Zmiany w mediach publicznych. Jest śledztwo prokuratury ws. możliwego przekroczenia uprawnień przez ministra kultury

OPRAC.:
Adam Kielar
Adam Kielar
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Szczucki poinformował, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza.
Poseł Krzysztof Szczucki poinformował, że prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego
Poseł Krzysztof Szczucki poinformował, że prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza. Adam Jankowski / Polska Press

Prokuratura wszczyna śledztwo ws. zmian w mediach publicznych

W piśmie od prokuratury, które w mediach społecznościowych przedstawił poseł PiS Krzysztof Szczucki, stwierdzono, że ma to związek „z odwołaniem bez podstawy prawnej członków zarządów i rad nadzorczych mediów publicznych”.

Zawiadomienie w sprawie działań ministra złożyli politycy PiS, m.in. posłowie Marcin Romanowski i Krzysztof Szczucki, oraz europoseł Patryk Jaki. Do stołecznej prokuratury wpłynęły także zawiadomienia odwołanego prezesa PAP Wojciecha Surmacza oraz nowego szefa TVP Tomasza Syguta.

Prokuratura wszczęła także śledztwo w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej posłanki PiS Joanny Borowiak, do którego miało dojść w czasie interwencji poselskiej 20 grudnia. Zawiadomienie złożyła sama zainteresowana.

Krzysztof Szczucki o decyzji prokuratury

Poseł Szczucki poinformował także o dalszych decyzjach Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

„Prokuratura złożyła do sądu wnioski o zabezpieczenie oraz przyłączyła się do postępowania rejestrowego w sprawie wprowadzenia przez Bartłomieja Sienkiewicza do mediów publicznych komisarzy politycznych” – napisał na X.

Rząd przeprowadza zmiany w mediach publicznych

19 grudnia minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz, na mocy kodeksu spółek handlowych, powołał nowe rady nadzorcze PAP, Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia, a te powołały nowe zarządy spółek.

Nowy zarząd Telewizji Polskiej m.in. wyłączył sygnał TVP Info oraz kanałów regionalnych telewizji. Starych zarządów PAP i TVP bronią posłowie PiS, okupując siedziby tych redakcji. Dochodziło do starć polityków z policją i nowymi kierownictwami mediów.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Źródła: Polskie Radio 24, i.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl