Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy: Donald Tusk weźmie udział w...

  Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy: Donald Tusk weźmie udział w uroczystościach

  Marcin Dobski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Jak informuje portal 300polityka, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk pojawi się na zaprzysiężeniu prezydenta-elekta Andrzeja Dudy. Były premier przylatuje w środę wieczorem do Warszawy.
  We wtorek marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska informowała, że na zaprzysiężenie zostali zaproszeni wszyscy byli premierzy i marszałkowie Sejmu. Tusk pojawi się na uroczystości jako jeden z byłych premierów.

  Zapraszani na takie wydarzenie są również byli prezydenci, obecny będzie ustępujący prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką.

  Pojawią się także członkowie rządu, którzy nie są posłami lub senatorami. Zaproszenie otrzymali również prezesi sądów i trybunałów, prezes Narodowego Banku Polskiego, Rzecznik Praw Obywatelskich i Rzecznik Praw Dziecka, przedstawiciele kościołów i związków wyznaniowych, europosłowie i korpus dyplomatyczny.

  Swoich gości zaprasza także prezydent elekt. Zgromadzenie Narodowe rozpocznie się o godz. 10. Prezydent-elekt Duda złoży przysięgę, po czym wygłosi orędzie.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Malarz komonow nie wezmie udzialu w zaprzysiezeniu Prezydenta Dudy

  kasienka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  gdyz nie dostal drugiego oficjalnego zaproszenia. Musialby wiec lecec iutrzymac sie za swoje pieniadze a nie podatnika, a to u "krola europy" nie wchodzi w rachube..

  Zdjęcie autora komentarza
  Zastanawiam sie...

  Jakub Hubert

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Powinienem sie cieszyc ze wygrala demokracja, czy, skoro to prezydent wywodzacy sie bezposrednio z PiS, mam zachowywac sie tak jak PiS uczylo nas przez lata, ze "to nie moj prezydent", "to jakas...rozwiń całość

  Powinienem sie cieszyc ze wygrala demokracja, czy, skoro to prezydent wywodzacy sie bezposrednio z PiS, mam zachowywac sie tak jak PiS uczylo nas przez lata, ze "to nie moj prezydent", "to jakas pomylka przy wyborach", "pewnie sfalszowali". No i udawac, ze go nie ma, a wszem i wobec mowic, ze to jakies kondominium watykańskie teraz bedzie.
  Bo tego wlasnie uczylo wszystkich PiS.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Z cyklu, tematyczne skróty co niektórych publikacyj z sieci:

  Farmer John (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  (...) ”Od Andrzeja Dudy Polacy oczekują tego, czego nasi przodkowie od ojców niepodległości w 1918 r” ... Od prezydenta Andrzeja Dudy oczekują odrodzenia marzeń o wielkości Polski, umocnienia...rozwiń całość

