Zdrowy sen – jak wybrać materac do spania, który zadba o nasze zdrowie i samopoczucie oraz da komfort?

Materiał powstał we współpracy z Magniflex
Zdrowy sen i jego zbawienne skutki w codziennym życiu to bezapelacyjnie ogromna wartość. Prawidłowy sen pozwala naładować baterie, zregenerować się i z podniesioną głową walczyć z kolejnymi wyzwaniami. Jednak nie dla każdego zdrowy sen jest codziennością – jesteś w tej grupie? Pora to zmienić! O co należy zadbać i co warto zmienić?

Zdrowy sen każdego dnia: Chcesz się wysypiać? Wsłuchaj się w swoje potrzeby

Często wstając rano masz wrażenie, że, budzisz się zmęczony i niewyspany? Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się to usprawiedliwić niewystarczającą ilością snu, stresem czy masą obowiązków, które nawet w nocy dają o sobie znać. A czy chociaż raz pomyślałeś o tym, że być może nie wsłuchujesz się w swoje potrzeby? Na zdrowy sen składa się wiele czynników – odpowiednia temperatura, jakość powietrza, światło czy kolor ścian w sypialni, ale także, co często jest lekceważone, odpowiedni materac piankowy. Na co powinieneś zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Jaki materac do spania wybrać, aby każdego dnia wstawać prawą nogą?

Wybierając idealny materac piankowy, który zapewni Ci zdrowy sen, nie powinieneś kierować się wyłącznie kuszącą ceną. Bardzo istotne czynniki które powinieneś wziąć pod uwagę to m.in.:

  • Twój wzrost i waga,
  • pozycja, w których najczęściej śpisz,
  • kłopoty zdrowotne i alergie.

Nie bez znaczenia jest również komfort materaca, jego higiena, a także temperatura, w której najlepiej się wysypiasz. Tak dużo pytań, a tak mało odpowiedzi? Z pomocą firmy Magniflex, największego włoskiego producenta materacy najwyższej jakości, zdrowy sen jest bliżej niż myślisz.

Materac piankowy, który... zwalcza wirusy i bakterie? To możliwe! Dzisiaj to szczególnie istotne

Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na naszą codzienność. Wiele osób jeszcze mocniej docenia dzisiaj szeroko rozumiane poczucie bezpieczeństwa, a gdzie czuć się najbezpieczniej, jeśli nie w zaciszu czterech ścian i przytulnej sypialni? Jeśli do tej pory nie słyszałeś o materacu przeciwwirusowym, najwyższa pora to nadrobić. Marka Magniflex w obliczu nowego zagrożenia zdrowia, postanowiła poszukać skutecznego sposobu dla zagwarantowania pełnej ochrony w czasie snu. Tym samym udało się opracować MagniProtect – pierwszą na świecie kolekcję produktów antywirusowych do sypialni dostępną już w Polsce. Jak to możliwe? Wszystko dzięki rewolucyjnemu materiałowi z technologią ViroStop, czyli kombinacji technologii pęcherzykowej i srebra.

Opatentowana technologia pęcherzykowa narusza błonę wirusa. Wcześniej nano srebro mające silne naładowanie dodatnie przyciąga cząstki wirusa, poźniej niszczy je od wewnątrz. Połączenie właśnie srebra o silnym działaniu przeciwwirusowym i technologii pęcherzykowej może zniszczyć 99,9% wirusów i bakterii w ciągu kilku minut. Niezależne testy przeprowadzone w USA, Szwajcarii i Włoszech wyraźnie wykazały wpływ technologii ViroStop również na koronawirusa. Ta technologia okazała się skuteczna w laboratoryjnych badaniach przeciwko SARS-CoV-2, wirusowi otoczkowemu, który powoduje COVID-19.

Gdy uda Ci się już wybrać idealny materac, dopasowany do Twoich upodobań, wzrostu czy dolegliwości, warto położyć wisienkę na torcie – dobierając odpowiednią poduszkę oraz akcesoria.

Spanie bez poduszki nie jest zdrowe! 1/10 naszego ciała czyli szyja i głowa regenerują się na poduszce w czasie snu, a ramiona oraz reszta ciała na materacu. Problemy z bólem głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa może rozwiązać dobranie właściwej poduszki z pianki termoelastycznej.

W ofercie Magniflex znajdziesz m.in. poduszki ortopedyczne, podróżne, w tym antywirusowe. Dodatkowo ciekawym środkiem wzmocnienia ochrony prozdrowotnej są ochraniacze antywirusowe.

Zdrowy sen potrafi skutecznie naładować baterie na długie godziny i ułatwić nawet najtrudniejsze wyzwania dnia codziennego. Dlatego już dzisiaj zadbaj o komfort, bezpieczeństwo i najwyższą jakość materaca i poduszki. Przełoży się to na zadowolenie z życia i sukcesy.

Dodaj ogłoszenie