"Zmiana" - nowa partia ludzi Andrzeja Leppera. Zapraszają do...

  "Zmiana" - nowa partia ludzi Andrzeja Leppera. Zapraszają do Polski przedstawicieli Noworosji

  Tomasz Dereszynski AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Tomasz Jankowski, jeden z trójki założycieli ugrupowania, nie widzi w tym nic złego. - Wysłaliśmy zaproszenia do wielu przedstawicielstw międzynarodowych, także do ministra spraw zagranicznych Noworosji Aleksandra Kossmana - powiedział Agencji Informacyjnej Polskapresse Tomasz Jankowski, jeden z założycieli "Zmiany". Jego zdaniem Polacy powinni więcej dowiedzieć się o sytuacji w rejonie wschodniej Ukrainy.
  - Zaprosiliśmy na nasze zgromadzenie gości z innych krajów- tłumaczy Jankowski zarzuty o prorosyjskość nowej formacji politycznej. Tomasz Jankowski przyznaje, że wizyta gościa ze wschodu może nie dojść do skutku z powodu obecnej sytuacji międzynarodowej.

  Czytaj także: Pieniężno: Rosjanie chcą uczcić rocznicę śmierci gen. Czernichowskiego - kata AK. Będzie awantura...

  - Ta partia nie będzie miała większego znaczenia na scenie politycznej w Polsce. To taka polityczna ciekawostka - ocenia dr Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. W jego opinii, nie należy się obawiać, że powstająca partia będzie prezentowała skrajne, prorosyjskie poglądy. - Nie wyobrażam sobie żeby "Zmiana" mogła zagrozić państwu - twierdzi Chwedoruk. Zdaniem politologa, w debacie publicznej dopuszczalne są różne opinie, nawet skrajne ale przekaz "Zmiany" nie będzie miał szansy przebicia się do głównego nurtu polityki w Polsce.

  Wniosek o rejestrację partii "Zmiana" trafił do sądu. W skład komitetu założycielskiego wchodzą, oprócz Tomasza Jankowskiego, także Mateusz Piskorski i Justyna Wróblewska.

  Mateusz Piskorski, były rzecznik Samoobrony, od kilku lat prezentuje radykalnie prorosyjskie poglądy. Jest częstym gościem rosyjskich mediów, wystąpił nawet niedawno w głównej rosyjskiej telewizji państwowej jako ekspert od Unii Europejskiej ws. relacji Europy z Rosją. Uczestniczył jako obserwator w ubiegłorocznym referendum na Krymie i przekonywał, że było ono uczciwe a jego wyniki wiarygodne. Krańcowo inne opinie wyrażali np obserwatorzy OBWE. Piskorski wypowiadał się również w filmiku ośmieszającym ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetynę, nadanego przez Kanał 5 rosyjskiej telewizji związanej z Kremlem.

  Zgromadzenie partii "Zmiana" ma się odbyć 21 lutego 2015 r. w budynku OPZZ. "Zmiana" wybierze władze partii oraz zdecyduje o ew. udziale w wyborach prezydenckich.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Zmiana"

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 20

  Obcy wam ta nowa partia nie narobila"smrodu"Piskorski w co Ty grasz?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panie dr Rafał Chwedoruk obyś się pan nie pomylił czemu tak uważam !

  Zgłoś naruszenie treści / 66 / 21

  Proste ludzie polacy mają już dość wkółko ukraina ukraina od rana do wieczora w TV Radio wieści z frontu przekazywane przez ukraińców czy dziennikarzy polskich.
  Ale chciałbym skonfontować...rozwiń całość

  Proste ludzie polacy mają już dość wkółko ukraina ukraina od rana do wieczora w TV Radio wieści z frontu przekazywane przez ukraińców czy dziennikarzy polskich.
  Ale chciałbym skonfontować wszystkie wiadomości z obu stron gdyż niezależne media poza ukraińskie nie istnieją.
  A polscy dziennikarze są bardzo stronniczy widzą tylko samo zło rosjan separatystów a aniołki baranki wojska ukraińskie.
  Jacy potrafią być nie będę wspominał .
  Jedno mogę stwierdzić obie strony są siebie warci .
  A zwykłego człowieka szlak trafia podarowanie 100mil euro gdzie tu są inne potrzeby,chęć sprzedania broni,czy niesamowita wypowiedż bujaka o wysłaniu wojska polskiego do walki na ukrainie.
  Proponuję zrobić takie dwa odznaczniki w gazecie internetowej za i przeciw zobaczymy co powie wówczas dr chwedoruk.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo