Zlatan Ibrahimović sprowokował Romelu Lukaku. Obraził jego matkę? Awans Interu w Pucharze Włoch

Jacek Czaplewski
Zlatan Ibrahimović potrafi przekroczyć wszelkie granice, by wyprowadzić rywala z równowagi. W derbowym meczu Pucharu Włoch z Interem Mediolan napastnik AC Milan "zagotował" Romelu Lukaku - prawdopodobnie obrażając jego matkę. Szwed jednak prędzej niż Belg zszedł z boiska, oglądając czerwoną kartkę.

Ibrahimović najpierw wziął się za obowiązki. W 31 minucie wykorzystał zamieszanie w polu karnym, zdobywając bramkę na 1:0. Z "uprzejmościami" poczekał do końca pierwszej połowy. Lukaku doprowadził do furii dosłownie tuż przed zejściem do szatni.. Mikrofony nie wychwyciły co mu powiedział, ale z riposty można wnioskować, że chodziło o matkę Lukaku. Sędzia ukarał obu zawodników żółtymi kartkami. Ibrahimović przyjął decyzję cynicznym uśmiechem, a Lukaku nazwał "małym osłem".

W drugiej połowie nie wytrzymał Ibrahimović. Mimo kartki na koncie w 58 minucie sfaulował w środku pola Aleksandra Kolarova - i z tego powodu wyleciał z murawy, osłabiając drużynę. Do wyrównania - a jakże - doprowadził z rzutu karnego Lukaku! Z tego powodu mecz, którego stawką był awans do półfinału Pucharu Wloch do końca okazał się niezwykle emocjonujący. Doszło nawet do zmiany sędziego, ponieważ urazu nabawił się Paolo Valeri.

Awans dla Interu wywalczył Christian Eriksen, zdobywając bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego - w 98 minucie.