  (...) ”Od Andrzeja Dudy Polacy oczekują tego, czego nasi przodkowie od ojców niepodległości w 1918 r” ... Od prezydenta Andrzeja Dudy oczekują odrodzenia marzeń o wielkości Polski, umocnienia narodowej dumy i uwolnienia z zaklętego kręgu pedagogiki wstydu ... Przez ostatnie lata tzw. obóz postępu, na ważnym miejscu z mediami Adama Michnika i kanałami TVN, wdrukowywał społeczeństwu, że marzenia o wielkości Polski, plany realizacji tych marzeń oraz duma z polskości to próba wskrzeszenia widma nacjonalizmu. Polska mająca jakiekolwiek właściwości, mająca silny narodowy charakter i narodową specyfikę miała być groźna. Bo podobno w tym czasie inne państwa zmierzały do rozpuszczenia się w europejskości ... W tym samym czasie w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii kwitła pedagogika narodowej dumy i robiono bardzo dużo, szczególnie poprzez politykę historyczną, by przekonanie o wielkości tych państw i narodów było trwałe ... Dostatecznie honorowe miejsce Polski miała gwarantować grzeczność, potulność, konformizm i małpowanie jakiegoś wzorca europejskości ... Jest znamienne, że to tacy politycy jak Donald Tusk czy Radosław Sikorski opowiadali w Europie o Polsce jako oazie i inkubatorze mitycznej europejskości. I więcej tej europejskości miało być uniwersalną receptą na wszystko, także dla innych państw i narodów. Przywódcy Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii czy Włoch mówili wtedy przede wszystkim o własnych narodach i o pozycji ich państw w Europie dzięki specyfice narodowej, a nie rozmyciu się w enigmatycznej europejskości ... Wielu ludzi wiąże duże nadzieje z prezydenturą Andrzeja Dudy, nieuwikłanego w PRL (gdy się ona kończyła, miał 17 lat), bo chcą się poczuć naprawdę wolnymi, dumnymi Polakami. Chcą się uwolnić od kompleksów dużej części elit, w tym naukowych i kulturalnych, które swej wiedzy i znajomości świata nie wykorzystują w szeroko rozumianych celach emancypacyjnych, lecz w narzucaniu ograniczeń ... Przyjęcie, z jakim spotyka się Andrzej Duda wskazuje na to, że wielu Polaków oczekuje od niego odegrania roli lidera zmian. Oczekuje, że od niego rozpocznie się proces przeobrażania Polaków w naród bez kompleksów, wierzący we własne siły i zdolny do wielkich rzeczy, do jakich byli zdolni nasi pradziadkowie i dziadkowie u progu II Rzeczypospolitej. Jak to ujął Janusz Rewiński, Polacy czują zmianę. Przede wszystkim zmianę jakościową, swego rodzaju wymianę twardego dysku i oprogramowania polskiego państwa (...) Całość publikacyj w sieci!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Już w czwartek zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy

  sklave

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Trudno sobie wyobrazić, by odbyło się ono bez jego rodziny, która bardzo wspierała prezydenta w czasie kampanii. Do Warszawy przyjechała już córka prezydenta, Kinga Duda.
  Ciekawe czy pojawią się...rozwiń całość

  Trudno sobie wyobrazić, by odbyło się ono bez jego rodziny, która bardzo wspierała prezydenta w czasie kampanii. Do Warszawy przyjechała już córka prezydenta, Kinga Duda.
  Ciekawe czy pojawią się na mszy? Jak dotąd to obie Pierwsze Damy boją się kościoła jak ognia. Po tak wielkim zwycięstwie w żadnej uroczyści kościelnej nie brały jeszcze udziału? A jak było wcześniej?
  Foto na sklave.manifo.com/smieszne-zdjecia zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  re. sklave. Jest w polszczyźnie takie słowo na literę „g”, a kończy się na „o”

  BiBa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Czy właśnie nie uważasz i tego, że czyjeś prywatne życie jest jego prywatnym! Natomiast Ty, i innych, ono powinno „g” obchodzić!
  Jeśli 1-sza dama jest narodowości żydowskiej, wtedy po matce są...rozwiń całość

  Czy właśnie nie uważasz i tego, że czyjeś prywatne życie jest jego prywatnym! Natomiast Ty, i innych, ono powinno „g” obchodzić!
  Jeśli 1-sza dama jest narodowości żydowskiej, wtedy po matce są dzieci. Jednakże, cóż rodzaj religii ma takiego wspólnego z tym, że ktoś z judaizmem, jest osobą inną od Ciebie? Więc, Ty akurat niby tym lepszym. Oraz, gdzie jest powiedzianym, że prezydent kraju, i ktokolwiek inny, powinien koniecznie mieć za żonę, katoliczkę, buddystkę, komunistkę, ateistkę, etc...
  Nadto, raz człowieku piszesz, że chodzenie do kościoła jest tym nie godnym! A innym razem, że tym samym jest nie uczęszczanie! Jednak, jakby na temat religij nie patrzeć, takiej czy takiej, to właściwie nie żadna prawica, lecz tylko samodzielnie lewica w Polsce podpisała konkordat. Tym szczęśliwym podpisującym był akurat ówczesny naczelny lewicy. I postaci, od jutra ex prezydent, był w kościele niemalże codziennym gościem i uczestnikiem. Czyli, jak wolno jednemu, wolno i drugiemu! I kogoś religijność, lub jej brak, powinno Cię „g” obchodzić! I następnym razem, napisz coś mniej…, i co prawdopodobnie już bez maryśki i piwka.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo