Łukasz Fabiański wrócił do bramki. West Ham wygrał derby Londynu

Bartosz Głąb
Łukasz Fabiański wraca do bramki West Hamu.
Łukasz Fabiański wraca do bramki West Hamu. PAP/EPA
Liga angielska. Łukasz Fabiański wrócił do bramki "Młotów" i zaliczył znakomity występ. Jego West Ham wygrał w derbach Londynu z drużyną Tottenhamu 2:1. Dla Polaka to było dopiero pierwsze spotkanie między słupkami bramki w tym sezonie Premier League.

Liga angielska. Łukasz Fabiański wrócił do bramki

Od tego sezonu Łukasz Fabiański stracił miejsce w bramce West Hamu na rzecz Alphonse’a Areoli. Polak dostawał szanse jedynie w rozgrywkach pucharowych na arenie krajowej i między narodowej. Jednak dzisiaj z powodu kontuzji francuskiego bramkarza, 38-letni Polak stanął między słupami i po raz kolejny nie zawiódł.

Początek meczu nie zaczął się korzystnie dla "Młotów". Już w 11. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Cristian Romero pokonał polskiego bramkarza. W pierwszej połowie Tottenham był znacznie lepszy i nawet mógł podwyższyć prowadzenie, ale świetnie między słupkami spisywał się Łukasz Fabiański trzy razy świetnie broniąc strzały przeciwników.

Liga angielska. West Ham lepszy w derbach Londynu. Dobry mecz Fabiańskiego

Kilka minut po przerwie Jarrod Bowen wpakował piłkę do siatki "Kogutów" wyrównując stan rywalizacji. Gospodarze naciskali, ale nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Remis dla West Hamu utrzymywał też Łukasz Fabiański, który między innymi instynktownie wybronił uderzenie Pedro Porro. Co nie udało się gospodarzom, w 74. minucie uczynił James Ward-Prowse, wykorzystując fatalny błąd w defensywie rywali i na raty zdobył bramkę dla zespołu z zachodniej części Londynu. Polski bramkarz zaliczył dobry występ i kilkukrotnie uratował swoją drużynę przed stratą bramki.

Dzięki temu zwycięstwu drużyna Fabiańskiego umocniła się na 9. miejscu w tabeli Premier League. Natomiast Tottenham śrubuje niechlubną serię kolejnych meczów bez zwycięstwa w lidze, która obecnie wynosi pięć spotkań.