Hipopotamy Pablo Escobara stwarzają zagrożenie. Rząd Kolumbii podjął decyzję: Wywózka, sterylizacja albo eutanazja

Damian Świderski
Damian Świderski
Wideo
od 16 lat
Populacja hipopotamów stwarza olbrzymie problemy w Kolumbii. Zwierzęta te mnożą się na potęgę. Nie są to byle jakie hipopotamy. Są to te same osobniki, które przywiózł do ojczyzny słynny baron narkotykowy Pablo Escobar. Rząd podjął decyzję, co się stanie z tymi zwierzętami.
Kolumbijski rząd ma już dosyć hipopotamów Escobara. Wiadomo, co chce z nimi zrobić
Kolumbijski rząd ma już dosyć hipopotamów Escobara. Wiadomo, co chce z nimi zrobić Pixabay/christels

Pablo Escobar w latach 80. XX wieku zaczął przywozić do Kolumbii zwierzęta. Transporty egzotycznych zwierząt były bardzo częste. Dopiero po roku 1993, czyli roku, w którym Escobar został zabity, zwierzęta zostały wypuszczone na wolność. W zoo znajdowały się żyrafy, antylopy, tygrysy, czy hipopotamy. To właśnie te ostatnie zaczęły się mnożyć i stwarzać zagrożenie dla ekosystemu. Rząd Kolumbii podjął decyzję o tym, co zrobi z tymi olbrzymami. Wiele z nich zostanie poddanych sterylizacji. Inne hipopotamy zostaną wywiezione z Kolumbii do innych krajów.

Eutanazja hipopotamów Escobara. To ostateczne rozwiązanie

Dla kolejnej grupy hipopotamów rząd Kolumbii szykuje jednak środek ostateczny. Ma nim być eutanazja. Kolumbijskie ministerstwo środowiska zapowiedziało, już, że sterylizacja osobników rozpocznie się w następnym tygodniu. Proces ten obejmie 40 hipopotamów.

Nie do końca jest to bezpieczne. Hipopotam może bardzo źle zareagować na podanie znieczulenia. Środki te mogą wywołać alergię u zwierzęcia i przyczynić się do jego zgonu. Ponadto, taki zabieg jest wielce kosztowny. Jeden kosztuje blisko 10 tys. dolarów.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuji.pl!

Hipopotamów, które zostaną wywiezione do innych krajów, jest około 60. Kolumbia rozmawia już z Meksykiem, Filipinami oraz Indiami. Eutanazja hipopotamów to według rządu Kolumbii środek ostateczny. Ministerstwo środowiska dopiero zaczyna opracowywać szczegóły tej procedury.

Władze Kolumbii uważają, że jeśli nie podejmą interwencji teraz, to liczba zwierząt wzrośnie do około 1000 w 2035 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jarek
Na Wiejską do Warszawy ze 3 sztuki niech zawiążą😂
P
Po prostu
Po prostu „odstrzał”, a nie tam żadna „eutanazja”. Nie ma rady: skoro zagrażają ekosystemowi, którego NIGDY nie były naturalną częścią, trzeba je z niego usunąć.

Ostrzelić i przeznaczyć na mięso — tyle.
Wróć na i.pl Portal i.pl