Liga niemiecka. Koniec serii Lewandowskiego. Bayern w dziesiątkę ograł Greuther Furth

Aktualizacja:

Gol24

Robert Lewandowski zakończył mecz bez gola.

Robert Lewandowski zakończył mecz bez gola. ©CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Liga niemiecka. Robert Lewandowski strzelał gole w piętnastu meczach Bundesligi z rzędu, ale w piątkowej konfrontacji z Greuther Furth został zatrzymany. Na stadionie beniaminka Bayern Monachium wygrał 3:1 (2:0). Efektownego oblicza jednak nie pokazał.

Greuther Furth - Bayern Monachium 1:3. Lewandowski zatrzymany

Robert Lewandowski miał szansę wyrównać kolejny rekord Gerda Muellera, który w sezonie 1969/70 strzelał przynajmniej jedną bramkę w 16 meczach z rzędu. W starciu z zamykającym tabelę beniaminkiem koledzy stworzyli Polakowi tylko jedną klarowną sytuację. W ekwilibrystycznej pozycji "Lewy" uderzał piętą, ale trafił w poprzeczkę.

Bayern szybko napoczął Greuther Furth.
    W 10. minucie z pola karnego strzelał Thomas Mueller. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Prowadzenie podwyższył Joshua Kimmich, który niezwykle precyzyjnie przemierzył tuż zza szesnastki.

Po przerwie nie popisał się Benjamin Pavard. Francuz bezpardonowo zaatakował Juliana Greena i obejrzał czerwoną kartkę. Greuther Furth dobiło się samo. W 68. minucie Sebastian Griesbeck pod presją Roberta Lewandowskiego wpakował piłkę do własnej bramki. Gospodarze starali się o honorowe trafienie i w końcówce dopięli swego. Cedric Itten silnie uderzył głową i Manuel Neuer musiał skapitulować.

Greuther Fuerth - Bayern Monachium 1:3 (0:2)

Bramki: Cedric Itten 88 - Thomas Mueller 10, Joshua Kimmich 31, Sebastian Griesbeck (sam.) 68

Greuther Fuerth: Sascha Burchert - Marco Meyerhoefer, Maximilian Bauer, Nick Viergever, Jetro Willems (76 Abdourahmane Barry) - Julian Green (86 Jamie Leweling), Paul Seguin, Sebastian Griesbeck (76 Timothy Tillman), Jeremy Dudziak - Havard Nielsen (67 Dickson Abiama), Branimir Hrgota (76 Cedric Itten).

Bayern: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Niklas Suele (86 Josip Stanisić), Dayot Upamecano, Lucas Hernandez - Leroy Sane (61 Marcel Sabitzer), Joshua Kimmich, Leon Goretzka (87 Jamal Musiala), Thomas Mueller (76 Serge Gnabry), Alphonso Davies - Robert Lewandowski.

Czerwona kartka: Pavard (Bayern).