Zakochani w Tarnowie ruszają w miasto

  Zakochani w Tarnowie ruszają w miasto

  Paweł Chwał

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Twórcy projektu przekonują, że Tarnów to wyjątkowe miasto

  Twórcy projektu przekonują, że Tarnów to wyjątkowe miasto ©Paweł Chwał

  W tarnowskich restauracjach pojawią się stoliki dla zakochanych, które będą się odróżniać od innych nie tylko wyglądem, ale też specjalnie dobranym menu. Wzajemne uczucia podgrzewać mają przygotowywane przez młodzież sztuki teatralne opowiadające mniej lub bardziej znane historie miłosne Tarnowa.
  Twórcy projektu przekonują, że Tarnów to wyjątkowe miasto

  Twórcy projektu przekonują, że Tarnów to wyjątkowe miasto ©Paweł Chwał

  Czytaj też: Tarnów: placówka urzędu w galerii handlowej?


  Z pomysłem promowania Tarnowa przez... miłość wyszło stowarzyszenie Kanon. - Tarnów to miasto niezwykłe, w którym naprawdę można się zakochać - mówi Dariusz Snopkowski, koordynator projektu "Zakochani w Tarnowie".

  Przekonuje, że swoje słowa opiera na relacjach wielu osób, spośród których spora część postanowiła zamieszkać tu na stałe.
  - Zależy nam na tym, aby nasze miasto zechcieli odkryć na nowo sami tarnowianie. By przez pryzmat różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i spotkań z ciekawymi ludźmi, których będziemy zapraszać do Tarnowa, uświadomili sobie jego wyjątkowość - podkreśla.

  W projekt zaangażowały się m.in. mościckie zespoły szkół ogólnokształcących nr 1 i technicznych. - Nie jestem rodowitym tarnowianinem, bo urodziłem się w Kaliszu, ale Tarnów, a zwłaszcza jedna jego mieszkanka, wyraźnie mnie ujęła. Znalazłem tutaj żonę, dla której sprowadziłem się aż z Wielkopolski - przyznaje Krzysztof Kołasiński, dyrektor ZST. Dodaje, że większość uczniów jego szkoły pochodzi z okolic Tarnowa. - Będziemy starali się ich przekonać, by po maturze nie wyjeżdżali na Zachód, ale by tu - w naszym mieście - spróbowali ułożyć sobie życie.

  Uczniowie przygotowywać będą przedstawienia teatralne, których scenariusze opierać się będą na historiach miłosnych dawnego Tarnowa. Powstaną w sumie cztery spektakle - po jednym na kwartał.
  - Chcemy, aby tarnowianie zakochali się bardziej nie tylko w swoim mieście, ale także w sobie - mówi Dariusz Snopkowski. Temu służyć mają m.in. specjalne stoliki dla zakochanych w dziesięciu najbardziej znanych tarnowskich restauracjach. Pierwszy stolik lada dzień stanie w hotelu Tarnovia.

  Zaproszenia na wyjątkowe, darmowe kolacje mieszkańcy miasta i regionu będą mogli zdobyć w licznych konkursach. Ci, którzy nie będą mieć w nich szczęścia, będą mogli zasiąść przy nich odpłatnie.

  Wybieramy Ludzi Roku 2011. Zobacz listę kandydatów i oddaj głos!

  Która stacja narciarska w Małopolsce jest najlepsza? Zdecyduj i weź udział w plebiscycie

  Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo