Podkarpacie. Z powodu zasp śnieżnych zamknięta DW993; na wielu drogach regionu leży błoto pośniegowe [ZDJĘCIA]

Agnieszka Pipała / PAP
www.nowyzmigrod24.pl (za zgodą)
Nawiewany wiatrem śnieg na drogę wojewódzką nr 993 między Wolą Cieklińską a Duklą na Podkarpaciu spowodował, że drogowcy zdecydowali o jej zamknięciu w niedzielę rano na odcinku Folusz-Samoklęski. Pozostałe drogi w regionie są przejezdne, ale na wielu jazdę może utrudniać błoto pośniegowe.

Jak poinformował PAP dyżurny zimowego utrzymania dróg Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (PZDW) w Rzeszowie, obecnie wszystkie drogi w regionie są przejezdne, nawierzchnie większości tras regionu są zazwyczaj czarne, ale na wielu odcinkach leży błoto pośniegowe. Tak jest m.in. w północno-wschodniej części woj. podkarpackiego, w rejonie Lubaczowa i Jarosławia oraz w terenie górzystym, w okolicach Ustrzyk Dolnych, Rymanowa i Jasła. Tam jazdę miejscami może utrudniać, oprócz błota pośniegowego, także śliska nawierzchnia, pokryta zawianym śniegiem.

Utrudnienia występują szczególnie w okolicach Jasła, gdzie wieje silny wiatr, nawiewający na drogi śnieg i tworzący zaspy utrudniające lub nawet uniemożliwiające jazdę.

Taka sytuacja jest na drodze wojewódzkiej nr 993 relacji Wola Cieklińska-Dukla. Trasa ta została w niedzielę rano zamknięta na odcinku od Folusza do Samoklęsk.

„Powodem zamknięcia drogi są tworzące się zaspy i zawiewy śnieżne. Trwają prace nad przywróceniem przejezdności” – zapewnili drogowcy.

PZDW zaznaczył, że o zmianie sytuacji na DW nr 993 służby będą informować w komunikacie.

Na trasach pracuje teraz 6 pługopiaskarek, 2 ładowarki oraz 19 osób, które dbają o jakość warunków drogowych.

PZDW przypomina jednocześnie, że warunki na drogach mogą się zmienić; lokalnie na drogach zalesionych lub w okolicach cieków i rzek może wystąpić śliskość spowodowana specyficznym mikroklimatem.

„Prosimy wszystkich użytkowników dróg o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości oraz techniki jazdy do warunków panujących na drogach” – apelują służby.

Obecnie w regionie temperatura waha się od minus 3 do plus 2 stopni Celsjusza i nigdzie nie pada.

Jednak synoptycy prognozują pojawienie się w regionie od południa w niedzielę słabych opadów deszczu i mżawki, które przy ujemnych temperaturach będą powodować gołoledź.

Źródło:

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Podkarpacie. Z powodu zasp śnieżnych zamknięta DW993; na wielu drogach regionu leży błoto pośniegowe [ZDJĘCIA] - Nowiny

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Arek
Skoro tam jeszcze taki teren, w dodatku wieje. Dlaczego niema osłon przeciwśniegowych?przecież to jest droga wojewódzka.

Pozatym coto za dziadostwo jak nie mają pluga wirnikowego?! Tam na tym terenie to musi być.
O
Odp
10 grudnia, 12:41, Pietrek:

Stałem w zaspie w Samoklęskach w 2003r , tam od zawsze jest problem z nawiewaniem śniegu na drogę, nie bez powodu pojawiły się tam wiatraki, ale nigdy nie widziałem żeby drogowcy przed zimą ustawialiali na tym odcinku płatków lub siatek antyśnieżnych

To powinno być. Szczególnie tam gdzie dzieją się takie rzeczy.

Ale przecież są ludzie odpowiedzilani za ten stan rzeczy. Może zgłaszać gdzieś wyżej. Jak poleci jeden z drugim z wysokiego stanowiska to nagle zrobi się inaczej.

P
Pietrek
Stałem w zaspie w Samoklęskach w 2003r , tam od zawsze jest problem z nawiewaniem śniegu na drogę, nie bez powodu pojawiły się tam wiatraki, ale nigdy nie widziałem żeby drogowcy przed zimą ustawialiali na tym odcinku płatków lub siatek antyśnieżnych
M
Marcin Piekaż
Ciekawe, że przy dodatniej temperaturze i ciężkim, mokrym śniegu wiatr zawiewa śnieg na drogę...
G
Gość
No cóż...a gdzie są zapory śniegowe i inne podobne zabezpieczenia. Są też naturalne zapory jak drzewa i krzewy, które w dni upalne dają cień, a w śnieżne chronią przed zaspami.
Wróć na i.pl Portal i.pl