Zobacz odnowioną Chmielną bez wychodzenia z domu

  Zobacz odnowioną Chmielną bez wychodzenia z domu

  Katarzyna Korzeniecka

  Screenshot ze strony www.chmielna3d.pl

  Screenshot ze strony www.chmielna3d.pl

  Jeśli chcemy zobaczyć ulicę Chmielną po wielkiej metamorfozie, możemy to zrobić... w internecie. Wczoraj w sieci pojawiła się trójwymiarowa wizualizacja odnowionej Chmielnej od pasażu Wiecha do ul. Szpitalnej.
  Screenshot ze strony www.chmielna3d.pl

  Screenshot ze strony www.chmielna3d.pl

  Na stronie www.chmielna3d.pl można wybrać się na wirtualny spacer po całkowicie odmienionej Chmielnej. Za pomocą komputerowej myszki możemy rozejrzeć się dookoła, przesuwając kursor w prawo lub lewo. Naciskając "strzałki" na klawiaturze możemy natomiast "pospacerować" po okolicy. Autorzy grafiki umieścili na niej fontannę, odnowione budynki, ludzi przechadzających się wzdłuż ulicy i siedzących na ławkach.


  - Do animacji planujemy dodanie elementów historycznych, aby pokazać, jak Chmielna wyglądała w czasach swojej świetności. Kolejnym etapem będzie dociągnięcie spaceru do Nowego Światu - mówi "Życiu Warszawy" Marcin Trzciński z firmy GammaPRime Studio, która jest autorem internetowego projektu.

  Pomysł ten narodził się w głowach inicjatorów "Projektu Chmielna", którzy od kilku lat walczą o renowację tej ulicy. Jeśli uda się zgromadzić pieniądze, remont rozpocznie się w 2012 roku.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo