MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybrano najpiękniejsze stoiska na Festiwalu Smaków w Tokarni. Najlepiej przybrane i ze smaczną kuchnią

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Ósma edycja Festiwalu Smaków w Tokarni przyciągnęła tłum zwiedzających oraz mnóstwo wystawców, którzy swoje wyroby prezentowali na pięknie przystrojonych kramach. Podczas imprezy wybrano i nagrodzono najpiękniejsze stoiska. Oto one.

Tłum zwiedzających i wystawców na Festiwalu Smaków w Tokarni. Wybrano najpiękniejsze stoisko

Podczas Festiwalu Smaków w Tokarni, w sobotę i niedzielę, 4 i 5 maja swoje wyroby prezentowało ponad 150 wystawców. Wśród nich znalazły się Koła Gospodyń Wiejskich, Gospodarstwa Agroturystyczne i lokalni przedsiębiorcy.

- Wybór był bardzo trudny bo wystawcy dopisali, przyjechało ich ponad 150 a miejsca w konkursie były tylko trzy – mówi Beata Ryń, rzecznika pasowa Muzeum Wsi Kieleckiej, w skład którego wchodzi Park Etnograficzny w Tokarni. - Przy ocenie stoisk braliśmy po uwagę wystrój i jakie elementy zostały użyte. Doceniliśmy te związane z dziedzictwem kulturowym Kielecczyzny czyli na przykład zapaski. Wystawcy do ozdoby stoisk użyli także między kwiatów, czy starych elementy, które znaleziono na strychu. Stoika były cudne. Dodatkowo punktowaliśmy obecność wystawcy przez oba dni Festiwalu, bo niektórzy byli tylko jeden dzień.

Konkurs w Tokarni wygrało stoisko z tradycją

Bezapelacyjnym zwycięzcą zostało Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskie „Nasze Podlesie” z Podlesia w gminie Radoszyce, w powiecie koneckim.

- Każdy był zachwycony tym stoiskiem. Wykonano je w formie wiejskiej izby w pięknym stylu. Każdy może do niej wejść i zrobić sobie piękne zdjęcie, na przykład na krześle retro. Nas zachwycił 100 – letni kredens specjalnie przywieziony na Festiwal. Członkowie Koła „Nasze Podlesie” pięknie też opowiadali o swojej działalności.

Wszyscy mieszkańcy szukali eksponatów

Wojciech Buczkowski, szefujący „Naszemu Podlesiu” wraz ze wszystkim członkami Koła z wielką radością zajmują się działalnością, która ma na celu zachowanie tradycji.

- Wszyscy mieszkamy na wsi więc wieś nas zainspirowała do przygotowania takiego stoiska. Nie tylko członkowie Koła ale wszyscy mieszkańcy pomagali nam szukać wyposażenia – powiedział nam. - Przeszukiwali strychy w poszukiwaniu zapomnianych zabytków. W jednym z domów odkryliśmy kryliśmy kredens. Szybko go ożywiliśmy i przyjechał tu z nami. Mamy też stare okno na przestrzał, przez które można zajrzeć w przeszłość.

Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „Modliborzyce” z gminy Baćkowice, w powiecie opatowskim, gdzie panie na żywo wypiekały podpłomyki na maślance.

Trzecią lokatę przyznano blogerce Magdzie z Lublina, która prowadzi blog Smak Odzyskany z kuchnią żydowską.

Zobaczcie zdjęcia stoisk:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie