Zaskakujący urlop narciarski w Czarnogórze

Materiał informacyjny

Wideo

Zobacz galerię (4 zdjęcia)

Pytany o najciekawsze miejsca na urlop narciarski, europejski turysta jednym tchem wymieni Austrię, Francję, Włochy i Szwajcarię. Po namyśle doda pewnie Czechy, Słowację i południe Polski, ale z pewnością mało który z amatorów narciarstwa i innych sportów zimowych weźmie pod uwagę Czarnogórę. I to jest bardzo dobra informacja dla wszystkich, którzy szukają regionu oryginalnego, niezadeptanego przez turystów i oferującego wszystko, czego potrzeba podczas zimowego wypoczynku na stoku.

Czarnogóra ma wszystko – to piękna przyroda, bajkowe krajobrazy oraz ukształtowanie terenu stworzone do tego, aby w komfortowych warunkach uprawiać sporty zimowe. Warto też wspomnieć o tym, że inwestycje w infrastrukturę narciarską sprawiły, że kraj ten zyskuje na znaczeniu na mapie europejskich centrów sportów zimowych. Bo jak wiadomo, nawet najpiękniejszy krajobraz nie przyciągnie turystów, jeżeli nie będzie mu towarzyszyła nowoczesna i komfortowa infrastruktura narciarska i baza gastronomiczno-hotelowa.

Znana nam letnia odsłona Czarnogóry kojarzona jest przede wszystkim z Riwierą Ulcinjską, Kotorem, Barem czy Budvą, w których można odpoczywać na piaszczystych plażach i poznawać historię zabytkowych miast. Dokąd udać się w sezonie zimowym, jeżeli zależy nam na najlepszych warunkach narciarskich i infrastrukturze na wysokim poziomie? Najnowocześniejsze i największe ośrodki narciarskie znajdują się w miejscowościach Žabljak oraz Kolašin. Jedno z najnowszych centrów, zainaugurowane w lutym tego roku, to Kolašin 1600 Ski Centre w paśmie górskim Bjelasica w środkowej Czarnogórze. W najbliższych latach planowane są kolejne inwestycje w tym regionie, ale także na północy kraju, w Górach Durmitor i w rejonie północno-wschodnim, w okolicach Bijelo Polje. Warto więc wybrać się do Czarnogóry na narty, zanim wszyscy dowiedzą się, że jest to doskonałe miejsce na urlop zimowy. Mogli się o tym przekonać goście targów turystycznych TT Warsaw, którzy skorzystali z dostępnych na stoisku Czarnogóry okularów VR. Dzięki nim mogli się przenieść się na czarnogórskie stoki, by poczuć tamtejszą narciarską atmosferę.

A gdy już poznamy smak zimowej Czarnogóry, z pewnością będziemy tam chcieli wrócić w lecie. Oprócz wspomnianych już pięknych plaż, Czarnogóra to także piękne góry, których pasma poprzecinane są kanionami. Najbardziej znane to kanion Tary, Pivy i rzeki Morača. Wyjątkową atrakcję stanowią parki narodowe: Durmitor, Biogradska Gora, Jezioro Szkoderskie, Lovćen i Prokletije, ukazujące dziewicze piękno kraju. Wyjątkowo urokliwe są też monastyry, czyli założenia klasztorne, np. Ostrog wbudowany w pionową skałę, czy Cetinje, męski prawosławny klasztor leżący u stóp wzgórza Orlov Krš. Warto też wiedzieć, że od wiosny praktycznie przez większość czasu, miasta żyją festiwalami i lokalnymi świętami. Pozwala to miłośnikom sztuki, gastronomii czy sportu wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, poznając urokliwe miejsca. Czarnogóra oferuje też wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Żeglarze, kitesurferzy, rowerzyści i zwolennicy pieszych wędrówek znajdą tam dobre warunki do realizacji swych pasji. Miłośnicy mocniejszych wrażeń mogą spróbować swych sił w raftingu czy kanioningu.

Czarnogóra ma jeszcze jeden atut – do Podgoricy, stolicy kraju, można dostać się samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT bezpośrednio z Warszawy przez cały rok. Sezonowo również tanimi liniami Ryanair i Wizzair. Propozycje zorganizowanych wyjazdów dostępne są też w ofertach biur podróży. Niezależnie od tego, czy wybieramy się do Czarnogóry w zimie, czy lecie, samochodem, czy samolotem, możemy być pewni szerokiego wyboru oferty noclegowej i gastronomicznej. Każdy znajdzie tam usługi odpowiadające preferencjom. Czarnogóra oferuje pełen wachlarz ofert noclegowych. Nie brak tam luksusowych obiektów, jak i szerokiego wyboru lokalnych gospód. Poza doświadczeniem bliskości z naturą, czarnogórska branża turystyczna podkreśla troskę o środowisko naturalne i zachęca turystów do korzystania z oferty gastronomicznej opartej na lokalnych produktach. A jest to region bogaty w doskonałej jakości rzemieślnicze specjały, które dla smakoszy mogą być dodatkowym bodźcem do wyboru właśnie tego kraju.

Aby dowiedzieć się więcej o ofercie turystycznej Czarnogóry, warto wejść na stronę https://montenegro.travel/en/info/dare-experience-adventure.

Więcej informacji na naszych portalach:
FB
Youtube
Instagram
Twitter
Linkedin

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie