Lubuscy sportowcy w kolejnych dniach igrzysk paraolimpijskich w Tokio bez medalu

Alan Rogalski
Faustyna Kotłowska ze Startu Gorzów na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio
Faustyna Kotłowska ze Startu Gorzów na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio Facebook Faustyny Kotłowskiej
Trwają igrzyska paraolimpijskie w Tokio. W kolejnych ich dniach lubuscy sportowcy nie zdobyli medalu. Ale w następnych szanse na sięgnięcie po krążek są realne.

Przypomnijmy, w piątek na trzecim stopniu podium stanął Lech Stoltman ze Startu Gorzów w pchnięciu kulą w klasie F-55, uzyskując wynik 12,15 m. W sobotę i w niedzielę liczyliśmy więc, że inni Lubuszanie również będą w pierwszej trójce. To nie udało się, choć były ku temu okazje.

Czwarty w tej samej konkurencji, ale w innej kategorii niepełnosprawności, a więc F-53 był gorzowianin Bartosz Górczak. Osiągnął on rezultat 7,89 m i przy tym pobił rekord życiowy. Za to w kategorii łączonej F-44+F-64 siódme miejsce w rzucie dyskiem zajęła Faustyna Kotłowska. Zawodniczka Startu Gorzów i Olimpijczyka Skorzewo rzuciła 33,40 m. Gdyby brano pod uwagę odległości jedynie z jej klasy niepełnosprawności, to jest F-64, byłaby trzecia.

- Jestem już po starcie! Dziękuję wszystkim, którzy zarwali dla mnie nockę. Mimo waszych modlitw i wielkiego dopingu nie zdołałam zrobić dobrego wyniku. Mam nadzieję, że wyciągnę dobre wnioski z tego startu. Rywalizację kończę na 7. miejscu - napisała na Facebooku Kotłowska. - Dziękuję moim rywalkom, które podnosiły mnie na duchu, kiedy uroniłam kilka łez. Zgadzam się z ich słowami, jestem młoda i mam w sobie dużo energii. Wielkie gratulacje dla reszty dziewczyn, to był konkurs na wysokim poziomie. Jak widać nie zawsze muszę stać na podium, a zaczęłam już się do tego przyzwyczajać. Jest jeden ogromny plus. Oficjalnie rozpoczynam wakacje! Przygodo trwaj! - zakończyła 20-latka.

Za sobą rundę rankingową ma także inna nasza kandydatka do medalu Milena Olszewska. Parałuczniczka uplasowała się na dziesiątej pozycji. Brązowa medalistka z Rio i Londyny zdobyła 581 pkt. Tym samym do bezpośredniej rywalizacji o podium Olszewska przystąpi 2 września. Jej przeciwniczką w w 1/16 finału będzie zawodniczka z Mongolii. Zaś w mikście gorzowianka wraz z Łukaszem Ciszkiem uplasował się na 9. miejscu i 4 września o wejście do ćwierćfinału spotka się z mikstem z Australii.

Starty indywidualne w igrzyskach zakończyli tenisiści stołowi Startu Zielona Góra. Dobrze zaprezentował się Piotr Grudzień, bo wygrał swoją grupę eliminacyjną, ale w 1/4 finału przegrał z rywalem z Wielkiej Brytanii 2:3. Natomiast Tomasz Jakimczuk uległ we wszystkich swoich starciach w grupie eliminacyjnej i nie awansował do dalszej fazy. Przed zielonogórzanami jeszcze rozgrywki drużynowe. Te 31 sierpnia.