Zimowe atrakcje w Centrum Praskim Koneser. Lodowisko, wypożyczalnia choinek i świąteczne kiermasze

Materiał informacyjny Centrum Praskim Koneser
Udostępnij:
To będzie wyjątkowa zima dla Centrum Praskiego Koneser, a także dla wszystkich mieszkańców Warszawy, którzy odwiedzą to kultowe miejsce. Wszystko za sprawą atrakcji oraz wydarzeń, jakie odbywają się po prawej stronie Wisły. Co na nas czeka w sezonie zima 2021/2022?

Kręcenie piruetów na łyżwach, wypożyczalnia świątecznych choinek, grzane wino w klimatycznej scenerii, kiermasze, bożonarodzeniowe targi, zimowe ogródki restauracyjne, ale przede wszystkim radosna atmosfera tworzona przez kolorowe ozdoby. To wszystko i wiele więcej czeka na nas w Centrum Praskim Koneser.

Łyżwiarskie piruety na Praskiej Ślizgawce

Od 1 grudnia warszawiacy mogą szaleć na Praskiej Ślizgawce. W centralnym punkcie placu Konesera działa zimowe lodowisko o powierzchni prawie 400 m2. Obiekt dostępny jest od rana do późnego wieczora przez siedem dni w tygodniu (z niewielkimi wyjątkami). Specjalna oferta czeka między innymi na klientów Konesera, którzy po spełnieniu określonych warunków mogą ślizgać się za darmo. Zdecydowanie jest to jedno z najbardziej klimatycznych lodowisk w Warszawie. Nad taflą błyszczą kolorowe gwiazdy oraz mnóstwo świątecznych lampek, a z głośników rozbrzmiewa przyjemna, nastrojowa muzyka. Na miejscu znajduje się także wypożyczalnia łyżew. Co ciekawe, istnieje możliwość wynajęcia lodowiska na wyłączność.

Wypożyczalnia choinek

Od 4 grudnia na placu Konesera można kupić lub wypożyczyć bożonarodzeniowe drzewko. Do wyboru są jodły kaukaskie i świerki, zarówno cięte oraz w donicach. Zwrotu drzewek można dokonywać w dwóch punktach na terenie Warszawy. Ta opcja skierowana jest do tych, którym szczególnie bliska jest troska o przyrodę. Na miejscu można także napić się grzanego wina, herbaty i innych ciepłych napojów. Serwowane są wprost z drewnianego, klimatycznego punktu.

Relaks w zimowych ogródkach

Zupełną nowością w Centrum Praskim Koneser są zimowe ogródki ozdobione świątecznymi dekoracjami. W specjalnie zaaranżowanych przestrzeniach jest ciepło i nastrojowo, czuć aromaty gorących, zimowych naparów, pełnych cynamonu, kardamonu, goździków i innych, świątecznych zapachów. Wyjątkową przestrzeń zapewniają restauracje, w których spróbujecie smaków z całego świata. Jest coś dla miłośników Azji (AZIA Restaurants), świeżych owoców i warzyw (Frankie's Poland), polskich dań (Ferment Praski), kuchni meksykańskiej (Papa Diego), włoskiej (Syreni Śpiew), indyjskiej (Bombaj Masala) oraz potraw z grilla (Koneser Grill), a także wegetariańskich i nie tylko (ORZO). Dostępne jest także zimowe menu w specjalnych cenach. Na wyjątkową ofertę składają się dania i napoje, niedostępne w regularnych kartach restauracji i kawiarni.

Kiermasze i świąteczne targi

Podczas spaceru po placu Konesera, w wybrane dni, będzie można także brać udział w targach, podczas których każdy bez trudu znajdzie nietuzinkowe upominki dla najbliższych. W grudniu planowane są m.in.:„ Świąteczna Strefa z Przeróbmy” (11-17.12), „Festiwal Czekolady i Prezentów” (18-19.12), ”Christmas Vege Festival” (18-19.12) „Świąteczny Targ Sztuki Studenckiej” (18-19.12) oraz „Targi Prezentów Świątecznych O, Choinka!” (18-23.12).

Wideo

Dodaj ogłoszenie