Reparacje wojenne. Czy multi-kulti to alibi Niemców?

OPRAC.:
Sławomir Cedzyński
Sławomir Cedzyński
Wideo
od 16 lat
Podczas ostatniej konferencji prasowej w Warszawie szefowa niemieckiej dyplomacji, Annalena Baerbock, wypowiedziała zaledwie kilka zdań w sprawie reparacji wojennych dla Polski, uznając je za sprawę zamkniętą. W programie „iPolitycznie” poseł PSL Dariusz Kurzawa zaznaczył, że trzeba o tym problemie rozmawiać, ale trzeba też pamiętać o niemieckim społeczeństwie multi-kulti, dla którego II wojna światowa jest abstrakcją. Czy zatem wielokulturowość Niemiec może stanowić usprawiedliwienie dla braku zrozumienia i akceptacji dla polskich żądań?

- Nie możemy już patrzeć na Niemcy jak na kraj w 1945 r. Tak naprawdę odsetek typowych Niemców, posiadających rodowód niemiecki z dziada pradziada bardzo się zmienił - mówi Dariusz Kurzawa - Zobaczmy, ilu obcokrajowców zamieszkuje ten kraj. Kwestie II wojny światowej są im zupełnie obce kulturowo. Oni zupełnie nie rozumieją kontaktów z Polską, wystarczy o to zapytać mniejszość turecką czy arabską. Niemcy stanowią społeczeństwo multi-kulti. Druga wojna światowa może być dla nich abstrakcją, a przecież oni też głosują – zaznacza poseł z PSL.

Krzysztof Sobolewski za największy niemiecki problem uznaje brak prawdziwego procesu denazyfikacji. Wiele osób, które związane były z władzami hitlerowskich Niemiec współpracowało potem z rządami RFN. Nikt ich z tego nie rozliczył. Trudno jest więc teraz mówić, że ta świadomość będzie zmieniona ot tak w krótkim czasie – twierdzi z kolei Krzysztof Sobolewski, poseł PiS.

rs

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl