Zatoka Sztuki utrzyma plażę. Tak zadecydował sąd

  Zatoka Sztuki utrzyma plażę. Tak zadecydował sąd

  materiały prasowe, red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zatoka Sztuki wygrała w sądzie z Sopotem

  Zatoka Sztuki wygrała w sądzie z Sopotem ©Karolina Misztal/archiwum

  Zatoka Sztuki utrzyma plażę. Sąd Rejonowy w Sopocie uznał argumenty Zatoki i wydał postanowienie o zabezpieczeniu powództwa.
  Zatoka Sztuki wygrała w sądzie z Sopotem

  Zatoka Sztuki wygrała w sądzie z Sopotem ©Karolina Misztal/archiwum

  Aktualizacja godz. 18.40
  W sprawię Zatoki Sztuki w piątek oświadczenie wydał Prezydent Sopotu. Poniżej jego treść.

  Oświadczenie Prezydenta Sopotu w sprawie Zatoki Sztuki

  Wszyscy, bez wyjątku muszą przestrzegać prawa, w tym prawa mieszkańców Sopotu do ciszy nocnej. Dopiero nasze zdecydowane działania spowodowały, że plażowe koncerty w ostatnich dniach w Zatoce Sztuki kończą się o godz. 22.00.

  Każdy dzierżawca musi się także dostosować do zapisów umowy, planu zagospodarowania przestrzennego i innych wymogów uprawnionych organów.

  Dodatkowo nasze duże zaniepokojenie budzi spot internetowy, w którym Zatoka Sztuki przedstawiana jest nie jako miejsce wydarzeń kulturalnych, ale jako dom schadzek.

  * * *


  W czwartek Sąd Rejonowy w Sopocie wydał postanowienie zabezpieczenia roszczenia w sprawie o ustalenie bezskuteczności wypowiedzenia umowy dzierżawy, z dnia 21 stycznia 2011 roku, fragmentu plaży przylegającej do budynku Zatoki Sztuki. Na czas postępowania Zatoka Sztuki może korzystać z plaży na zasadach dotychczasowych.

  Zatoka Sztuki zmienia plany, bo boi się prowokacji ze strony miasta

  W uzasadnieniu Sąd Rejonowy stwierdził, że przedstawione we wniosku okoliczności jak również dokumenty wskazują, uznanie bezskuteczności wypowiedzenia dzierżawy jest uprawdopodobnione. Wczorajsze postanowienie Sądu Rejonowego ma klauzulę natychmiastowej wykonalności.

  -Od samego początku mówiliśmy, że wypowiedzenie umowy było bezpodstawne. Wczorajsza decyzja Sądu to potwierdza. Niestety dotychczasowe działania miasta już przyniosły nam poważne straty. Wycofał się jeden z najważniejszych sponsorów. Mam jednak nadzieję, że uda się jak najszybciej zakończyć ten bezsensowny spór. – powiedziała Natalia Turczyńska Schmidt, Prezes Fundacji MCKA.

  Przypomnijmy, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie wypowiedział niedawno umowę dzierżawy plaży, ze skutkiem natychmiastowym, Zatoce Sztuki. Umowa na dzierżawę plaży obowiązywać miała od 21 stycznia 2010 r. do 15 września 2019 r.

  Sopot wypowiedział umowę dzierżawy plaży Zatoce Sztuki


  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo