Zwłoki niezarejestrowanych noworodków w zamrażarce. Południowokoreański parlament reaguje na makabryczne odkrycie

Aleksandra Jaros
Aleksandra Jaros
Makabryczne odkrycie w Korei Południowej. Zwłoki noworodków w zamrażarce
Makabryczne odkrycie w Korei Południowej. Zwłoki noworodków w zamrażarce Pixabay
W ubiegłym tygodniu koreańskim społeczeństwem wstrząsnęły doniesienia o odnalezionych w zamrażarce zwłokach dwójki noworodków. Dzieci miały zaledwie jeden dzień. Do makabrycznego odkrycia doszło w wyniku kontroli zaledwie jednego procenta z ponad 2 tys. przypadków dzieci niezarejestrowanych w urzędach stanu cywilnego, a posiadających szpitalny akt urodzenia.

Makabryczne odkrycie podczas kontroli

Południowokoreański parlament uchwalił w piątek ustawę nakładającą na placówki medyczne obowiązek zgłaszania samorządom lokalnym narodzin noworodków. Decyzję podjęto po tym, jak w zeszłym tygodniu w zamrażarce znaleziono zwłoki niezarejestrowanych dzieci.

Lokalna policja przekazała CNN, że trzydziestokilkuletnia kobieta przyznała się do zabicia dzieci. Tłumaczyła, że ​​zrobiła to, ponieważ miała trudności finansowe związane z opieką nad trójką innych dzieci w wieku 12, 10 i 8 lat.

Matka dzieci została oskarżona o zabicie dwóch noworodków i przechowywanie ich ciał w zamrażarce przez lata. W dniu śmierci miały zaledwie jeden dzień.

Pierwszą rzekomą ofiarą kobiety było jej czwarte dziecko, urodzone w szpitalu w listopadzie 2018 r. Policja twierdzi, że udusiła dziewczynkę dzień po porodzie, a ciało włożyła do zamrażarki w swoim domu. Te same zarzuty ciążą na kobiece w związku z jej piątym dzieckiem, chłopcem urodzonym w listopadzie 2019 roku.

Mąż kobiety twierdzi, że nie wiedział o morderstwach. Był przekonany, że jego żona dokonała aborcji.

Korea podjęła działania w sprawie rejestracji dzieci

Sprawa wyszła na jaw w maju, kiedy rządowa Izba Kontroli i Kontroli stwierdziła, że ​​narodziny dzieci nigdy nie zostały oficjalnie zarejestrowane, chociaż w szpitalu istniał zapis ich narodzin. Zdarzenie ujawniło lukę w systemie rejestracji, w którym tylko rodzice są zobowiązani do zgłaszania narodzin swoich dzieci rządowi w ciągu miesiąca po ich narodzinach.

Nowelizacja ustawy o rejestracji nakłada na szpitale obowiązek podania władzom lokalnym informacji dotyczących dziecka w ciągu 14 dni od narodzin za pośrednictwem systemu HIRAS.

Poseł Kang Min-kuk z rządzącej Partii Władzy Ludowej, który jest autorem ustawy, wyraził w piątek nadzieję, że ustawa doprowadzi do tego, że mniej dzieci pozostanie niezarejestrowanych i pozbawionych podstawowych praw.

"Naszym priorytetem powinna być ochrona dzieci, które już się urodziły" - powiedział. Nowelizacja wejdzie w życie rok po publikacji.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Źródło: CNN, PAP

Źródło:

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl