Koronawirus we Wrocławiu: Ministerstwo od tygodnia nie mówi o wrocławskich zmarłych [RAPORT NA ŻYWO - 2.06.2020]

Redakcja portalu GazetaWroclawska.pl
W ciągu poprzedniego tygodnia w szpitalu przy ul. Koszarowej zmarło siedem osób zakażonych koronawirusem, o których śmierci wciąż nie poinformowało ministerstwo zdrowia. W poniedziałek przy Koszarowej koronawirus pokonał dwie kolejne osoby. Od początku epidemii koronawirus na Dolnym Śląsku zabił już 119 osób, zachorowało - 2,6 tysiąca.

24165

tyle osób, według ministerstwa, zachorowało na koronawirusa w Polsce, 1074 osoby zmarły

2630

to wg danych wojewody, liczba chorych na Dolnym Śląsku, 121 osób zmarło

620

to liczba zarażonych z Wrocławia i powiatu wrocławskiego, 48osób zmarło

Wtorek, godz. 9.30

W poniedziałek w szpitalu przy Koszarowej we Wrocławiu zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem. To dwie kobiety - 59-letnia oraz 84-letnia.

Poniedziałek, godz. 17.30

Wreszcie poznaliśmy wytyczne, jakie mają obowiązywać na basenach od 6 czerwca. Są o wiele mniej restrykcyjne niż te, które zalecał wcześniej Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Na każdym torze będą mogły pływać aż cztery osoby. Ale jest problem. Wielu zarządców basenów nie zdąży przygotować wszystkiego na sobotę. Duża ich część nie zostanie więc otwarta.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 17.30

We Wrocławiu zmarła 69-letnia kobieta zakażona koronawirusem - podało Ministerstwo Zdrowia. Resort od siedmiu już dni wciąż nie informuje o śmierci siedmiu innych osób, które - również na skutek zakażenia koronawirusem - zmarły w szpitalu przy Koszarowej.

Poniedziałek, godz. 17.30

Na koronawirusa zachorowało 30 kolejnych Dolnoślązaków. To mieszkańcy Wrocławia, Legnicy, Jeleniej Góry oraz powiatów kłodzkiego, oleśnickiego i świdnickiego.

Poniedziałek, godz. 15.30

Uczniowie nie wrócą już przed wakacjami do szkół - zapowiedziało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 10.00

W niedzielę we wrocławskim szpitalu przy Koszarowej zmarła 91-letnia kobieta zakażona koronawirusem. Nie żyje też 83-letni pacjent szpitala w Bolesławcu.

Poniedziałek, godz. 10.00

Mamy sześć nowych przypadków koronawirusa w regionie. Chorzy są z powiatów bolesławieckiego i oleśnickiego.

Niedziela, godz. 18.10

176 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w całym kończącym się - dwunastym już - tygodniu na Dolnym Śląsku. To dwukrotnie mniej niż w kwietniowym szczycie.


Niedziela, godz. 17.30

Do 13 wzrosła liczba nowych chorych na Dolnym Śląsku w niedzielę. Ministerstwo zdrowia poinformowało właśnie o 9 kolejnych chorych z Wrocławia oraz powiatów kłodzkiego, lubińskiego, świdnickiego i oleśnickiego.

Niedziela, godz. 10.00

4 kolejne osoby z Dolnego Śląska są zakażone koronawirusem. To mieszkańcy Wrocławia i powiatu kłodzkiego.

Sobota, godz. 17.30

W Jeleniej Górze zmarła 51-letnia kobieta zakażona koronawirusem, zaś w Bolesławcu kolejną śmiertelną ofiarą epidemii jest 80-latka. Informację podało ministerstwo zdrowia.

Sobota, godz. 17.30

U 11 kolejnych Dolnoślązaków potwierdzono zakażenie koronawirusem. Od rana liczba chorych wzrosła więc łącznie o 25. Tym razem nowe zakażenia zostały stwierdzone u pacjentów z powiatów kłodzkiego i wołowskiego.

Sobota, godz. 10.30

Ognisko koronawirusa w dolnośląskiej Komendzie Wojewódzkiej Policji przy Podwalu. Jeden z funkcjonariuszy jest zakażony. Na kwarantannę wysłano 20 osób - 14 policjantów i 6 pracowników cywilnych. Informację potwierdził nam rzecznik dolnośląskiej policji Kamil Rynkiewicz

Przeczytaj więcej na ten temat

Sobota, godz. 10.00

W szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu zmarł 90-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. To 44. ofiara epidemii, jaka zmarła we Wrocławiu.

Sobota, godz. 10.00

Na Dolnym Śląsku przybyło 14 chorych zakażonych koronawirusem. To mieszkańcy Wrocławia, Legnicy oraz powiatów oleśnickiego, wołowskiego, bolesławieckiego i polkowickiego.

Piątek, godz. 18.00

Koronawirus w LG Chem w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem. Część pracowników jest na kwarantannie, firma zamknęła jeden z budynków i prowadzi kolejną dezynfekcję. To pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w tej fabryce.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 17.30

Jest kolejnych 13 zakażeń na Dolnym Śląsku. Chorzy pochodzą z powiatów kłodzkiego i oleśnickiego. Od rana w regionie potwierdzono 26 zachorowań na koronawirusa.

Piątek, godz. 11.15

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy zmarła wczoraj 86-letnia kobieta zakażona koronawirusem.

Piątek, godz. 10.00

Jest 13 nowych chorych na Dolnym Śląsku. To osoby z Wrocławia i Legnicy oraz powiatów oleśnickiego, trzebnickiego, średzkiego, wołowskiego, górowskiego i legnickiego.

Czwartek, godz. 17.30

Zmarł zakażony koronawirusem 71-letni pacjent szpitala w Bolesławcu - poinformowało ministerstwo zdrowia.

Czwartek, godz. 17.30

Na Dolnym Śląsku mamy 11 nowych zarażonych koronawirusem. To osoby z Wałbrzycha oraz powiatów wrocławskiego, oleśnickiego, bolesławieckiego, kłodzkiego, legnickiego i świdnickiego.

Czwartek, godz. 15.00

Weterynarze w całej Polsce mają być w gotowości i przygotować się do badania zwierząt na obecność koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o psy, koty i norki. Portal GazetaWroclawska.pl dotarł do zaleceń, jakie dla lecznic w całej Polsce wydał właśnie Główny Lekarz Weterynarii. Okazało się bowiem, że wbrew wcześniejszym informacjom, zwierzęta te mogą zarażać się od ludzi i od samych siebie dokładnie tym typem koronawirusa, który wywołał obecną pandemię. Weterynarze potwierdzili już pierwsze takie zakażenia.

Alarm! Psy i koty zarażają się koronawirusem od ludzi. Weter...

Czwartek, godz. 13.00

Optymalnie byłoby, aby na plaży przebywało około jednej trzeciej przeciętnej dziennej liczby odwiedzających z typowego sezonu letniego - to zalecenia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. Jego eksperci przygotowali właśnie na zlecenie ministerstwa zdrowia rekomendacje dotyczące zasad funkcjonowania plaż podczas epidemii koronawirusa.

Przeczytaj więcej

Czwartek, godz. 10.00

Na Dolnym Śląsku jest 7 nowych przypadków koronawirusa. Chorzy pochodzą z Wrocławia oraz powiatów oławskiego, świdnickiego i wrocławskiego.

Środa, godz. 17.30

Jest 15 nowych chorych na Dolnym Śląsku - zakażenia potwierdzono we Wrocławiu, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatach oleśnickim, kłodzkim i wrocławskim. Od rana w regionie przybyło 25 zakażeń, a ich liczba od początku epidemii przekroczyła już 2500.

Środa, godz. 14.30

Jestem oszołomiony radykalizacją tego wszystkiego – komentuje profesor Krzysztof Simon ogłoszoną dziś przez premiera Mateusza Morawieckiego decyzję o zniesieniu nakazu noszenia maseczek oraz limitów obowiązujących w sklepach czy kościołach. Profesor Simon jest ordynatorem oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. To pod jego okiem leczone są osoby najciężej przechodzące zakażenie koronawirusem. Ordynator nie wierzył własnym uszom, gdy słuchał dziś premiera i ministra zdrowia o malejącej liczbie zakażeń. - U nas liczba zakażeń się nie zmniejsza. Dziś zabrakło mi miejsc na intensywnej terapii - mówi portalowi GazetaWroclawska.pl Krzysztof Simon.

Przeczytaj więcej

Środa, godz. 13.40

Czy wszystkie baseny zostaną otwarte 6 czerwca? Nie wiadomo. Ich zarządcy mają bowiem wątpliwości, czy nie będą musieli dopłacać do interesu. - Zasada, że na jeden tor ma przypadać jedna osoba może spowodować, że otwieranie krytej pływalni będzie bardzo nieopłacalne finansowo - słyszymy w miejskiej spółce Spartan, do której należy basen przy ul. Wejherowskiej.

Czytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 11.30

Od 30 maja noszenie maseczek w przestrzeni otwartej nie będzie obowiązkowe. Zniesione zostają także wszystkie limity w handlu, gastronomii i kościołach. Możliwe będzie też organizowanie zgromadzeń do 150 osób. Decyzję ogłosił w środę premier Mateusz Morawiecki.

Relacja z konferencji premiera

Środa, godz. 10.00

Mamy 26 nowych chorych na Dolnym Śląsku - to osoby są z Wrocławia i Legnicy oraz powiatów wrocławskiego, średzkiego, oławskiego, bolesławieckiego, jaworskiego, kłodzkiego, legnickiego, polkowickiego i świdnickiego i wrocławskiego.

Wtorek, godz. 17.40

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci trójki kolejnych Dolnoślązaków zakażonych koronawirusem - to 79-letnia pacjentka szpitala we Wrocławiu, 88-letni mężczyzna ze szpitala w Wałbrzychu oraz 88-letnia kobieta leczona w Bolesławcu. O śmieci 79-latki z Wrocławia szpital informował już wcześniej. Od tego czasu przy Koszarowej zmarło jeszcze pięć kolejnych ofiar epidemii - o ich śmierci ministerstwo dotąd oficjalnie nie informuje.

Wtorek, godz. 17.30

Jest sześć kolejnych osób zakażonych koronawirusem na Dolnym Śląsku - to mieszkańcy Wrocławia oraz powiatów wrocławskiego, kłodzkiego i legnickiego.

Wtorek, godz. 15.30

Dopiero w środę rano premier Mateusz Morawiecki ogłosi nowe etapy łagodzenia obostrzeń. Informację przekazał rzecznik rządu. Premier ma też przybliżyć plany znoszenia zakazu noszenia maseczek w wybranych województwach.

Przeczytaj więcej na ten temat

Wtorek, godz. 14.30

Zaledwie jeden dzień po wznowieniu zajęć w szkołach w całej Polsce, we wtorek zawieszono je w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Iwaszkiewicza w Oławie. Od jednej z osób – pracowników placówki – pobrano wymaz do badania na obecność koronawirusa. Jeszcze dziś ma być znany wynik.

Przeczytaj więcej na ten temat

Wtorek, godz. 10.00

Na Dolnym Śląsku zakażenie wykryto u kolejnych 10 osób - pochodzą one z Legnicy oraz powiatów wrocławskiego, oleśnickiego, wołowskiego, kłodzkiego i legnickiego, oleśnickiego, wołowskiego.

Wtorek, godz. 9.30

W szpitalu przy Koszarowej we Wrocławiu zmarli dwaj kolejni pacjenci zakażeni koronawirusem. To 60- i 67-letni mężczyźni.

Poniedziałek, godz. 17.30

85-letni mężczyzna i 92-letnia kobieta zakażeni koronawirusem zmarli w szpitalu w Bolesławcu - poinformowało ministerstwo zdrowia. Liczba śmiertelnych ofiar epidemii w całym kraju przekroczyła już tysiąc.

Poniedziałek, godz. 17.30

Mamy 22 nowe przypadki koronawirusa na Dolnym Śląsku. Chorzy pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy oraz powiatów oleśnickiego, średzkiego, bolesławieckiego, kłodzkiego i ząbkowickiego.

Poniedziałek, godz. 17.00

We wtorek po przerwie związanej z epidemią koronawirusa miało ponownie ruszyć wrocławskie Hydropolis. Ale otwarcie odwołano. Nie zgodził się na nie bowiem sanepid. - Dzisiaj w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy pismo od Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu z informacją, że do czasu zmiany przepisów, działalność centrum wiedzy o wodzie nie może zostać wznowiona - poinformowała portal GazetaWroclawska.pl Martyna Bańcerek, rzecznik MPWiK.

Poniedziałek, godz. 13.30

Do 30 dni przymusowego urlopu, obniżki pensji nawet na rok, nowe zasady pracy zdalnej, zmniejszenie wysokości odpraw, kary dla internetowych trolli oraz 2080 złotych miesięcznie przez trzy miesiące dla właścicieli jednoosobowych firm, którzy jednocześnie pracują na etatach - to tylko niektóre założenia Tarczy 4.0. Jej projekt został przyjęty przez rząd, a w środę zajmie się nim Sejm.

Tarcza 4.0 w Sejmie: przymusowe urlopy, dodatkowe pieniądze ...

Poniedziałek, godz. 11.30

Nie zanotowaliśmy ostatniej doby żadnego zgonu z powodu COVID. To świadczy o tym, że tych niezdiagnozowanych przypadków zarażonych nie jest w społeczeństwie tak dużo, jak niektórzy wskazywali - stwierdził w poniedziałek rano na konferencji prasowej Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia. Tymczasem z wrocławskiego szpitala przy przy ul. Koszarowej napłynęła informacja - przez weekend zmarły tu cztery osoby zarażone koronawirusem. Są to: 61-letni i 78-letni mężczyzna oraz 62-letnia i 79-letnia kobieta.

Poniedziałek, godz. 11.00

Na oddziale ginekologiczno-położniczym szpitala w Oleśnicy wykryto koronawirusa wśród personelu. - Jedna osoba pracująca na odcinku porodowym zaraziła się covid-19. Nie wykazywała wcześniej żadnych objawów - przekazała Urszula Kozioł z sanepidu w Oleśnicy.

Poniedziałek, godz. 10.00

Na Dolnym Śląsku jest 15 nowych chorych z koronawirusem. To mieszkańcy Wrocławia, Legnicy oraz powiatów jaworskiego, legnickiego i świdnickiego.

Poniedziałek, godz. 9.30

Obowiązkowe badanie temperatury przed wejściem do budynku, maksymalnie 12 osób w grupie, dwumetrowe odstępy między ławkami i brak obiadów w stołówkach. Szkoły wróciły dziś do pracy - ale w bardzo zaostrzonym rygorze sanitarnym. Na zajęcia mogą przychodzić dobrowolnie dzieci z klas I-III oraz uczniowie kończący szkołę, chcący wziąć udział w konsultacjach. Szkoły we Wrocławiu świeciły dziś jednak pustkami. Udział w zajęciach zadeklarowali rodzice zaledwie 12 procent uczniów. Do szkół przyszło ich jeszcze mniej.

Przeczytaj więcej na ten temat

Niedziela, godz. 17.40

W kończącym tygodniu zakażenie koronawirusem potwierdzono łącznie u 252 osób - to mniej niż w szczytowych tygodniach w kwietniu, ale więcej niż w poprzednim tygodniu.


Niedziela, godz. 17.30

O 11 nowych zakażeniach na Dolnym Śląsku informuje w popołudniowym raporcie ministerstwo zdrowia. Chorzy, to osoby z Wrocławia oraz powiatów oleśnickiego, legnickiego i kłodzkiego. Od rana w regionie potwierdzono dziś tylko 19 przypadków koronawirusa.

Niedziela, godz. 10.00

Mamy 8 nowych chorych na Dolnym Śląsku. To osoby są z Wrocławia i Wałbrzycha oraz powiatów bolesławieckiego, dzierżoniowskiego i oleśnickiego.

Sobota, godz. 17.30

Na Dolnym Śląsku jest 21 kolejnych zakażeń koronawirusem. Chorzy pochodzą z Wrocławia oraz powiatów strzelińskiego, jaworskiego i kłodzkiego i strzelińskiego. W ciągu całego dnia w regionie potwierdzono łącznie 33 przypadki zakażenia.

Sobota, godz. 15.30

We Wrocławiu istnieje supernowoczesne laboratorium, w którym byłoby możliwe przeprowadzanie testów na koronawirusa na masową skalę. Ale jest nieczynne. Choć wybudowano i wyposażono je pięć lat temu, do dziś nie działa tam specjalistyczna wentylacja. Nie wiadomo dlaczego. Byliśmy w tym laboratorium. Zobaczcie zdjęcia.

Przeczytaj więcej na ten temat

Sobota, godz. 13.30

W pierwszej połowie czerwca mają zostać otwarte baseny. Portal GazetaWroclawska.pl dotarł do projektu wytycznych dotyczących organizacji basenów w czasie epidemii. Wiemy, że będzie mogło na nich przebywać tylko 25-30 procent osób jakie może pomieścić dany obiekt. Pływać będzie mogła w praktyce tylko jedna osoba na jednym torze, bo obowiązkowe będzie zachowanie dwumetrowego odstępu od innych osób - również w niecce basenu. Szczegółowe wytyczne znajdziecie poniżej.

Baseny otwarte od 6 czerwca. Jak będzie wyglądało pływanie? ...

Sobota, godz. 10.00

Ministerstwo zdrowia informuje o 12 kolejnych chorych na Dolnym Śląsku. To osoby z Wrocławia oraz powiatów oleśnickiego, bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, legnickiego, lubińskiego i świdnickiego.

Sobota, godz. 9.00

Koronawirusa ma 30 osób z oddziału wewnętrznego szpitala w Kłodzku. To wyniki testów, które dotarły do placówki w piątek. Spośród zakażonych 20 osób to pacjenci, a 10 - załoga szpitala. Wszyscy trafili już do trzech zakaźnych szpitali – we Wrocławiu, Bolesławcu i Wałbrzychu.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 17.30

We Wrocławiu zmarła 92-letnia kobieta, a w Bolesławcu - 78-letni mężczyzna zakażeni koronawirusem. Liczba śmiertelnych ofiar w regionie przekroczyła sto.

Piątek, godz. 17.30

Aż 52 nowych chorych pojawiło się na Dolnym Śląsku - informuje ministerstwo zdrowia. Nowe zakażenia potwierdzono w Legnicy oraz powiatach wrocławskim, oleśnickim, wołowskim, ząbkowickim, kłodzkim i świdnickim. Od rana w regionie przybyło 71 zakażeń.

Piątek, godz. 17.00

Wszystkie wrocławskie szkoły podstawowe otworzą się w najbliższy poniedziałek. Ale na zajęciach pojawi się zaledwie garstka dzieci - wysłanie ich do szkół zadeklarowało zaledwie 12 procent rodziców. Od 25 maja w szkołach będą organizowane zajęcia dla dzieci z klas I - III. Ministerstwo edukacji przygotowało wytyczne, do których musieli dostosować się dyrektorzy placówek. Czy w szkołach będzie bezpiecznie? Szereg wątpliwości zgłasza Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 13.00

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski zaapelował do premierów Polski i Czech o otwarcie polsko-czeskiej granicy. Pod apelem podpisali się też odpowiednicy Przybylskiego z czeskich krajów libereckiego, kralowohradeckiego, pardubickiego i ołomunieckiego.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 10.00

Na Dolnym Śląsku jest 19 nowych chorych. To mieszkańcy powiatów wrocławskiego, oleśnickiego, jeleniogórskiego, kłodzkiego, lubińskiego i ząbkowickiego.

Czwartek, godz. 17.30

We wrocławskim szpitalu zmarła zakażona koronawirusem 51-letnia kobieta. Była mieszkanką województwa wielkopolskiego.

Czwartek, godz. 17.30

Koronawirusem zakażonych jest 16 kolejnych Dolnoślazaków - podało ministerstwo zdrowia. Chorzy pochodzą z Legnicy oraz powiatów wrocławskiego, oleśnickiego, trzebnickiego i jeleniogórskiego.

Czwartek, godz. 15.35

W połowie czerwca większość granic w Unii Europejskiej prawdopodobnie będzie otwarta - zapowiedziała w rozmowie z portalem GazetaWroclawska.pl wicepremier Jadwiga Emilewicz. Szefowa resortu rozwoju zadeklarowała także, że w czerwcu rząd zgodzi się na organizację wesel oraz targów i konferencji z udziałem do 50 osób. - Z całą pewnością nowa normalność będzie nam towarzyszyć jeszcze przez kilkanaście-kilkadziesiąt tygodni. Wiem, że cieszymy się wolnością, że możemy napić się kawy w kawiarni, ale pozostańmy rozważni i roztropni i teraz - zaapelowała przebywająca dziś we Wrocławiu wicepremier.

Czwartek, godz. 10.05

Trzy kolejne przypadki koronawirusa potwierdzono na Dolnym Śląsku - chorzy pochodzą z Wałbrzycha oraz powiatów oleśnickiego i świdnickiego.

Środa, godz 17.30

Na Dolnym Śląsku zakażenie koronawirusem potwierdzono u 9 kolejnych osób - mieszkańców Wrocławia oraz powiatów oławskiego, trzebnickiego, świdnickiego i dzierżoniowskiego.

Środa, godz 14.00

W szpitalu przy Koszarowej we Wrocławiu zmarł zakażony koronawirusem 68-letni mężczyzna - poinformował przed chwilą wicemarszałek Dolnego Śląska Marcin Krzyżanowski. Mężczyzna miał inne towarzyszące choroby.

Środa, godz 12.20

Nextbike Polska, operator Wrocławskiego Roweru Miejskiego stanął na skraju bankructwa. Firma przestała praktycznie zarabiać i złożyła w warszawskim sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości. Powodem jest epidemia koronawirusa. Czy to oznacza, że rowery miejskie zniknął z wrocławskich ulic?

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa, godz 11.30

Po przerwie związanej z epidemią koronawirusa swoją działalność wznawia wrocławskie zoo. Rozporządzenie umożliwiające otwarcie ogrodów w całej Polsce rząd wydał już w sobotę

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa, godz 10.00

Na Dolnym Śląsku jest 10 nowych chorych - podało w porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Nowe zakażenia potwierdzono u mieszkańców Wrocławia, Legnicy oraz powiatów wrocławskiego, wołowskiego, kłodzkiego i lubińskiego.

Środa, godz. 9.30

Po wykryciu koronawirusa u trójki kardiologów ze szpitala przy ul. Kamieńskiego, przebadano 140 osób - personel i pacjentów kardiologii. Nikt nie jest zakażony, Ale oddział nadal nie przyjmuje i nie będzie przyjmować przez tydzień. Wtedy będą przeprowadzone powtórne testy.

Wtorek, godz. 17.30

83-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna zmarli w szpitalu w Bolesławcu - poinformował resort zdrowia.

Wtorek, godz. 17.30

O 16 nowych zakażeniach na Dolnym Śląsku poinformował w popołudniowym raporcie wojewoda. To mieszkańcy Wrocławia oraz powiatów wrocławskiego, oławskiego, wołowskiego, świdnickiego, kłodzkiego i jeleniogórskiego. We wtorek w regionie przybyło łącznie 31 chorych.

Wtorek, godz. 17.00

Na Dolnym Śląsku jest już ponad tysiąc osób, które pokonały koronawirusa. To w większości ci, których wirus zaatakował w pierwszych tygodniach epidemii. W samym Wrocławiu wyzdrowiało już 221 osób.

Wtorek, godz. 14.20

Medycy pogotowia ratunkowego interweniowali w budynku żłobka miejskiego w Oławie przy ul. Chrobrego. Konieczne było udzielenie pomocy nie w samym żłobku, lecz w zakładzie fryzjerskim funkcjonującym obok. Pracująca tam osoba źle się poczuła i została przewieziona do szpitala przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Oławski sanepid przekazał portalowi GazetaWroclawska.pl, że ta interwencja nie miała związku z koronawirusem.

Wtorek, godz. 12.50

Zakażenie koronawirusem ujawniono u trzech lekarzy kardiologów ze szpitala przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Wstrzymane przyjęcia pacjentów na oddział kardiologii i pododdział intensywnego nadzoru kardiologicznego. Prowadzone są badania 120 osób - pracowników oraz pacjentów szpitala.

Przeczytaj więcej na ten temat

Wtorek, godz. 11.15

1 czerwca rząd ma wprowadzić nowy etap łagodzeni obostrzeń w Polsce. Jak zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, chodzi m.in. o złagodzenie obowiązku noszenia maseczek oraz otwarcie uzdrowisk. Może zapaść także decyzja o zgodzie na organizację kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży.

Przeczytaj więcej na ten temat

Wtorek, godz. 10.10

Na Dolnym Śląsku jest 15 kolejnych zakażeń koronawirusem. Chorzy to mieszkańcy Wrocławia, Jeleniej Góry i Legnicy oraz powiatów milickiego, oleśnickiego, trzebnickiego, legnickiego i ząbkowickiego.

Wtorek, godz. 8.40

W szpitalu w Bolesławcu zmarła 71-letnia kobieta. - Była schorowana, miała rozsiany proces nowotworowy - mówi nam dyrektor szpitala Kamil Barczyk.

Poniedziałek, godz. 17.40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci dwóch kolejnych wrocławian zakażonych koronawirusem - to 86-letni i 94-letni mężczyźni. O obu zmarłych nie informowały wcześniej szpitale.

Poniedziałek, godz. 17.40

Na Dolnym Śląsku jest 34 nowych chorych z koronawirusem. Tym razem to osoby z powiatów oławskiego, oleśnickiego, głogowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubińskiego i polkowickiego. Od rana w regionie potwierdzonych zostało w sumie 60 nowych zakażeń.

Poniedziałek, godz. 15.40

Pół tysiąca, czyli aż 14 procent pracowników przedszkoli i żłobków ma koronawirusa - to przerażające wyniki testów, jakie w Łodzi zlecił tamtejszy magistrat przed otwarciem miejscowych placówek. W efekcie dziś w Łodzi ruszyła tylko niewielka część placówek. We Wrocławiu od tygodnia działają niemal wszystkie. Ale ich pracowników nikt nie przebadał. Bo wrocławski ratusz nie widzi sensu takich testów.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 13.30

Już kilka chwil po otwarciu wrocławskie restauracje i salony fryzjerskie wypełniły się dziś klientami. W restauracjach na gości czeka dwa razy mniej miejsc i krzesła ustawione co półtora metra. Do fryzjera nie ma szans dostać się bez wcześniejszych zapisów. Niektórzy mają już zajęte terminy do połowy czerwca.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 11.40

W ubiegłym tygodniu liczba nowych zakażeń koronawirusem na Dolnym Śląsku bardzo spadła - do poziomu z początku epidemii. Czy to koniec epidemii w naszym regionie? Profesor Krzysztof Simon, ordynator jednego z oddziałów w szpitalu przy ulicy Koszarowej nie ma dla nas dobrych wiadomości. - Od prawie dwóch miesięcy mówiłem, że gdy zmieni się pogoda, będzie cieplej, większe nasłonecznienie, zakażeń przenoszonych drogą powietrzno – kropelkową będzie mniej – mówi portalowi GazetaWroclawska.pl prof. Krzysztof Simon.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 10.00

Po optymistycznych danych z końca ubiegłego tygodnia, w poniedziałek znów przybyło zakażonych na Dolnym Śląsku. Chorych jest 26 nowych osób z Wrocławia oraz powiatów wrocławskiego, oleśnickiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Poniedziałek, godz. 9.40

Zamknięto ZUS w Oleśnicy. Decyzja zapadła po potwierdzeniu zakażenia u jednego z pracowników. Trwa dezynfekcja pomieszczeń w oleśnickim oddziale. - Tymczasowo zostaje zawieszona bezpośrednia obsługa klientów. Klienci z Oleśnicy mogą korzystać z placówek ZUS we Wrocławiu, pomocy telefonicznej lub załatwiać swoje sprawy przez Internet poprzez PUE ZUS a także dokumenty papierowe wrzucać do specjalnie w tym celu wystawionych skrzynek - poinformowała portal GazetaWroclawska.pl Iwona Kowalska - Matis, regionalny rzecznik ZUS na Dolnym Śląsku.

Niedziela, godz. 20.40

W mijającym tygodniu koronawirusa stwierdzono u 164 mieszkańców Dolnego Śląska. To o ponad połowę mniej niż w poprzednim tygodniu. Tak niskiej liczby nowych zakażeń nie było od pierwszych tygodni epidemii. To optymistyczne dane. Ale specjaliści przestrzegają - to jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o końcu epidemii.

Przeczytaj więcej na ten temat

Niedziela, godz. 17.40

Na Dolnym Śląsku są dwie nowe osoby zakażone koronawirusem - z powiatów lubińskiego i kłodzkiego. Od rana w regionie przybyło zaledwie sześciu chorych. To najniższy wskaźnik od 20 marca.

Niedziela, godz. 16.10

W poniedziałek ruszają letnie ogródki na wrocławskim Rynku. Poszerzamy ogródki gastronomiczne w Rynku, żeby wspomóc przedsiębiorców – zapowiedział prezydent Jacek Sutryk w czasie swojego sobotniego wystąpienia w internecie. Restauratorzy z Rynku – póki co – stawiają ogródki takie same jak rok temu. Tylko stolików jest w nich o połowę mniej. Choć słyszeli, że miasto zamierza powiększyć ogródki, na razie żadne oficjalne informacje ani decyzje do nich nie dotarły.

Przeczytaj więcej na ten temat

Niedziela, godz. 10.10

Na Dolnym Śląsku są 4 nowe osoby zakażone koronawirusem - to mieszkańcy powiatów trzebnickiego i oleśnickiego.

Sobota, godz. 17.30

Ministerstwo Zdrowia informuje o 9 nowych zakażeniach na Dolnym Śląsku. Od rana przybyło ich więc łącznie 19. Nowi chorzy pochodzą z Wrocławia oraz powiatów średzkiego, trzebnickiego, ząbkowickiego i legnickiego.

Sobota, godz. 10.00

W szpitalach na Dolnym Śląsku przebywa obecnie 311 osób zakażonych koronawirusem lub takich, u których lekarze podejrzewają zakażenie. Od początku epidemii - a ta trwa już 10 tygodni - na Dolnym Śląsku z koronawirusa wyzdrowiało 884 spośród 2160 zakażonych, czyli 41 procent.

Sobota, godz. 10.00

Jest 10 nowych zakażeń na Dolnym Śląsku. To osoby z Wroclawia oraz powiatów: bolesławieckiego, głogowskiego, kłodzkiego, oleśnickiego, oławskiego i świdnickiego.

Sobota, godz. 10.00

Nie żyje 73-letnia pacjentka szpitala w Bolesławcu, zakażona koronawirusem.

Piątek, godz. 17.30

Seria śmiertelnych ofiar koronawirusa na Dolnym Śląsku. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek wieczorem o śmierci aż siedmiorga Dolnoślązaków. 48-letnia kobieta zmarła we Wrocławiu (wcześniej o jej śmierci szpital nie informował), 73-letnia kobieta i 87-letni mężczyzna - w Bolesławcu. W Legnicy zmarły z kolei dwie kobiety - 80- i 88-letnia oraz dwóch mężczyzn - 60- i 88-letni.

Piątek, godz. 17.30

Na Dolnym Śląsku mamy 13 nowych przypadków koronawirusa. Chorzy pochodzą z Wrocławia i Legnicy oraz powiatów wołowskiego, legnickiego, wałbrzyskiego, ząbkowickiego, kłodzkiego, jaworskiego i bolesławieckiego.

Piątek, godz. 11.00

Zmarły w czwartek we Wrocławiu 42 – letni mężczyzna to jedna z najmłodszych na Dolnym Śląsku ofiar koronawirusa. Jak się dowiedzieliśmy, by mieszkańcem Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie koło Oleśnicy. W weekend wykryto tam zakażenie u 46 osób.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 10.00

Po kilku dniach sporych wzrostów liczby nowych zakażeń na Dolnym Śląsku, dziś rano napływają uspokajające wieści. Od ostatnich kilkunastu godzin w całym regionie przybyły tylko 3 zakażenia - we Wrocławiu oraz powiatach wrocławskim i oleśnickim.

Czwartek, godz. 17.30

42-letni wrocławianin, 80-letni oleśniczanin oraz 86-latek z Wałbrzycha to trzy nowe śmiertelne ofiary koronawirusa we Wrocławiu. Poinformowało o nich Ministerstwo Zdrowia - o ich śmierci nie mówiły wcześniej szpitale. 42-latek jest jedną z dwóch najmłodszych w regionie ofiar koronawiursa od początku epidemii. Na razie nie wiadomo wiele o kulisach jego zakażenia i śmierci. Wiemy jedynie, że miał także inne choroby.

Czwartek, godz. 17.30

Jest sześć nowych zakażeń koronawirusem na Dolnym Śląsku. Chorzy pochodzą z Wrocławia, Legnicy oraz powiatów oleśnickiego. trzebnickiego i jaworskiego.

Czwartek, godz. 15.00

Nawet dwa miesiące trzeba czekać we Wrocławiu na wypłatę zasiłku opiekuńczego za czas opieki nad dzieckiem spowodowanej zamknięciem przedszkola lub szkoły. ZUS rozkłada ręce. - Robimy, co możemy - mówią urzędnicy. Do placówek ZUS na Dolnym Śląsku wpłynęło dotąd prawie 60 tysięcy wniosków o zasiłek. ZUS na razie rozpatrzył zaledwie co trzeci.

Przeczytaj więcej na ten temat

Czwartek, godz. 10.00

Wrocław, Legnica oraz powiaty oleśnicki, dzierżoniowski, legnicki i ząbkowicki - to miejsca, skąd pochodzą nowi chorzy na koronawirusa. Wojewoda poinformował rano o 19 nowych zakażeniach na Dolnym Śląsku.

Środa, godz. 20.30

Kolejny dom pomocy społecznej na Dolnym Śląsku zagrożony koronawirusem. Zakażenie stwierdzono u jednego z 95 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej im. św. Jadwigi w Brzegu Dolnym. To drugi dziś DPS – po tym Legnickim Polu – w którym ujawnione zostało zakażenie. Chory podopieczny domu w Brzegu Dolnym nie miał żadnych objawów. Dziś trafił do wrocławskiego szpitala przy Koszarowej. Trwa pobieranie wymazów od wszystkich pracowników i mieszkańców.

Środa, godz. 18.00

Poważna sytuacja w Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu. Zakażenie ujawniono u jedenastu pracowników. Zaczęło się badanie wszystkich pensjonariuszy. To 405 osób przede wszystkim z niepełnosprawnością intelektualną. - To chyba jeden z największych, jeśli nie największy dom pomocy społecznej w Polsce – mówi nam szef legnickiego sanepidu Jacek Watral.

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 17.30

Zmarł 73-letni wrocławianin zakażony koronawirusem - podało Ministerstwo Zdrowia. O jego śmierci na GazetaWroclawska.pl informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu.

Środa, godz. 17.30

O 12 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem na Dolnym Śląsku. Z informacji wojewody wynika, że nowi chorzy pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha oraz powiatów oleśnickiego, wołowskiego i wrocławskiego. Od rana na Dolnym Śląsku potwierdzono dziś 44 nowe zachorowania.

Środa, godz. 14.50

Nie puściłbym już dzieci do szkół w tym roku szkolnym – mówi prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. - Niewiele już czasu pozostało do wakacji, ta zdalna nauka wygląda różnie, lepiej lub gorzej, ale przynajmniej możemy ograniczyć ryzyko dla tej populacji uczniów - uważa profesor.

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 12.50

Premier ogłosił wprowadzenie trzeciego etapu łagodzenia ograniczeń i odmrażania gospodarki w Polsce. Otwarte będą szkoły, restauracje, salony fryzjerskie i boiska. Znacznie zwiększony zostanie także limit liczby pasażerów w komunikacji miejskiej. Rząd zdecydował się na to, choć we wtorek padł rekord nowych zakażeń w Polsce. Odnotowano ich aż 416. Jeszcze przed kilkoma dniami premier i minister zdrowia zapowiadali, że nowe etapy będą ogłaszane w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej. Teraz - mimo że epidemia w Polsce nie ustępuje - ogłoszono złagodzenie przepisów wprowadzonych w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 10.20

Rząd zdecydował o przedłużeniu zamknięcia granic o kolejny miesiąc. Pogranicznicy będą pilnować przejść granicznych z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją do 12 czerwca. Granice są zamknięte dla obcokrajowców. Polacy mogą je przekraczać, ale tylko pod warunkiem odbycia dwutygodniowej kwarantanny. Nie dotyczy to osób, które podróżują między Polską a Niemcami, Czechami, Słowacją, Litwą, Szwecją i Danią w celach służbowych lub zarobkowych - po przedstawieniu potwierdzających to dokumentów takie osoby są zwalniane z kwarantanny.

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 10.10

We Wrocławiu zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem. To 62-latka z województwa wielkopolskiego oraz 73-latka z województwa opolskiego. Obie były leczone we Wrocławiu.

Środa, godz. 10.10

Na Dolnym Śląsku są 32 nowe zakażenia koronawirusem - informuje wojewoda. Chorzy to mieszkańcy Wrocławia i Legnicy oraz powiatów wrocławskiego, oleśnickiego, oławskiego, bolesławieckiego, głogogowskiego, jaworskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubińskiego oraz lwóweckiego.

Wtorek, godz. 21.50

W Polsce potwierdzono we wtorek aż 416 nowych zakażeń koronawirusem. To najwyższy przyrost od początku epidemii. Nowi chorzy to w dużej części górnicy ze Śląska i ich rodziny.

Wtorek, godz. 18.50

Wrocław jest gotowy do otwarcia miejskich basenów, zoo i ogrodu japońskiego, jeśli tylko rząd zniesie zakaz ich działalności - powiedział prezydent Jacek Sutryk.

Wtorek, godz. 17.30

Ministerstwo zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych sześciu osób z Dolnego Śląska zakażonych koronwirusem. To 80-letni mężczyzna, 61-letni mężczyzna, 63- letnia kobieta i 78-letni mężczyzna z Wrocławia, 89-letnia kobieta z Nowogrodźca oraz 86-letnia kobieta ze Świdnicy. O śmierci części tych osób informowaliśmy na GazetaWroclawska.pl już przed kilkoma dniami.

Wtorek, godz. 17.30

Jest 25 nowych przypadków zakażenia na Dolnym Śląsku. Nowi chorzy są z Wrocławia oraz powiatów lwóweckiego, oleśnickiego, polkowickiego, wrocławskiego i ząbkowickiego. Od rana w regionie przybyły 32 chorych.

Wtorek, godz. 13.00

W środę premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski mają ogłosić wprowadzenie trzeciego etapu łagodzenia obostrzeń i odmrażania gospodarki w Polsce. Część nowych zasad będzie obowiązywała od 18, a część - od 25 maja. Zmian możemy spodziewać się w szkołach, komunikacji miejskiej, usługach oraz gastronomii.

Przeczytaj więcej na ten temat

Wtorek, godz. 10.00

Jest 7 nowych przypadków koronawirusa na Dolnym Śląsku. Chorzy pochodzą z Wrocławia i Jelenie Góry oraz powiatów kłodzkiego, świdnickiego i wołowskiego.

Wtorek, godz. 9.25

Nie żyje kolejna pacjentka szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. To 69-letnia kobieta.

Poniedziałek, godz. 17.30

Zmarło aż troje kolejnych pacjentów zakładu opiekuńczego i hospicjum w Nowogrodźcu w powiecie bolesławieckim - to 87-letnia kobieta oraz 72-letni i 73-letni mężczyzna. Informację podało Ministerstwo Zdrowia. Od momentu pojawienia się zakażenia w tej placówce z powodu koronawirusa zmarło już dziewięć osób. Ministerstwo informuje też o śmierci kolejnej pacjentki szpitala w Bolesławcu - to 86-letnia kobieta.

Poniedziałek, godz. 17.30

W popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia informuje o 6 nowych przypadkach koronawirusa na Dolnym Śląsku - w powiatach oleśnickim, świdnickim, bolesławieckim, kłodzkim, polkowickim i zgorzeleckim. O rana w regionie potwierdzone zostały łącznie 22 nowe zachorowania

Poniedziałek, godz. 13.50

Nie żyje dwoje zakażonych koronawirusem podopiecznych Ośrodka Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnego Niebieski Parasol w Chojnowie w powiecie legnickim. 93-letnia kobieta, o której śmierci poinformowało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia, trafiła do szpitala w Bolesławcu właśnie z ośrodka w Chojnowie. Jak ustaliliśmy, zmarła także 88-letnia osoba z Niebieskiego Parasola.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 11.50

Koronawirus znów w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej. Zarażony jest lekarz internista. Z tego powodu na oddział chorób wewnętrznych nie są przyjmowani pacjenci. Na oddziale pozostaje ponad 20 pacjentów, a 12 lekarzy skierowano na kwarantannę. - Zarówno u pracującego w szpitalu personelu medycznego, jak i u pacjentów nie potwierdzono dotychczas innych przypadków zakażeń – informuje Michał Nowakowski, rzecznik marszałka Dolnego Śląska. Dodaje, że pozostała część szpitala działa normalnie.

Poniedziałek, godz. 11.00

24 maja kończy się przerwa w pracy szkół spowodowana epidemią koronawirusa. Czy następnego dnia dzieci wrócą do ławek? To bardzo możliwe. - Zasady powrotu uczniów do szkół podstawowych i średnich są obecnie opracowywane - powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski. Zapowiedział w poniedziałek rano, że stateczna decyzja o otwarciu szkół w danej gminie będzie należała do samorządów. Zasugerował jednak, że nie wszystkie klasy wrócą do szkół od razu.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poniedziałek, godz. 10.00

Kolejnych 16 osób z Dolnego Śląska jest zakażonych koronawirusem. To mieszkańcy Wrocławia oraz powiatów wrocławskiego, oławskiego, kłodzkiego, dzierżoniowskiego, świdnickiego i wałbrzyskiego.

Poniedziałek, godz. 9.00

78-letni mężczyzna zakażony koronawirusem zmarł w niedzielę w szpitalu przy ul. Koszarowej - poinformował dziś wicemarszałek Dolnego Śląska Marcin Krzyżanowski. Dopiero dziś poinformowano też o śmierci dwójki zakażonych pacjentów szpitala w Legnicy. To dwie kobiety w wieku 81 i 83 lat. Czwartą na Dolnym Śląsku śmiertelną ofiarą jest 93-letnia pacjentka szpitala w Bolesławcu.

Zobacz informacje z tych dni

Informacje z poprzednich dni znajdziesz tutaj

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus we Wrocławiu: Ministerstwo od tygodnia nie mówi o wrocławskich zmarłych [RAPORT NA ŻYWO - 2.06.2020] - Gazeta Wrocławska

Komentarze 2,037

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

b
byr

Zrozumcie towarzysze - Polsce ma zazdrościć cały świat ! Ciemny lud tego oczekuje ;-)

K
Kapral

DLACZEGO NIE PISZECIE O WIELKIEJ AFERZE GIERTYCHA I GAZETY WYBORCZEJ (CZUCHNOWSKIEGO) ?

e
edgar

Przsestańcie siac panike , ludzie potrzebują spokoju i pracy , a nie doliczanie kolejnych trupów . Może lepiej jakby redaktor naczelny nauczył sie dodawania to by wszystko wyjaśniło .

B
Bohater Bandera

TY dziennikarz może zabierz się za to chordę Ukraińców bez masek w sklepach , biedronkach ? czego winna jest Wrocławska policja i Prezydent Wrocławia , a martwisz się o zmarłych polaków ?

G
Gość

HITLEROWSKA AGENTURA STACJONARNA W "GAZECIE" pracuje pełną parą nad produkcją antypolskich fake news. Czy będą premie?

K
Kapral

Gazeta Wrocławska wzmaga aktywność anty PIS tuż przed wyborami publikując rzekomo sensacyjne newsy.

P
PRECZ Z PROPAGANDĄ

Gazeta Wrocławska- jest częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy medialnej obecnej w Niemczech i Polsce.

G
Gość

Epidemia nie zależy od Ministra. Czesi poradzili sobie z epidemią, bo mają w sobie osobistą dyscyplinę austriacką " Ty nosisz maseczkę dla mnie, ja noszę maseczkę dla Ciebie". Więcej nie potrzeba.

Leżenie pod respiratorem wpływa na psychikę " ozdrowieńca" .

G
Gość

To mamy jakąś epidemię? od kiedy?

G
Gość

Simon rusz doopę.

G
Gość
21 maja, 23:44, Gość:

Super, do POkemonów, studentów i reszty debili spacerujacych i biegających bez maseczek dowalą jeszcze cudzoziemców żeby wzmocnić odporność stadną. Zaczniecie zdychać to będziecie błagali o powrót "reżimu".

25 maja, 06:49, Gość:

Lepiej ci, pisowska mendo?

Napisz sobie oświadczenie, żeby Ciebie nie ratować i będzie git

G
Gość

Skorelujcie godzinę konferencji i godzinę raportowania, a nie szukajcie afery. No, chyba że prof. Simon ma kolejne prawdy objawione

K
Kapral

Gdybyśmy mieli teraz pecha,że rządziłoby dalej PO to ludzie po rowach zdychaliby jak zwierzęta w imię ich motto :"Pieniędzy nie ma i nie będzie"lub "trzeba było się ubezpieczyć",ewentualnie "sorry taki mamy klimat"

d
dość kłamstw

Każdy chce zarobić na strachu

d
dość kłamstw

Skoro jest tak źle to czemu personelowi są proponowane urlopy bo nie ma co robić na Koszarowej i jest w planach remont oddziału ?

Dodaj ogłoszenie