Cracovia - ŁKS Łódź 2:2
Cracovia - ŁKS Łódź 2:2 Wojciech Matusik / Polskapress
Wielkie emocje w meczu Cracovia - ŁKS Łódź rozpoczynającym 27. kolejkę PKO Ekstraklasy. Goście po przerwie potrafili dwukrotnie doprowadzić do wyrównania, remisując ostatecznie 2:2. Gospodarzy żegnały gwizdy i wulgarne okrzyki, zaś gości gromkie oklaski, bo zagrali drapieżnie, jak śpiewa zresztą wokalistka Agnieszka Chylińska obecna dzisiaj na trybunach przy Kałuży. Po tym spotkaniu pracę stracił trener Pasów, Jacek Zieliński.

Cracovia - ŁKS Łódź wynik meczu 2:2

Dwie porażki, cztery remisy i żadnego zwycięstwa - z taką serią Cracovia przystępowała do meczu, w którym była murowanym faworytem. Musiała się jednak ostro napocić i stracić trochę nerwów, by ugrać... cokolwiek.

Trener Jacek Zieliński długo zwlekał ze zmianami. Zaczekał z nimi aż do 89 minuty. Dał bowiem wiarę wybranej jedenastce. W 19 minucie po kiksie Patryka Makucha idealnie przymierzył Benjamin Kallman. ŁKS przed przerwą odpowiedział jedynie czytelną głową Rahila Mammadova. Było więc 1:0.

Cracovia przegrała w sądzie z Cezarym Kucharskim. Chodzi o transfer

Widowisko śledziło 10 tys. kibiców w tym piosenkarka Agnieszka Chylińska i kilkuset fanów ŁKS w sektorze gości.

Agnieszka Chylińska na meczu
Agnieszka Chylińska na meczu PAP/Art Service

Mecz Cracovia - ŁKS: Emocje w końcówce, Zieliński zwolniony

Kibicom Cracovii podskoczyło ciśnienie po raz pierwszy, kiedy sędzia Marcin Kochanek udał się do ekranu VAR. Po analizie uznał, że wzięty w kleszcze Piotr Janczukowicz został sfaulowany przez rywali i dlatego ŁKS należy się karny. Strzałem w prawy róg w 73 minucie wyrównanie dał Dani Ramirez.

Ten sam zawodnik zaliczył katastrofalną, dzięki której Cracovia błyskawicznie odzyskała prowadzenie, gdy trafił Otar Kakabadze. To nie był jednak koniec strzelania. Waleczny ŁKS dzięki zawziętości Michała Mokrzyckiego, asyście Kaya Tejana i wreszcie strzałowi Stipe Juricia ustalił wynik na 2:2.

Aktualizacja: Po godzinie 21 Cracovia poinformowała, że trener Jacek Zieliński został zwolniony. Jego następcą został 34-letni Dawid Kroczek z rezerw.

Tabela PKO Ekstraklasy. Tli się nadzieja dla ŁKS, Cracovia w kryzysie

Tym samym ostatni ŁKS po zmianie trenera uzbierał już osiem ze wszystkich osiemnastu zdobytych punktów w sezonie. Tli się ciągle nadzieja na utrzymanie. Na tę chwilę strata do bezpiecznego miejsca wynosi siedem punktów.

A dwunasta obecnie Cracovia ma tylko i aż pięć punktów zapasu. Na przełamanie czeka od 10 lutego. W następnej kolejce wybierze się do Jagiellonii Białystok, która wbiła ŁKS sześć bramek. Beniaminek podejmie natomiast Radomiaka Radom.

Oceny piłkarzy po meczu Cracovia - ŁKS Łódź (w skali 1-6):