Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 00godz.
  • 31min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Żary. Prawie 400-metrowy budynek spłonął w pobliżu cmentarza. Na miejscu wciąż pracują strażacy

Lucyna Makowska
Ogień szybko rozprzestrzenił się po całym 400- metrowym budynku. Lucyna Makowska
Ogień zauważono ok. 20.00, wtedy też zgłoszenie o palącym się już dość mocno budynku przy ul. Szpitalnej w Żarach dotarło do dyżurnego operacyjnego PSP w Żarach.

- Wiedzieliśmy, że to pustostan, jednak zagrożone były budynki znajdującego się w sąsiedztwie warsztatu samochodowego – mówił na gorąco z miejsca pożaru Marcin Pelc, dowodzący akcją gaśniczą w PSP w Żarach.

Żary. Prawie 400-metrowy budynek spłonął w pobliżu cmentarza...

- W chwili przyjazdu pierwszego zastępu, ogień opanował połowę budynku o pow. 400 m. kw. jednak gwałtownie się rozprzestrzeniał i szybko przedostał się na drugą jego część. Ok. 21.20 palił się praktycznie cały obiekt. Na miejscu pracowało 15 zastępów straży pożarnej. Do działań zadysponowano także podnośnik, który umożliwiał akcję gaśniczą z wysokości. Strażacy z prądownicami pracowali również na dachu sąsiedniego warsztatu.

Jak powiedział GL dowódca, próbowali zdusić ogień po obwodzie obiektu z każdej strony, by nie zajął innych znajdujących się w pobliżu budynków. W dachu wycięto otwór, dzięki czemu łatwiej było opanować szalejący wewnątrz pożar. Ogień udało się zdusić po ponad dwóch godzinach.

Jeszcze kwadrans przed północą trwało dogaszanie pożaru, a dyżurny operacyjny zapewnił, że akcja potrwa do późnych godzin nocnych.

Polecane
Budują nową siedzibę dla żarskich strażaków. Finał już za dwa lata...
Gmina Żary. W Olszyńcu spłonęły samochody. Czy to robota seryjnego podpalacza?
Zobacz

Wideo

Materiał oryginalny: Żary. Prawie 400-metrowy budynek spłonął w pobliżu cmentarza. Na miejscu wciąż pracują strażacy - Gazeta Lubuska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie