Zimowa Francja ma wszystko

Materiał informacyjny
Francja to niewątpliwie europejska potęga turystyczna: bogata kultura, zabytki, wielkomiejski szyk, doskonała kuchnia, zróżnicowany krajobraz, piękno natury. A przede wszystkim ogromne zróżnicowanie i szeroki wachlarz możliwości spędzania czasu wolnego, w których możemy wybierać w zależności od preferencji, nastroju, pory roku, czy zasobności portfela. I doceniają to miliony turystów z całego świata, co roku przybywających do tego kraju.

Francja dzierży również palmę pierwszeństwa w dziedzinie wypoczynku zimowego - to właśnie tu znajdziemy największe i najwyżej położone europejskie tereny narciarskie. Narty we Francji, bo o nich mowa, to tysiące kilometrów doskonale przygotowanych tras, świetna infrastruktura oraz bardzo długi sezon narciarski, a w niektórych regionach – za sprawą lodowca – sezon trwający praktycznie cały rok. Ogromną zaletą narciarskiej Francji jest zróżnicowanie rejonów narciarskich zarówno pod względem krajobrazowym, jak i atmosfery panującej w ośrodkach. Swoje miejsce znajdą zwolennicy dużych ośrodków, oferujących liczne rozrywki, jak i ci, którzy przede wszystkim szukają kontaktu z naturą oraz spokojnej i sielskiej atmosfery górskich osad.

Ponadto w każdym ośrodku znajdziemy trasy o różnym poziomie trudności. Dzięki temu zarówno początkujący, jak i wytrawny amator narciarstwa zjazdowego będzie mógł czuć się swobodnie. Pozwala to na spędzenie udanego urlopu z rodziną, czy grupą przyjaciół o różnym poziomie sportowego zaawansowania.

Wybór francuskich regionów narciarskich jest ogromny, ale jeżeli nie wiemy, który z nich wybrać, warto skierować wzrok na Sabaudię. To właśnie w tej krainie, w Alpach Sabaudzkich, znajdują się największe i najbardziej znane tereny narciarskie. Największym z nich jest Les 3 Vallées, czyli 3 Doliny. To gwarantowane dobre warunki śniegowe, niezliczone atrakcje popołudniowe i wieczorne w słynnych ośrodkach w Courchevel, Méribel, Val Thorens oraz Les Menuires, a przede wszystkim doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego na ponad 600 km tras, przy 200 wyciągach. Niewątpliwą atrakcją regionu jest najwyżej położona europejska stacja narciarska Val Thorens, znajdująca się na imponującej wysokości 3200 m.

Nie można zapomnieć o tym, że to właśnie we Francji znajduje się Mont Blanc, czyli najwyższy szczyt w Europie, który również działa jak magnes na spragnionych zimowych wrażeń turystów. Region ten z trasami zjazdowymi o długości 580 km dorównuje Trzem Dolinom, a magia Wielkiej Góry i nieprawdopodobnie pięknych krajobrazów to niewątpliwie wartość dodana tego regionu. Możemy zatrzymać się w jednym z kilkunastu ośrodków, z których chyba najsłynniejszym jest urokliwe Chamonix. Dodatkową atrakcją jest z pewnością bliskość włoskiej i szwajcarskiej granicy. Korzystając z tras regionu przekroczymy granicę francusko-szwajcarską na nartach!

Fani zimowego szaleństwa nie tylko na dwóch deskach powinni wybrać się do Les 2 Alpes, w górach Oisans na pograniczu Północnych i Południowych Alp, gdzie znajduje się największy snowpark doskonale przygotowany do najdzikszych ewolucji i świetnej akrobatycznej zabawy. W Chamrousse natomiast możemy spędzić zimowy aktywny wypoczynek w prawdziwej wiosce olimpijskiej. Z kolei w Alpach Nadmorskich, które nie tylko łączą dwa oszałamiające krajobrazy - morski i górski - znajdziemy również świetne trasy dla uprawiających narciarstwo biegowe. A to dopiero początek długiej listy fantastycznych francuskich terenów narciarskich.

Pisząc o Francji, nie sposób nie wspomnieć również o doskonałych winach i o francuskiej kuchni. Spędzając zimowy urlop w górach będziemy mieli okazję wypróbować nie tylko dań znanych z wykwintnych, eleganckich restauracji, choć tych w ośrodkach narciarskich oczywiście nie brakuje. Pobyt na alpejskiej prowincji to niepowtarzalna okazja do poznania prostej, tradycyjnej i niebywale smacznej kuchni regionalnej, serwowanej w gospodach – idealnych na pokrzepienie po aktywnym dniu spędzonym na stoku. To również możliwość posmakowania produktów lokalnych, serów, wędlin, przetworów, czy wypieków, wytwarzanych zgodnie z ideą slow food – warto zachować na nie trochę miejsca w bagażu na drogę powrotną.

Jeżeli jednak aktywny wypoczynek w fantastycznych warunkach, wyśmienite wino i pyszna kuchnia to za mało, by mówić o urlopie idealnym, Francja ma jeszcze jednego asa w rękawie. A jest nim bogactwo kulturalne i architektoniczne – nawet małe prowincjonalne osady zachwycają swoim urokiem, w miasteczkach znajdziemy wiele ciekawych ośrodków kultury, muzeów, czy galerii. Ponadto możemy wziąć udział w jednej z wycieczek do większych miejscowości, dzięki czemu oprócz nasz zimowy urlop będzie obfitował w atrakcje dla ciała i dla ducha.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie