Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Zła edukacja": Jak można zdefraudować miliony dolarów, będąc kuratorem oświaty [WIDEO]

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
Postać kuratora oświaty, który przywłaszczył sobie 11 mln dolarów, odtwarza Hugh Jackman
Postać kuratora oświaty, który przywłaszczył sobie 11 mln dolarów, odtwarza Hugh Jackman Materiały prasowe
„Zła edukacja” to oparta na faktach czarna komedia śledząca losy kuratora oświaty, który stał za największą w historii Ameryki finansową malwersacją w szkołach publicznych, kradnąc przeszło 11 mln dolarów. Film z Hugh Jackmanem w roli głównej będzie miał premierę 10 maja w stacji HBO.

FLESZ - Czy branży filmowej grozi zapaść?

„Zła edukacja” opowiada o kulisach finansowego skandalu, do którego doszło w 2004 roku w mieście Roslyn w stanie Nowy Jork. Doniesienia o wielomilionowym przekręcie trafiły na czołówki największych gazet w całym kraju. Tragikomiczna historia pokazuje dwa oblicza Franka Tassone.

Ten oddany pracy kurator oświaty realizował swoją misję i robił wszystko, żeby jego uczniowie odnieśli w życiu sukces, ale jednocześnie był wytrawnym manipulatorem, który nie wahał się defraudować pieniędzy tych samych ludzi, którym gorliwie pomagał.

Tak wyglądały Wianki w poprzednich latach

Kraków. W tym roku Wianków nie będzie, zamiast nich odbędą s...

Oświatowy skandal został ujawniony przez uczniów - szkolnych reporterów, którzy opublikowali materiały z przeprowadzonego przez siebie śledztwa w wydawanej w liceum gazecie „The Beacon”.

Trafiła ona potem w ręce dziennikarza „The New York Times”, kiedy jego syn przyniósł ją ze szkoły. Śledztwo, zapoczątkowane przez krótki artykuł ze szkolnej gazetki, doprowadziło ostatecznie do medialnej burzy, wszczęcia oficjalnego postępowania oraz postawienia winnych przed sądem.

- Cała historia jest tak nieprawdopodobna, że jest idealnym materiałem na czarną komedię. Warto jednak pamiętać, że była to także prawdziwa tragedia. Zawsze chciałem opowiadać historie o trudnych sytuacjach, które zmuszają ludzi do ekwilibrystyki, o rzeczach moralnie dwuznacznych - mówi reżyser filmu.

Jak przeżyć domową kwarantannę, żeby nie zwariować? A może l...

- Chciałem nakręcić film, którego akcja toczy się w bardzo konkretnym czasie, miejscu i uwarunkowaniach kulturowych i jednocześnie zadaje ważne pytania dotyczące amerykańskiej kultury, takie jak: w jakim stopniu jesteśmy kształtowani przez nasz system gospodarczy i co jesteśmy skłonni przyjąć od ludzi mających władzę, jeśli leży to w naszym interesie - dodaje.

W rolach głównych w produkcji występują nominowany do Nagrody Akademii Filmowej i Złotego Globu, zdobywca nagrody Tony Hugh Jackman ("Król rozrywki", "Nędznicy") oraz nagrodzona Emmy, Oscarem, Złotym Globem i nagrodą Amerykańskiej Gildii Aktorów Allison Janney ("Jestem najlepsza". "Ja, Tonya", "Mamuśka").

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska