal rozkaz o eksterminacji ludnosci zydowskiej na okupowanych przez III Rzesze terenach jak i w samych Niemczech. I jest to prawda ze takim dokumentem historycy dzisiaj nie dysponuja. Natomiast zasadnicze pytanie zreszta bardzo moim zdaniem naiwne, czy Hitler mogl nie wiedzic o Holocauscie ludnosci zydowskiej, jest tylko po to by zaistniec publicznie.
  Tak szamo mozna by sie zapytac w tamtych czasach rodziny Rotschildow, ktorzy dysponowali najlepszym wywiadem na swiecie, czy wiedzieli o tym co sie dzieje z ludnoscia zydowska na ternach okupowanych przez Niemcow Polsce. Tez mozna byloby powiedziec ze nie ma na to zadnyc dokumentow, by Rotschildowie z najlepszym wywiaem na swiecie nie wiedziala o Auschwitz i innych obozach zaglady na terenie Generalnej Gubernii. Skoro nie ma zadnych dokumentow, to nic o tyym nie wiedzieli.
  Moja rodzina podczas II wojny mieszkala w odleglosci od Oswiecimia ok 200 km, w malej miejscowosci, a mimo tego wszyscy mieszkancy wiedzieli o tym doskonale, co Niemcy robia z Zydami w Oswiecimiu. I wszyscy mieszkancy tez doskonale wiedzieli ktorzy z nich ukrywaja rodziny zydowskie w stodolach, a nierzadkie byly przypadki ukrywania Zydow w stajniach i chlewnikach. Wszystko to bylo robione po to, bo wiedziano co ich czeka w Oswiecimiu. Bo tak im nakazal miejscowy proboszcz. Skoro zabita dechami wies podczas drugiej wojny, oddalonej od Oswiecimia ok 200 km, wiedziala doskonale co sie dzieje z ludnoscia zydowska w Oswiecimiu, to co dopiero Hitler, ktory ten system niemieckiego ludobojstwa reprezentowal.
  Tak wiec twierdzenie ze Hitler nic nie wiedzial o esterminacji ludnosci zydowskiej i innych nacji, uwazam za cyniczna gre, tylko i wylacznie po to, by zablysnac na krotka chwile. Jak napisalam na poczatku, stwierdzenie jest to tyle samo warte, jak stwierdzenie ze rodzina Rotschildow tez nic nie wiedziala o ludobojstwie ludnosci zydowskiej. Podobie moza by twierdzic o Mussolinim, i Roosvelcie i innych przywodcach panstw uczestniczacych w drugiej wojnie swiatowej.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W Katyniu polskich oficerów mordowali Niemcy, co wiemy z kronik filmowych

  trzecia odmiana "prawdy" (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  waszego ludowego państwa...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ciebie Soroniu

  O/S (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  już nic nie ukoi...napisz coś na temat.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  spie,rdalać

  yebane (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 22

  pijaczyny i dziecioroby utrzymywane z naszych podatków i to już.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ICKI WYPAD

  To Jo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 32

  korwin to żydek ozjasz goldberg a wipler pewnie już kajs leży nadupcony i zoboczymy go w nagraniu z monitoringu


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do leminga

  VIP (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

  Ale leming z ciebie, masakra.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ad vocem

  Krzysztof (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Ten mikrocefal @ To Yo to nie leming, ale zwykła ubecka spierdolina.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A kaj Lyjok?

  Ber (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 9

  A kaj wieczny korwinista, celebrita ze najbarzi łoglondanyj telewizji Sfyra - Lyjok Swaczina ze Rudy Ślonskij? Chcymy Lyjoka!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KRUWIN FON ELEFANT=

  z PO lacki SSycliWOSCI 777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 12

  =POLIMŁOT BŁAZEN CARa BULLA SUŁTANATU DONKA Z WRONKA.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo