Wygrana Empoli w "polskim meczu" Serie A. Napoli oddaliło się od europejskich pucharów.

Bartosz Głąb
Bartosz Bereszyński (Empoli) w pojedynku z Victorem Osimhenem.
Bartosz Bereszyński (Empoli) w pojedynku z Victorem Osimhenem. Claudio Giovannini / PAP
Empoli okazało się lepsze od Napoli w meczu 33. kolejki Serie A. Na boisku od pierwszej minuty pojawili się Bartosz Bereszyński i Sebastian Walukiewicz w szeregach gospodarzy oraz Piotr Zieliński w ekipie neapolitańczyków. W drugiej połowie na placu gry pojawił się też Szymon Żurkowski. Wynik meczu rozstrzygnął się już na samym początku.

Empoli ograło Napoli. Na placu gry czterech Polaków

Walcząca o utrzymanie w Serie A ekipa Empoli zdobyła bramkę już w 4. minucie spotkania z Napoli. Do siatki wciąż aktualnego mistrza Włoch trafił 28-letni Alberto Cerri. Wynik do końca nie uległ zmianie i Empoli oddaliło się od strefy spadkowej na 4 punkty, jednak Frosinone i Sassuolo będące bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie dopiero zagrają swoje mecze. Natomiast Napoli plasuje się na 8. miejscu ligowej tabeli i może mieć problem z grą w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Całe spotkanie w szeregach gospodarzy rozegrali Sebastian Walukiewicz oraz Bartosz Bereszyński. Ten drugi w 58. minucie został ukarany żółtą kartką. Natomiast w 70. minucie na placu gry pojawił się Szymon Żurkowski, który zastąpił Jacopo Fazziniego. W ekipie z Neapolu pierwszy raz od września pełne 90 minut w lidze rozegrał Piotr Zieliński.

Remis Juventusu. Szczęsny spowodował karnego. Do gry wrócił Milik.

Piotr Zieliński (numer 20) od pierwszej minuty w meczu z Empoli.
Piotr Zieliński (numer 20) od pierwszej minuty w meczu z Empoli. Claudio Giovannini / PAP

Karol Świderski zagrał pół godziny. Hellas Werona wygrał rzutem na taśmę

W drugim sobotnim spotkaniu 33. kolejki rozgrywek Hellas Werona pokonał na własnym obiekcie Udinese Calcio 1:0. Jedyny gol został strzelony w 3 minucie doliczonego czasu gry, a szczęśliwcem okazał się 20-letni Diego Coppola. W 59. minucie na placu gry pojawił się Karol Świderski, ale nie miał okazji, by wpisać się na listę strzelców. W kadrze meczowej Hellasu zabrakło Pawła Dawidowicza.

Hitem kolejki będą poniedziałkowe derby Mediolanu. Inter w przypadku zwycięstwa będzie mógł świętować mistrzostwo kraju. Nerazzurri w ligowej tabeli mają 14 punktów przewagi nad Milanem.

Diego Coppola (Hellas) świętuje zdobycie zwycięskiej bramki w meczu z Udinese.
Diego Coppola (Hellas) świętuje zdobycie zwycięskiej bramki w meczu z Udinese. Manuele Pennacchio / PAP