W koszmarnym wypadku w Wełninie zginął komendant policji z Mikołowa. Pogrzeb Krzysztofa Skowrona już w sobotę w Knurowie

Patryk Osadnik/M. Polok-KinZaktualizowano 
Nadkomisarz Krzysztof Skowron służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku. Był absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie ukończył kierunek prawo i administracja. Większość służby spędził w Gliwicach. Tam w 2013 roku został awansowany na stanowisko komendanta komisariatu w Pyskowicach. Facebook: Stanisław Piechula
Wypadek motocyklisty w Wełninie wyglądał koszmarnie. Motocyklista nie miał żadnych szans mimo prowadzonej reanimacji przez prawie godzinę. Ofiarą jest komendant policji z Mikołowa, który przebywał na urlopie. W wypadku motocyklowym zginął nadkomisarz Krzysztof Skowron. Do tragedii doszło na drodze krajowej numer 79 w miejscowości Wełnin. W Krzysztofa Skowrona jadącego motocyklem miał wjechać kierowca toyoty. Pogrzeb komendanta Krzysztofa Skowrona odbędzie się dziś, w sobotę, 13 lipca.

Zginął komendant powiatowy policji w Mikołowie. Miał wypadek motocyklowy na DK79 w Wełninie

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Do śmiertelnego wypadku z udziałem nadkom. Krzysztofa Skowrona doszło w poniedziałek, 8 lipca około godziny 13. Komendant powiatowy policji w Mikołowie jechał DK 79 od strony Sandomierza w kierunku Krakowa. Na skrzyżowaniu w miejscowości Wełnin (pow. buski, woj. świętokrzyskie) prawdopodobnie wjechał w niego samochód marki Toyota.

- Najprawdopodobniej kierujący toyotą wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście jadącemu z naprzeciwka. Mężczyzna przekoziołkował przez samochód i spadł na twardy asfalt - relacjonuje asp. Tomasz Piwowarski z buskiej policji.

Nie przegapcie

Portal Echo Dnia podaje, że na miejscu zjawiły się służby ratunkowe. Pojawił się m.in. helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Reanimacja nadkom. Krzysztofa Skowrona miała trwać godzinę. Niestety nie udało się go uratować.

W koszmarnym wypadku w Wełninie zginął komendant policji z M...

Nadkomisarz Krzysztof Skowron służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku. Był absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie ukończył kierunek prawo i administracja. Większość służby spędził w Gliwicach. Tam w 2013 roku został awansowany na stanowisko komendanta komisariatu w Pyskowicach.

Przez lata związany był z gliwickim garnizonem. Wspominają go w macierzystej jednostce jako doskonałego policjanta, dobrego współpracownika i przede wszystkim - życzliwego, serdecznego człowieka.

W 2014 roku Krzysztof Skowron został komendantem powiatowym policji w Strzelcach Opolskich. Rok później wrócił do województwa śląskiego, gdzie przez trzy lata pełnił funkcję zastępcy komendanta miejskiego w Rybniku. Od 1 czerwca 2018 nadkomisarz Krzysztof Skowron był komendantem powiatowym policji w Mikołowie.

Był zapalonym sportowcem, uwielbiał piłkę nożną, angażował się w organizację policyjnych turniejów. Przyjaciołom znany był jako dbający o zdrowy tryb życia weganin. Był aktywnym działaczem i wiceprezesem Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA-Sekcja Polska.

Zobaczcie koniecznie

Pogrzeb komendanta Krzysztofa Skowrona

Jak się dowiedzieliśmy, pogrzeb Krzysztofa Skowrona odbędzie się w sobotę, 13 lipca w Knurowie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 9 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej przy ul. Kapelanów Wojskowych 5.

Informację o śmierci komendanta powiatowego policji w Mikołowie potwierdziła Polska Policja.

Znacie tę śląską piosenkę? Tak brzmi po kazachsku

Wideo

Materiał oryginalny: W koszmarnym wypadku w Wełninie zginął komendant policji z Mikołowa. Pogrzeb Krzysztofa Skowrona już w sobotę w Knurowie - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 80

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-07-11T18:41:14 02:00, Gość:

Ten komendant jechał chyba 150 km/h jak nie więcej to on jest winien swojej śmierci !!!! Szkoda tego kierowcy auta bo przed takiego ... będzie teraz miał problemy.

Jeb..j sie w leb baranie ...

G
Gość
2019-07-09T08:14:48 02:00, Gość:

Oczywiście wina kierującego Toyota no bo gdzieżby inaczej pały krzywdy sobie nie zrobią

2019-07-09T09:18:00 02:00, jah:

Kierowca samochodu nie ustąpił pierwszeństwa, skręcił tuż przed jadący motocykl. Czego idioto nie rozumiesz?

2019-07-09T12:15:06 02:00, Gość:

A Ty idioto nie rozumiesz że jak jedziesz wolno to nawet jak Ci ktoś zajedzie to wyhamujesz ???

2019-07-10T10:28:52 02:00, Gość:

Jak nie wychamujesz to przy prędkości 20 km/h nie zginiesz.

2019-07-10T14:59:24 02:00, Gość:

Typowo debilne myślenie. Skoro kierowca toyoty miał ustąpić a tego nie zrobił i doprowadził do czyjejś śmierci to jest przestępcą i kropka. Jego zasranym obowiązkiem jest widzieć i właściwie reagować. Wypadki to wynik między innymi efekt tłumaczenia takich zachowań i pobłażania im.

2019-07-11T22:25:22 02:00, ja:

ale pieprzenie- jak jedziesz PRAWIDŁOWO a z naprzeciwka nadjeżdża debil 150 na godzinę, to Twój PRAWIDŁOWY manewr spowoduje że debil w Ciebie uderzy. Gdyby jechał przepisowo, to Twój PRAWIDŁOWY manewr nie zakończyłby się niczyją śmiercią. No, ale przecież "siadam na motorek, bo lubię zapierd..."

Jestes ciu..m i tyle ....

G
Gość
2019-07-09T08:14:48 02:00, Gość:

Oczywiście wina kierującego Toyota no bo gdzieżby inaczej pały krzywdy sobie nie zrobią

2019-07-09T09:18:00 02:00, jah:

Kierowca samochodu nie ustąpił pierwszeństwa, skręcił tuż przed jadący motocykl. Czego idioto nie rozumiesz?

2019-07-09T12:15:06 02:00, Gość:

A Ty idioto nie rozumiesz że jak jedziesz wolno to nawet jak Ci ktoś zajedzie to wyhamujesz ???

A ty idioto idioto chyba wogole masz pusty łeb bo jak ktos wyjedzie ci dwa metry przed toba to nic nie zrobisz debilu

G
Gość
2019-07-11T08:56:09 02:00, 466:

Coraz to więcej puszkarzy jezdzi tymi zasranymi resorakami i mysla nie oni wgl niemysla ze droga jest ich cala wsiada taki baran bezmózg jedzie ale niewie poco jedzie dozywocie powinno Byc za takie zdarzenie Polsko Przestaje Powoli Wierzyc W Ciebie Przykre ale Prawdziwe..

2019-07-11T22:22:39 02:00, ja:

coraz więcej debili na tych motorkach, kask zakłada i mózgu nie potrzebuje.

Tobie kask nie potrzebny zeby nie miec mozgu

G
Gość
2019-07-13T09:58:34 02:00, historiozof:

BRAWURA I ALKOHOL,jak zwykle

He..ij się w łeb dwa razy dla pewnosci !!!

G
Gość
2019-07-14T15:32:34 02:00, Gość:

Wcale nie żałuję gliniarza, za dużo złego doświadczyłem z ich strony. Zamiast bronić ludzi przesladowanych niewinnie, sami przesladują.

2019-07-14T15:39:18 02:00, Gość:

I nigdy nie jest tak, że gliniarz zawinił, zawsze winny jest obywatel a to gliniarz współpracują z mafia i i kryją mafijne związki, przestepstwa

Krzychu był naprawdę bardzo dobrym człowiekiem. Nie wrzucaj wszystkich policjantów do jednego worka. Znałem się z Krzyśkiem od dziecka i nie pozwolę żeby ktoś kto nie znał Krzyśka Go obrażał.

G
Gość
2019-07-14T15:32:34 02:00, Gość:

Wcale nie żałuję gliniarza, za dużo złego doświadczyłem z ich strony. Zamiast bronić ludzi przesladowanych niewinnie, sami przesladują.

I nigdy nie jest tak, że gliniarz zawinił, zawsze winny jest obywatel a to gliniarz współpracują z mafia i i kryją mafijne związki, przestepstwa

G
Gość

Wcale nie żałuję gliniarza, za dużo złego doświadczyłem z ich strony. Zamiast bronić ludzi przesladowanych niewinnie, sami przesladują.

G
Gość
2019-07-10T10:09:24 02:00, Gość:

Sam jestem policjantem i jeździłem 12 lat na motocyklu ale dziś niestety nie da się jeździć za duży ruch i wszyscy robią co chcą na drodze nie ma kar tylko jakieś mandaciki za prędkość albo za wyprzedzanie pomimo braku widoczności i miejsca 100 zł hehhehe he jako policjant śmieje się z tych mandacik ów to żart jest i tyle albo jeszcze jedno za 50 plus na zabudowanym zabiorą prawo jazdy a poza zabudowanym można zapierdalać ile wejdzie bo tylko mandat 400 zł to dopiero żart dlatego zrezygnowałem z motocykla i pewnie dlatego jeszcze żyje a komendant no cóż myślał że jest ze stali moje kondolencje

2019-07-14T10:58:59 02:00, Gość:

Święte słowa panie policjancie nasze prawo to żart ciągle słychać wypadek i że ktoś zginął

Za małe kary nikt nie respektuje ograniczeń nikt ja mieszkam w małej wiosce i nikt tu 50 km na obrzarze zabudowanym nie jeździ strach wyjść na ulicę

G
Gość
2019-07-10T10:09:24 02:00, Gość:

Sam jestem policjantem i jeździłem 12 lat na motocyklu ale dziś niestety nie da się jeździć za duży ruch i wszyscy robią co chcą na drodze nie ma kar tylko jakieś mandaciki za prędkość albo za wyprzedzanie pomimo braku widoczności i miejsca 100 zł hehhehe he jako policjant śmieje się z tych mandacik ów to żart jest i tyle albo jeszcze jedno za 50 plus na zabudowanym zabiorą prawo jazdy a poza zabudowanym można zapierdalać ile wejdzie bo tylko mandat 400 zł to dopiero żart dlatego zrezygnowałem z motocykla i pewnie dlatego jeszcze żyje a komendant no cóż myślał że jest ze stali moje kondolencje

Święte słowa panie policjancie nasze prawo to żart ciągle słychać wypadek i że ktoś zginął

K
KURAND ze SPYCHOWA

No nie co z tego ..

Długo bedziecieho opisywać ....

Czy też tak opisaliscie jak zginął Igor S. we wrocławskiej komendzie , chłopak skopany na ulicy w Legionowie , ciężarną straciła dziecko , w Knurowie zastrzelony przez gliny kibic ( zostawił dziewczynę z dzieckiem ) , Przemek C. w Słupsku .......

Co To ma znaczyć !!!!

glina nie jest " święta krowa "

Oni mają " śmierć "! wpisane w swoją " robotę " ,

A nie powinni pozbawiać życia innych , nieuzbrojonych cywilów , w tym dzieci

🤡🤤😲🤢😨😱😠💀☠👻👽👾💩

i
instruktor nauki

Zle są ustawiane znaki drogowe objazd wysepki i wiele innych i to nie potrzebnych.

Motocykle są bardzo szybkie dwa razy szybsze od samochodów sportowych.

O ile by jechał motocyklem WSK to by do tego nie doszło

G
Gość
2019-07-09T12:39:52 02:00, Brexit:

Jadąc motocyklem zawsze ale to zawsze zwalniam na skrzyżowaniach bo takie sytuacje są na początku dziennym i miałem 3 takie stłuczki i mimo jazdy przez skrzyzowania nie wiecej jak 40km upadek wiąże się zawsze z kontuzją bo tu walisz o asfalt jak spadasz z motoru.

Ludzie czasem nie potrafią dostrzec motoru mimo jazdy 40-50km bo zasłania słupek, bo razi słońce a wielkośc widoczna motocyklisty z 60-100m nie jest taka jak auta.

Dlatego polecam zawsze zwalnianie na skrzyżowaniach do niezbędnego minimum i przy kolizji przy 40km tylko raz miałem poważne urazy a tak wychodzi się tylko poobijany.

2019-07-10T10:27:25 02:00, Gość:

Przed skrzyżowaniem należy zachować szczególną ostrożność, zawsze się zwalnia.

Zwalnia ten kto potrafi myśleć i wie co to przepis o ograniczeniu szybkości ,lecz nawet wtedy gdy zwolnisz możesz zginąć bo np trafisz na niemyślnego idiotę co mu się należy pierwszeństwo tam gdzie on go nie ma ;

G
Gość
2019-07-11T18:41:14 02:00, Gość:

Ten komendant jechał chyba 150 km/h jak nie więcej to on jest winien swojej śmierci !!!! Szkoda tego kierowcy auta bo przed takiego ... będzie teraz miał problemy.

Rozmawiało się przez telefon i nie patrzyło się czy coś z przeciwka nadjeżdża .no to w lewo ??? Rozmuwca kazał skręcić nic nie powiedział że tam

Jakiś motorek jedzie

No i dup

h
historiozof

BRAWURA I ALKOHOL,jak zwykle

Dodaj ogłoszenie