Zwolennicy KOD z regionu pojechali do Warszawy bronić Lecha...

  Zwolennicy KOD z regionu pojechali do Warszawy bronić Lecha Wałęsy

  /MAT/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

   Zwolennicy KOD z regionu pojechali do Warszawy bronić Lecha Wałęsy
  1/11
  przejdź do galerii

  © Aleksander Piekarski

  Około 30 zwolenników Komitetu Obrony Demokracji w Świętokrzyskiem wyjechało w sobotni poranek do Warszawy, gdzie po południu odbędzie się demonstracja w obronie byłego prezydenta Lecha Wałęsy.
  Do stolicy zabrali ze sobą kilkanaście transparentów i flag. Wyjazd odbył się o 8:30 rano spod hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Żytniej. - Jadę do Warszawy, bo nie chcę, żeby zmarnował się dorobek 25-lecia wolnej Polski. To, co się dzieje teraz jest putinizacją kraju. Sposoby rządzenia w Polsce są na poziomie Białorusi i Rosji. Wałęsa? Każdy ma coś na sumieniu. Sam w 1986 roku byłem zagranicą, przedłużyłem pobyt i po powrocie do kraju musiałem podpisywać różne dokumenty - przekonywał jeden z uczestników sobotniej manifestacji, Jan Radzikowski.

  Krajowa manifestacja Komitetu Obrony Demokracji w obronie Lecha Wałęsy odbędzie się pod hasłem "My, Naród". Te słowa to cytat z wystąpienia Lecha Wałęsy w Kongresie USA w 1989 roku

  O godzinie 13 uczestnicy manifestacji z całej Polski spotkają się na błoniach Stadionu Narodowego. Potem przejdą ulicami Warszawy i dotrą na Plac Józefa Piłsudskiego.


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo