Ze względów bezpieczeństwo Klubowe Mistrzostwa Świata z...

  Ze względów bezpieczeństwo Klubowe Mistrzostwa Świata z Radomia przeniesiono do Płocka

  red/bill

  Sportowy24

  Aktualizacja:

  Sportowy24

  PGE Skra Bełchatów jest jedną z dwóch polskich drużyn, które wezmą udział w rozgrywkach. Drugą jest Asseco Resovia.

  PGE Skra Bełchatów jest jedną z dwóch polskich drużyn, które wezmą udział w rozgrywkach. Drugą jest Asseco Resovia. ©Karolina Misztal/Polska Press

  Organizator FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn poinformował o zmianie miejsca rozegrania meczów grupy A. Spotkania planowane w Radomiu zostaną rozegrane w ORLEN Arenie w Płocku.
  PGE Skra Bełchatów jest jedną z dwóch polskich drużyn, które wezmą udział w rozgrywkach. Drugą jest Asseco Resovia.

  PGE Skra Bełchatów jest jedną z dwóch polskich drużyn, które wezmą udział w rozgrywkach. Drugą jest Asseco Resovia. ©Karolina Misztal/Polska Press

  - Po naradzie z przedstawicielami Światowej Konfederacji Piłki Siatkowej (FIVB), podjęliśmy decyzję o zmianie miejsca rozegrania Grupy A. Było to dla nas trudne, ponieważ kibice zakupili bilety na mecze do Radomia, poza tym zmiana jednego miasta zmienia logistykę imprezy. Jesteśmy jednak zobowiązani wobec wszystkich zaangażowanych stron, żeby podejmować odpowiedzialne decyzje, kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem uczestników imprezy – powiedział Tomasz Cieślik, organizator KMŚ 2018, prezes spółki Professional Sport Events.

  W ocenie Professional Sport Events, dotychczasowy postęp prac hali w Radomiu nie daje gwarancji realizacji niezbędnych założeń przez Głównego Wykonawcę w terminie, co finalnie mogłoby skutkować odwołaniem imprezy.

  - Wspólnie z przedstawicielami Miasta Radom oraz MOSiR, zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy, żeby mecze KMŚ odbyły się w Radomiu. Jednak nikt nie chce ponosić ryzyka odwołania imprezy. Kibicom siatkówki w Radomiu mówimy do zobaczenia. Wierzymy, że w przyszłym roku wrócimy z KMŚ – dodaje Tomasz Cieślik.

  Terminarz meczów grupy A nie ulega zmianie. W Płocku zagrają: PGE Skra Bełchatów (POL), Zenit Kazań (RUS), Fakel Novy Urengoy (RUS), Cucine Lube Civitanova (ITA).

  Kibicom, którzy zakupili bilety na mecze do Radomia, zostaną zwrócone pieniądze. Fima eBilet.pl poinformuje o procedurze zwrotów. Ewentualne pytania można kierować na adres: rezerwacje@ebilet.pl

  Za informacją prasową

  Vital Heynen po MŚ: Celem była pierwsza szóstka. Nie mogłem uwierzyć, że wygraliśmy

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo