ZUS odda podatek od emerytury i renty. Emeryci dostaną z ZUS więcej [26.03.2019]

  • Gazeta Pomorska

JS

ZUS będzie zwracał nadpłacony podatek emerytom i rencistom. Wyrównanie związane jest ze zwiększeniem kwoty wolnej od podatku. W marcu 2019 r. ZUS wyśle większe przelewy. Zwrot podatku będzie jednorazowy. Część świadczeniobiorców może liczyć nawet na kilkaset złotych więcej w marcowej wypłacie.

ZUS odda podatek od emerytury i renty po zwiększeniu kwoty wolnej od podatku

Zwiększona kwota wolna od podatku obowiązuje od 1 stycznia. Została podniesiona dwa razy:

  • w 2017 r. do 6600 zł;
  • w 2018 r. do 8000 zł.

Pomimo wprowadzenia zmian w życie, podatnicy płacili zaliczki na podatek dochodowy. Innymi słowy – ZUS pobrał od nich pieniądze, które powinny zostać przy świadczeniobiorcach. W marcu zostaną one zwrócone.

Rzecznik regionalny ZUS o zwolnieniach chorobowych.

Ile ZUS odda emerytom? Niektórzy mogą liczyć nawet na kilkaset złotych zwrotu!

Im niższe świadczenia pobiera emeryt lub rencista, tym większy zwrot otrzyma. Rzeczniczka ZUS na Dolnym Śląsku, Iwona Kowalska-Matis podkreśla, że świadczeniobiorcy nie muszą wypełniać żadnych wniosków, żeby otrzymać pieniądze. ZUS sam je rozliczy.

Iwona Kowalska-Matis: Z naszych szacunkowych wyliczeń wynika, że osoba z minimalną emeryturą, czyli 1029 zł, może liczyć na nieco więcej niż 100 złotych zwrotu. Im niższe świadczenie, tym zwrot będzie większy.

Emerytury ZUS w marcu ulegną też waloryzacji!

Oprócz zwrotu podatku, emeryci i renciści w marcu dostaną z ZUS większe świadczenia z tytułu waloryzacji.

W tym roku zostanie wprowadzona waloryzacja kwotowa. Elżbieta Rafalska potwierdziła 12.02.2019 r., że waloryzacja wyniesie 102,86%, przy czym niemniej niż o 70 zł. Ten typ waloryzacji jest ukłonem w stronę najbiedniejszych emerytów. Najniższe świadczenia wzrosną najbardziej.

Kwotowa waloryzacja emerytur ma zastąpić wypłacania dodatku „500+ dla emerytów”.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

26.03.2019, 19:37

djety idarowizny opdatkowac i beda na podwyzki

26.03.2019, 18:52

Gdyby zwykły obywatel wziął za dużo jakieś ulgi przez rok , musiałby oddać tą kwotę z odsetkami . A tu ani kwoty , ani odsetek .

26.03.2019, 17:39

EMERYTURĘ ZWALORYZOWANĄ DOSTAŁEM POWIĘKSZONĄ O 4ZŁOTE ZWROTU PODATKU Z ZESZŁEGO ROKU I NIC WIĘCEJ.OSZUSTWO!!!!!!

26.03.2019, 17:13

Co za bzdury z tym zwrotem nabijanie ludzi w butelkę

26.03.2019, 15:58

Mam rentę socjalna i dostałam 80zl ale nie zwrócono mi za podatek czy mi się nie należy?gdzie mam się zwrócić z tym pytaniem

26.03.2019, 15:36

To jest pic na wode dostalem emeryture i do tego jeszcze wiekszy podatek pobrali bo dostalem 70 zl.dodatku

26.03.2019, 14:39

Ja dostałam waloryzacie ale podatku zwrotu nie otrzymałam.Proszę o informacie

26.03.2019, 13:50

Mam emerytury 1400 zl i nie dostałam w marcowym przelewie ani grosza więcej co to ZUS pisze za brednie

26.03.2019, 13:38

Witam Wszystkich miłych Panów, Mam na imie Oliwia i mam 24 lata :). Napisz do mnie na https://wyspakobiet.eu/profilOliwia jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam Serdecznie.

26.03.2019, 13:01

Mnie okradają co miesiąc na 500 do700 zł nettobo mam wypracowane 320 % średniej krajowej a oni płacą 250% średniej krajowej i co mam zrobić jak tylko wyzywać ich od złodziejka bo mi nic nie pozostalo.

26.03.2019, 12:48

Ok. ZUS zwraca Emerytom i Ręcistą nie słusznie nat płacone pieniądze za podatek. A, kiedy Urzędy skarbowe zwrócą Emerytą i Recistą nad płacone podatki od Emerytóry i Ręt? Bo po mimo że ZUS brał podatek od Emerytów i Recistów to również Urząd skarbowy też brał. Może i zanich obecny Rząd się wezmie

26.03.2019, 12:25

Super, dostałem prawie 350,- zł więcej m-cu marcu do emerytury😎

26.03.2019, 12:00

Dostalam już emeryturę i żadnego zwrotu nie bylo pani w punkcie ZUZ nic nie wiedziała na temat zwrotu podatku oszustwo i przykre jak nas emerytów traktują to są nasze wypracowane przez lata pieniądze. Jestem ciekawa co się dzieje z tymi odlozonymy składkami od ludzi którzy nie doczekali emerytury a tych jest bardzo dużo

26.03.2019, 11:53

PO zabrało wam wasze składki z OFE a psioczycie na PiS. Wybierzcie z powrotem PO to dostaniecie g...o a do tego 7 lat póżniej.

26.03.2019, 11:53

Nie prawda ZUS nic nie oddaje nie ma żadnej nadpłaty. Przykład mojej mamy nawet miała niedopłate i potrącił 1 zł z emerytury.

26.03.2019, 11:25

Te podywżki dla emerytòw to "śmiech na sali", bo to jest jałmurzna życ aby nie umrzeć.
Wszyscy walcza tylko biedny emeryt czekam kiedy coś nam kapną - grosze.Bo rządzący mają kasę, to co ich obchodzi los biednych emerytòw.Brak słòw

26.03.2019, 11:21

Otrzymałem z ZUS-u świadczenia i jeżeli w tym jest zawarta kwota wolna od podatku,która jak piszecie , mają nam zwrócić, to waloryzacja rent i emerytur w moim przypadku jest na pozomie poprzednich lat. Coś tu jest nie tak, jak się obiecuje.

26.03.2019, 11:16

Ja mialam podniesiona rente I wyrowanie za poltorej roku potracili mi zadatek na podatek dochod wzrosl jednorazowo nadplaty nie zwrocili bo przekroczylam srednia nawet nie wzieli pod uwage wyrownania

26.03.2019, 11:10

Moja mama nic nie dostala ze zwrotu w marcu-a pracowala 35 lat!!!!

26.03.2019, 11:05

W Polsce są tylko kłamcy w rządzie.

26.03.2019, 10:40

Od wielu dni Gazeta Pomorska umieszcza powyższy artykuł na temat wypłat wyrównawczych za podwyższenie kwot wolnych od podatku dla emerytów. W żadnej innej prasie ani na portalach internetowych nic na ten temat nie ma. Na jakiej podstawie Gazeta Pomorska podaje takie informacje? Nawet nie ma nazwiska autora tylko inicjały. Wg mnie to wprowadzanie ludzi w błąd.

26.03.2019, 10:32

Co z tego zwrotu podatku jak ktoś dorabia do renty to musi ten zwrot oddać do skarbówki jak będzie się rozliczyć podatek

26.03.2019, 10:18

Piszecie bzdury. Jest zwrot podatku i ja taki dostalam.

26.03.2019, 10:16

60tka - Co za pierdoły wypisujesz. Od kiedy to od emerytury jest pobierana składka ZUS . Jedyne co jest pobierane to składka na ubezpieczenie zdrowotne i podatek.

26.03.2019, 09:13

Dot.wpisu wkurzonej Anny.Droga Pani .Od Pani dochodu objęta jest składka ZUS i od tego przychodu jest liczony podatek.Ale nie o to chodzi. Chcemy wszyscy dostać, ale sprawiedliwie. Są osoby które poszły na wcześniejszą emeryturę,są osoby które poszły na emeryturę po 15-20 latach pracy.l są osoby jak ja 40 lat pracy i teraz idę na emeryturę. Można podawać jeszcze wiele przykładów i każdy jest ważny. Najważniejsze jest to żeby każdy z nas mógł godnie żyć i miał za co się leczyć.