Zmiana czasu 2018 na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki? 28 października 2018. Czas zimowy zamiast letniego już w ten weekend 28.10.2018

as
Zmiana czasu na zimowy - październik 2018
Zmiana czasu na zimowy - październik 2018
Zmiana czasu z letniego na zimowy 2018. - kiedy przestawiamy czas na zimowy? W tym roku tradycyjnie czas zimowy będzie obowiązywał od ostatniej niedzieli października, czyli 28.10. Pamiętaliście o zmianie czasu i przestawieniu zegarków? Zmiana czasu na zimowy oznacza godzinę do tyłu - tym samym ta zmiana może być mniej bolesna - śpimy godzinę dłużej. To może być ostatnia taka zmiana. Jest decyzja Komisji Europejskiej.

Zmiana czasu na zimowy w październiku 2018

W nocy z soboty na niedzielę musieliśmy przestawić zegarki. Mimo tego, że robimy to aż 2 razy w roku, są tacy, którzy budzą się w niedzielę nieświadomi zmiany czasu.

Pamiętajcie, że to jedyny dzień w roku, w którym bezkarnie śpimy godzinę dłużej!

Pogoda na zimę 2018. Co mówią synoptycy? Co przewiduje jasnowidz z Człuchowa?

Jak poradzić sobie ze zmianą czasu?

Zobacz wideo, zamieszczone w tym materiale. Przedstawiamy tam sposoby na poradzenie sobie ze zmianą czasu, która na każdego z nas wpływa inaczej.

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2018. Kiedy przestawiamy zegarki?

Jesienna pogoda, niskie temperatury i zapowiedzi zimy przybliżają nas dużymi krokami do myślenia o zmianie czasu z letniego na zimowy. Kiedy w tym roku przestawiamy zegarki? Zmiana czasu na zimowy oznacza godzinę snu więcej.

Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy 2018?

Zwyczajowo czas zimowy wprowadzany jest w październiku, natomiast letni w marcu. W tym roku tradycyjnie czas zimowy będzie obowiązywał od ostatniej niedzieli października (czas letni wprowadzany jest w ostatnią niedzielę marca).

Zmiana czasu nastąpi w niedzielę 28.10 z godziny 3 na 2. Czyli wskazówki zegarków przesuwamy do tyłu - o godzinę. Mówiąc krótko pośpimy dłużej o godzinę!

Zmiana czasu na zimowy - październik 2018
Zmiana czasu na zimowy - październik 2018

Zmiana czasu na zimowy 2018. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu ma miejsce dwa razy w roku. Kiedy zatem przestawiamy zegarki?

  • czas zimowy - obowiązuje od ostatniej niedzieli października
  • czas letni - obowiązuje od ostatniej niedzieli marca

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2018. Od kiedy przestawiamy zegarki?

W Polsce zmieniamy zegarki nieprzerwanie od 1983 roku (tylko w 1982 roku, w związku ze stanem wojennym, zrezygnowano ze zmiany czasu na letni). Wcześniej parokrotnie wprowadzano obowiązek zmiany czasu - w latach od 1945 do 1949, od 1957 do 1964, od 1977 do 1981. Do 1995 czas letni w Polsce był odwoływany w ostatnią niedzielę września (a wprowadzany w ostatnią niedzielę marca tak jak obecnie).

Koniec ze zmianą czasu na letni i zimowy?

Komisja Europejska przedstawiła projekt ws. zniesienia zmiany czasu. Dyrektywa spowoduje, że nie będziemy przestawiać zegarków. Powód? 84 proc. Europejczyków uznało, że zmiana czasu to niepotrzebny problem prowadzący m.in. do złego samopoczucia. Nie wiadomo jednak, który czas pozostanie - letni czy zimowy. Nie wiadomo też, kiedy nowe przepisy wejdą w życie.

Zmiana czasu do likwidacji. Parlament Europejski zdecydował, że zmiana czasu powinna zostać zniesiona..Wcześniej w konsultacjach społecznych około 80 procent osób opowiedziało się za tym, by czasu nie zmieniać. Jaki czas wybierze Polska - zimowy czy letni i jakie to będzie miało dla nas znaczenie?➤ Przeczytaj ➤

Koniec zmiany czasu w 2021 roku. Przed godz. 9 rano będzie c...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 14

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jojo
Bo co?! Bo tobie się tak podoba?! A może większość woli czas zimowy?!
z
zegarmistrz
Dzieci zwykle budzą mnie o siódmej, jutro obudzą o piątej.
O godzinę mniej spania.
M
M
Nie zgadzam się na likwidację zmiany czasu. Zmiana czasu na zimowy i letni ma być co rok. Dzisiaj Soboty na Niedziele zmiana czasu na zimowy o godzinie 3 nocy zegarki przesuniemy na 2 nocy i będziemy spali o godzinę dłużej.
N
Nauczyciel z geografii
Masz rację! Czas letni jest właściwy dla naszego położenia geograficznego, właściwy dla części Europy, DO KTÓREJ NALEŻYMY! Łatwo to sprawdzić. Patyk w ziemię i obserwacja długości cienia, albo porównać godzinę wschodu i zachodu słońca.
-
Proszę zrobić żeby był tylko czas letni
N
Nauczyciel z geografii
A kto powiedział, że ma być czas COFNIĘTY O GODZINĘ (ZIMOWY)?
z
zadam
Czy mozecie sobie wyobrazić jakie to są nieroby ci biurokraci w UE, Miesiącami dyskutują o oczywistej sprawie i prostej jak promyk słońca. czyli koncem przestawiania zegarków. To jak mogą rozwiązywac problemy bardziej skomplikowane. Kompletny brak liczenia sie z ludzmi. Wiekszosc mówi nie chcemy a oni; no nie wiem , nie nie wiem nie nie wiem. niedobrze sie robi.
P
Pola
Swojej prawdopodobnie ostatniej zmiany czasy ( jak to brzmi ;p ) dokonam na moim ulubionym modelu Jordan Kerr :D
n
nick
Aleś ty głupi, współczuję.
G
Gość
To wszystko dlatego, że Ziemia jest płaska, a Słońce gania dookoła niej.
R
Rysiek
Oczywistym jest, że należy pozostawić czas letni dla całego roku. Dzięki czasowi zimowemu, w dniach zimowych jasno robiło się o 7 rano, zamiast dopiero o 8 rano. Ale z tego powodu ciemno za oknem robiło się już o 15:00 zamiast godzinę później o 16:00.

Wiele osób wstających rano w zimie i tak wstaje, gdy jest ciemno. I nie robi im większej różnicy czy jasno zrobi się o 7:00 czy o 8:00. Ale gdy wrócą do domu w czasie zimowym już byłoby ciemno. Natomiast w czasie letnim mieliby jeszcze godzinę jasnego dnia.

Inaczej mówiąc, majac przez cały rok tylko jeden z czasów:
Czas zimowy: wstajesz rano w zimie, masz ciemno za oknem. Wracasz do domu, masz ciemno za oknem.
Czas letni: wstajesz rano w zimie, masz ciemno za oknem. Ale gdy wracasz do domu, masz jeszcze ciągle trochę jasnego dnia.
f
fizyk
Zmiana czasu nie powoduje tego, że słońce wczesniej wschodzi czy zachodzi, tylko to, idiotom tak sie wydaje, kiedy patrzą na zegarek.
Zmiana czasu powoduje znacznie wiecej strat niż korzyśći, przede wszystkiem dla zdrowia ludzkiego. Jakie zmiany dla zdrowia psychicznego powoduje widac po liczbie jej zwolenników.
M
Maciej Matwiejszyn
Jeśli chcesz mieć krótsze dni w lato o godzinę I żeby wschody słońca były o 2 rano w czerwcu i lipcu?
Jesteś przeciętnym idiotą. Jeśli 84% osób uważa że to niepotrzebny problem, to mamy większość nieuków. Było już kilka prób wycofania zmiany czasu, zawsze ludzie płakali że słońce latem zachodzi za szybko, rok później wprowadzano zmianę aż do momentu nowej grupy debili nie rozumiejąc fundamentalnych zasad fizyki. Pozdrawiam
N
Nauczyciel z geografii
W dzisiejszych czasach stosowanie czasu zimowego nie ma już żadnego uzasadnienia. Teraz oświetlenie jest energooszczędne. Świetlówki zużywają niewielki procent energii, resztę zużywa sprzęt, który pracuje niezależnie od tego, czy za oknem jest widno czy ciemno. Nie ma sensu skracanie i tak już krótkich jasnych popołudni czy powodowanie chaosu na kolei i przestojów w bankach. Grudniowe ciemności już o 16.30 to już przesada!
Wróć na i.pl Portal i.pl