Wrzucał na Facebooka filmy krytykujące działaczy, został...

  Wrzucał na Facebooka filmy krytykujące działaczy, został wyrzucony z partii. Andrzej Wilkosz nie jest już członkiem Prawa i Sprawiedliwości

  Zdjęcie autora materiału

  Bartłomiej Bitner

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Andrzej Wilkosz został wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości. Dodaje filmy na Facebooka, w których krytykuje działaczy partii.

  Andrzej Wilkosz został wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości. Dodaje filmy na Facebooka, w których krytykuje działaczy partii. ©Dawid Łukasik

  Andrzej Wilkosz, były działacz Prawa i Sprawiedliwości z Kielc, którego w tym tygodniu wykluczono z partii, stał się hitem internetu. To za sprawą nagrań, jakie publikuje na swoim profilu na Facebooku – w filmach między innymi krytykuje szefa PiS-u w regionie, posła Krzysztofa Lipca.
  Andrzej Wilkosz został wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości. Dodaje filmy na Facebooka, w których krytykuje działaczy partii.

  Andrzej Wilkosz został wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości. Dodaje filmy na Facebooka, w których krytykuje działaczy partii. ©Dawid Łukasik  - Dlaczego przed wyborami włączył się pan do walki ze mną? To boli – między innymi te słowa Andrzej Wilkosz w jednym z opublikowanych na Facebooku filmów kieruje do parlamentarzysty.
  Twierdzi bowiem, że w kwietniu odwołano go z funkcji skarbnika miejskiego Prawa i Sprawiedliwości, bo szefowi partii w Kielcach Rafałowi Nowakowi nie podobało się, iż uczestniczy w uroczystościach patriotycznych i składa podczas nich kwiaty.

  To właśnie owe odwołanie spowodowało niesnaski między Andrzejem Wilkoszem a innymi działaczami PiS. Wilkosz skrytykował kieleckiego radnego Jarosława Karysia, który po nim został skarbnikiem, a następnie zaczął uderzać w swoje ugrupowanie. Punktem zapalnym był list, jaki pod koniec sierpnia otrzymała między innymi redakcja „Echa Dnia” – podpisane nieczytelnie przez trzy osoby oświadczenie, że rzekomo nie zgadzają się na usunięcie Andrzeja Wilkosza z pierwszego miejsca na liście PiS do rady miasta w okręgu wyborczym numer 1.

  - Ten list został spreparowany – stwierdził w rozmowie z nami Andrzej Wilkosz. Po czym rozkręcił się w mediach społecznościowych. W dniach 5-12 września na Facebooku zamieścił sześć filmów, w których ubolewa nad – jak mówi – tym, jak został potraktowany przez kielecki zarząd PiS. Nie godzi się z pozbawieniem go funkcji skarbnika i uważa, że kieleccy działacze tej partii walczą z nim. Nie tylko więc w związku z tym krytykuje posła Krzysztofa Lipca, ale zwraca się także do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego: - Żeby zajął się sprawą, bo podobno wie o niej, ale tylko od jednej strony. A ja chcę, żeby Warszawa poznała drugą stronę medalu – mówi w filmie wrzuconym na Facebooka 7 września.

  W poniedziałek, 10 września, Andrzeja Wilkosza wykluczono z Prawa i Sprawiedliwości. Mimo to dzień później w trakcie uroczystości pod pomnikiem Homo Homini w Kielcach, upamiętniających zamachy terrorystyczne z 11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych, podczas składania kwiatów głośno zwrócił uwagę, że nie wyczytano go jako delegata PiS.

  - Podjęliśmy decyzję o wykluczeniu, ale o powodach mówił nie będę, bo o wewnętrznych sprawach partii nie rozmawiamy na łamach prasy – słyszymy od Rafała Nowaka. Nie potwierdza, by chodzenie i składanie wieńców było przyczyną odwołania Andrzeja Wilkosza z funkcji skarbnika, a także jego chęć bycia „jedynką” na liście wyborczej. – Ale ambicje poszczególnych ludzi muszą zderzyć się z tym, jakie partia przed członkami stawia zadania – dodaje.

  Rafał Nowak nie zamierza też komentować publikacji Andrzeja Wilkosza na Facebooku. – Nie będziemy się do tego odnosić ani z panem Andrzejem polemizować, bo nie mamy czasu na takie rzeczy – zaznacza.

  Poseł Krzysztof Lipiec sprawy komentować nie chce.

  - Pan Wilkosz jaki jest, każdy widzi. Moim zdaniem PiS błąd popełniło wcześniej biorąc sobie takiego człowieka jako działacza i pozwalając mu funkcjonować w swoich strukturach. Przecież przy odrobinie zdrowego rozsądku można było z góry przeczuć, że to jest tykająca bomba – mówi doktor Witold Sokała, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

  W wyborach do Rady Miasta Kielce w 2014 roku kandydujący z trzeciego miejsca Andrzej Wilkosz uzyskał 265 głosów. Radnym nie został, ale zasłynął swoim spotem wyborczym, w którym między innymi widać na balkonie jego banner obok… suszącego się prania.

  ZOBACZ SPOT WYBORCZY ANDRZEJA WILKOSZA  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nie przegap

  Victoria's Secret 2018.

  Victoria's Secret 2018. "Aniołki" w seksownej bieliźnie na wybiegu [ZDJĘCIA]

  10 najbardziej przerażających seryjnych morderców w historii. Nie chciałbyś ich spotkać

  10 najbardziej przerażających seryjnych morderców w historii. Nie chciałbyś ich spotkać

  Black Friday w Instytucie Piękna Lumières

  Black Friday w Instytucie Piękna Lumières

  Nie chciał jej rolnik, który szuka żony. Zobaczcie ZDJĘCIA wysportowanej Pauliny

  Nie chciał jej rolnik, który szuka żony. Zobaczcie ZDJĘCIA wysportowanej Pauliny