Elon Musk tłumaczy, że nowa polityka Twittera łączy się z kwestionowaniem nauki

Aleksandra Jaros
Aleksandra Jaros
Elon Musk tłumaczy, że nowa polityka Twittera łączy się z kwestionowaniem nauki
Elon Musk tłumaczy, że nowa polityka Twittera łączy się z kwestionowaniem nauki Fot. Flikr/Daniel Oberhaus
Odkąd Elon Musk oficjalnie przejął kontrolę nad Twitterem, ciągle spotyka się z krytyką wobec prowadzonej przez siebie polityki. W odpowiedzi na niezadowolenie zorganizował nawet ankietę, w której poprosił użytkowników, by wypowiedzieli się, czy powinien ustąpić ze stanowiska szefa Twittera. Ankietowani opowiedzieli się za jego odejściem, ale wygląda na to, że Musk ani myśli o zmianach w tej kwestii.

Twitter i nauka według Muska

Wygląda na to, że amerykański milioner nie przejął się wynikami ostatniej ankiety, której sam był organizatorem, a w której to użytkownicy serwisu opowiedzieli się za jego odejściem z Twittera i ma kolejne plany co do jego funkcjonowania. - Nowa polityka Twittera polega na podążaniu za nauką, co koniecznie obejmuje uzasadnione kwestionowanie nauki - ogłosił w czwartek na Twitterze Elon Musk. Dodał również, że każdy, kto twierdzi inaczej, nie może być uważany za naukowca.

Niezadowoleni użytkownicy Twittera

Niezadowolenie z polityki Twittera jaką prowadzi Elon Musk wyrażają nie tylko jego użytkownicy. Na rozmowy w tej sprawie zaprosiła go nawet sama przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metzola, wyjaśniając, że "Twitter nie może nieświadomie stać się katalizatorem mowy nienawiści, ingerencji w wybory i dezinformacji". Komisja Europejska wyraziła zaniepokojenie "serią chaotycznych i kontrowersyjnych działań Muska, w tym masowymi zwolnieniami, zawieszeniem kont dziennikarzy i zmianą regulaminu portalu społecznościowego Twitter". KE ostrzegła też, że Muskowi grożą "sankcje" ze strony UE z powodu zagrożeń, jakie jego działania stanowią dla wolności mediów. Niedawno Musk zapowiedział również zamknięcie kont przeznaczonych do promocji innych platform społecznościowych, a także usuwanie wpisów zawierających prowadzące do nich linki.

Twitter pod nowym kierownictwem

Elon Musk kupił Twittera pod koniec października 2022 r. Całość transakcji opiewa na łączną wartość 44 mld dolarów. Od tamtej pory miliarder wprowadził wiele zmian w funkcjonowaniu popularnej platformy społecznościowej. Jedną z pierwszych decyzji, które podjął nowy właściciel platformy, było zwolnienie z pracy czołowych menedżerów. Według Muska, mieli go wprowadzić w błąd w kwestii liczby kont spamowych na Twitterze. Nowy właściciel platformy oświadczył wówczas, że chce uniemożliwić serwisowi, by był echem dla nienawiści i podziału. Jak sam dodał - nie kupił Twittera, aby zarobić więcej pieniędzy, ale "aby spróbować pomóc ludzkości, którą kocha". Musk jest obecnie najbogatszym człowiekiem na ziemi. Magazyn Forbes wycenił majątek prezesa Tesli na 262,6 mld dolarów. To stan na 12 kwietnia 2022 r.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl