Zarzuty dla byłego szefa KNF i sześciu urzędników ws. SKOK...

  Zarzuty dla byłego szefa KNF i sześciu urzędników ws. SKOK Wołomin. „Szkoda przekraczająca 1,5 mld zł”

  x-news

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Były szef KNF Andrzej J. i sześciu podległych mu urzędników usłyszało zarzuty niedopełnienia obowiązków przy nadzorze SKOK Wołomin. - Osoby podejrzane zobowiązane były do podjęcia określonych działań zaradczych w związku z sytuacją panującą w SKOK Wołomin – wyjaśnił Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. Jak podkreślił, urzędnicy nie podjęli takich działań.
  - W związku z zaniechaniem podjęcia tych czynności w SKOK Wołomin powstała szkoda przekraczająca 1,5 mld zł – poinformował prokurator Lorenc.

  Oprócz Andrzeja J. (były przewodniczący KNF) zarzuty usłyszeli Wojciech Kwaśniak (były zastępca przewodniczącego KNF, zgodził się na podawanie pełnego nazwiska), Dariusz T. (były dyrektor Departamentu Bankowości Spółdzielczej i Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo Kredytowych UKNF), Zbigniew L. (były zastępca dyrektora), Halina M. (była zastępca dyrektora), Adam O. (były naczelnik) oraz Dorota Ch. (były naczelnik).

  Sprawę skomentował adwokat m.in Wojciecha Kwaśniaka. - Nikt nie zarzuca żadnemu z reprezentowanych przeze mnie panów tego, że sami chcieli się wzbogacić i w tle mieli osiągnąć jakąkolwiek korzyść materialną dla siebie lub bliskich – stwierdził adwokat Jerzy Naumann.

  - Absurd polega na tym, że przypisuje się im zamiar przysporzenia korzyści tym osobom, które realizowały proceder przestępczy w SKOK Wołomin. To jest absolutna hekatomba. Nie można sobie wyobrazić bardziej absurdalnej sytuacji – ocenił adwokat.

  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo