Żywe trupy opanowały ulice Poznania [ZDJĘCIA]

  Żywe trupy opanowały ulice Poznania [ZDJĘCIA]

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zombie Walk Poznań
  1/27
  przejdź do galerii

  Zombie Walk Poznań ©Łukasz Gdak

  Niektóre zombie narodziły się w domu. Inni jeszcze, jako ludzie przyszli pod Stary Browar. Tutaj oddali się w ręce specjalistów od charakteryzacji. Uff, nieco cierpliwości i już jest żywy trup. Gdy wszyscy przeistoczyli się w zombie wyruszyli w miasto. W sobotnie południe z Półwiejskiej ruszył marsz żywych trupów – tzw. Zombie Walk.
  - Z Półwiejskiej przeszliśmy Wrocławską na Stary Rynek – mówi Anatolij Wajderak, który szedł na czele żywych trupów. W długim płaszczu, pokaźnej postury, zrobiony na trupa wywoływał wrażenie.

  Ci, którzy wierzą w życie po śmierci, mają poczucie humoru, lubią się bawić, uwielbiają wszelkiego rodzaju gry przybyli na Zombie Day. Imprezę zorganizował Klub Fantastyki Druga Era.

  - Zainteresowanie zombie bierze się z książek, gier komputerowych – tłumaczy A. Wajderak. I dodaje, że organizatorzy Zombie Walk spodziewali się uczestników w różnym wieku.

  Przeważali jednak młodzi ludzie. Nie brakowało też dzieciaków. Wszyscy karnie stali w kolejce, czekając na charakteryzację. Dwie dziewczyny, spod ręki których „wychodziły trupy” miały mnóstwo pracy.

  - Charakteryzatorki wykazują się dużą pomysłowością. Każdy zombie jest inny – zwraca uwagę Agnieszka, która kończy właśnie filologię fińską. Na marsz żywych trupów zabrała swoich siostrzeńców – Artura i Kamila. - Przyjaciółka mi powiedziała, że jest taka ciekawa impreza.

  - Jak każdy lubię grać na komputerze, najchętniej w strzelanki – przyznaje Artur. Jego młodszy brat też uwielbia gry. Mama nie zawsze jest zadowolona, że spędza tyle czasu przed komputerem.

  Agnieszka ma mało czasu i obecnie mniej gra. Uznała jednak, że udział w marszu a potem wystawa w CK Zamek może być atrakcją dla siostrzeńców. - Po południu pójdziemy na koncert na Łęgi Dębińskie – dodaje Agnieszka.

  Umarlakom nie wystarczyło buszowanie po poznańskich ulicach i budzenie grozy wśród przechodniów. Prawdziwe atrakcje były dopiero przed nimi.

  Od godziny 14 zombiaki opanowały CK Zamek. W Sali pod Zegarem trwać będzie EXPOzycja, a na niej - gry planszowe, bitewne, komputerowe i karciane. Na zakończenie klasyka gatunku – Nowe Kino Pałacowe zaprasza na „Noc żywych trupów”. Jeśli i ta dawka grozy nie zaspokoi zombiaków, żądnych krwi, to mogą podążyć na Gwarną 8 do PadClubu, gdzie do białego rana będzie można szaleć na konsolach.

  POLECAMY TEŻ:

  Zombie Walk - tak było w Warszawie


  Źródło: TVN24/x-news
  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo