1/7
We wtorek zakończyła się październikowa przerwa na mecze...

We wtorek zakończyła się październikowa przerwa na mecze reprezentacji narodowych. Polska pokonała Albanię 1:0, ale tam nie mieliśmy żadnych piłkarzy Warty i Lecha Poznań. Sprawdzamy zatem, jak radzili sobie zawodnicy obu poznańskich klubów podczas pobytu na zgrupowaniach swoich kadr. Był gol, a także debiut w meczu o punkty.

Zobacz, jak radzili sobie powołani lechici i warciarze podczas przerwy na mecze reprezentacji ---->

2/7
W Wielkopolsce kadra pod wodzą Mariusza Rumaka rywalizowała...

Filip Borowski i Krystian Palacz - reprezentacja Polski do lat 19

W Wielkopolsce kadra pod wodzą Mariusza Rumaka rywalizowała o awans do Elite Round - kolejnej rundy eliminacji Euro w tej kategorii wiekowej. Niestety nasza kadra odpadła już na pierwszym etapie, a w niej mieliśmy dwóch lechitów. Miało być trzech, ale Krzysztof Bąkowski (bramkarz Lecha, wypożyczony do Stomilu Olsztyn) doznał kontuzji, która wyeliminowała go z turnieju. W nim zagrali inni lechici z rocznika 2003, którzy na co dzień występują w rezerwach Kolejorza. Byli to lewy obrońca - Krystian Palacz i prawy obrońca - Filip Borowski. W pierwszym meczu z Finlandią (1:3) nie zagrał żaden z nich. W kolejnym z Maltą (4:0) obaj zagrali od pierwszej minuty. Borowski zszedł z boiska w 65. minucie, a Palacz grał cały mecz i zanotował asystę. W ostatnim spotkaniu z Ukrainą (2:2) cały mecz zagrał Palacz, a Borowski przesiedział go na ławce rezerwowych.

3/7
W tej reprezentacji było najwięcej przedstawicieli...

Reprezentacja Polski do lat 21 - Filip Szymczak, Szymon Czyż, Michał Skóraś, Filip Marchwiński i Jakub Kamiński

W tej reprezentacji było najwięcej przedstawicieli poznańskich klubów. Kadra pod wodzą Macieja Stolarczyka walczy o bilety na UEFA EURO U-21 w 2023 roku. Na początek październikowej przerwy Polacy zremisowali w Szegedzie z Węgrami (2:2). W tym spotkaniu w pierwszym składzie wystąpili trzej lechici - Filip Marchwiński, Jakub Kamiński i Michał Skóraś. "Marchewa" zagrał do 90. minuty i został zmieniony. Podobnie jak Skóraś, tylko ten wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę. Cały mecz rozegrał Kuba Kamiński. Na boisku w 71. minucie pojawił się Filip Szymczak (piłkarz Lecha, wypożyczony do GKS Katowice), który w ostatniej chwili został przesunięty przez Stolarczyka z U-20 do U-21. Nikt z nich nie wpisał się w tym meczu na listę strzelców.

4/7
W drugim spotkaniu z San Marino (3:0) od pierwszej minuty na...

W drugim spotkaniu z San Marino (3:0) od pierwszej minuty na boisku pojawili się Szymon Czyż - premierowy występ w pierwszym składzie kadry do lat 21 (grał do 55. minuty), Filip Szymczak (grał do 60. minuty) i Jakub Kamiński (grał do 73. minuty). Ten ostatni wpisał się na listę strzelców i strzelił gola w "swoim stylu". W spotkaniu w kadrze nie znalazł się Filip Marchwiński, który miał doznać drobnego urazu. Drużyna prowadzona przez Macieja Stolarczyka ma na koncie siedem punktów w czterech rozegranych spotkaniach.

Kontynuuj przeglądanie galerii
Dalej

Premiery gier w maju to spore zaskoczenie. Dlaczego? Sprawdź

Polacy zwycięzcami Pucharu Świata w niezwykle widowiskowej dyscyplinie! [ZDJĘCIA]