Zagłębie Sosnowiec

0

Warta Poznań

2

• Koniec meczu! Warta Poznań zareagowała sportową złością na swoje ostatnie wyniki na zapleczu Ekstraklasy i wyszła na mecz z Zagłębiem Sosnowiec, by odnieść pewne zwycięstwo. Tak się właśnie stało.

• NIE MA GOLA! Mateusz Kupczak uderzył na bramkę, ale znakomitą interwencją popisał się teraz Stępniowski. Wciąż 0:2 dla gości.

• RZUT KARNY DLA WARTY! Bartłomiej Babiarz faulował w polu karnym Mariusza Rybickiego.

• Rubio zatrzymał szybki atak poznaniaków. Jest kartka

• Kieliba nie dał się tym razem ograć Małeckiemu. Skrzydłowy Zagłębia czysto został zatrzymany i z kontrą wyszli goście.

• Jakub Apolinarski zastąpił Michała Jakóbowskiego.

• Świetna akcja zmienników! Seedorf wyłożył piłkę Rubio, ale ten w dogodnej sytuacji huknął nad bramką.

• Dwie interwencje Lisa w powietrzu. Raz za mocno dośrodkował Pawłowski, drugim razem nie docenił swojej siły Ryndak.

• Kuzdra w indywidualnej akcji. Faulował w ofensywie Babiarza.

• Spławski kończy swój występ na dziś. Szczepaniak za niego.

• Seedorf za mocno zagrał na skrzydło do Małeckiego i piłka opuściła boisko. Młody zawodnik dostał teraz reprymendę od zawodnika.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Szwed zastąpił Nawotkę.

• Robert Janicki wykonał świetną pracę. Czas na zmianę - wszedł za niego Danielewicz.

• Rubio Lopez zastąpił Karbowego.

• Zmarnowana szansa Piaseckiego! Napastnik Zagłębia dwa razy strzelał z bliska na bramkę i Adrian Lis zapracował sobie tymi interwencjami na MVP tego spotkania.

• Łopata dobrze interweniował we własnym polu karnym. Była to kolejna groźna wrzutka Janickiego.

• Gospodarze mają problem z zagrożeniem bramki Lisa. Dwukrotnie wyszli z akcją, ale faulowali w ofensywie. Czas ucieka.

• Seedorf zastąpił Grzelaka. Zagłębie chce odrobić straty

• Próbują szybko odpowiedzieć gospodarze, ale strzał głową Babiarza był niecelny.

• Rzut rożny dla gości, do piłki podszedł Janicki i dośrodkował idealnie na głowę obrońcy Warty. Ławniczak pokonał Stępniowskiego i podwyższył prowadzenie.

• GOOOOOOOL! ALEKS ŁAWNICZAK!

• Małecki w roli środkowego napastnika, zawodnik doskoczył do podania Ryndaka, ale ubiegł go Rybicki.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania.

• Choć Warta nie ma jednoznacznej przewagi na boisku, to jej akcje są o wiele bardziej składne - widać różnorodność taktyczną, jest wielu zawodników angażujących się w ofensywie. Grę Zagłębia ciągnie tylko Małecki i Pawłowski, a to może być za mało na trzeci zespół 1 Ligi. Zobaczymy, jak obraz gry zmieni się po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy.

• To powinno być 0:2! Spławski tym razem w roli podającego, a na wślizgu, zaledwie kilka metrów od bramki, uderzał Janicki. Milimetry obok słupka.

• Pachniało golem dla gości od samego początku. Trójkowa akcja poznaniaków - Jakóbowski do Rybickiego, a ten sprytnie oddał futbolówkę Spławskiemu. Zawodnik Warty zwodem ograł obrońcę i wpakował piłkę do siatki.

• GOOOOOL! ŁUKASZ SPŁAWSKI!

• Jęk zawodu na trybunach. Małecki dostał piłkę w polu karnym, w charakterystyczny dla niego sposób zwiódł rywala i uderzył na bliższy słupek. Tylko boczna siatka.

• Teraz Stępniowski świetnie obronił strzał Rybickiego. Dobitka Kuzdry już niecelna.

• Jakub Kuzdra uderzał z pierwszej piłki po zablokowanym dośrodkowaniu Janickiego. Bardzo niecelnie.

• Każde dośrodkowanie Zagłębia w pole karne gości kończy się interwencją Lisa, bądź też Ławniczaka. Teraz znów ten sam scenariusz. Pawłowski wrzuca - obrońca daleko wybija.

• Jakóbowski wyskoczył do wrzutki, ale źle nakrył futbolówkę i poszybowała ona wysoko nad bramką.

• Świetny moment Warty. Teraz znakomite podanie Spławskiego do Kiełba i ten mocno uderzył na bramkę. Tuż nad poprzeczką!

• I kolejna interwencja Lisa! Pawłowski znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym i uderzył na bramkę. Świetny refleks bramkarza gości.

• Ryndak próbował płasko dograć w pole karne do Piaseckiego, ale uprzedził to zagranie Lis.

• Ławniczak zażegnał niebezpieczeństwo po dośrodkowaniu Pawłowskiego z rzutu wolnego.

• Gospodarze przetrzymali pierwszy kwadrans naporu poznaniaków i wyszli z kontratakiem. Zagranie z jednej strony boiska Małeckiego do Pawłowskiego na drugie skrzydło. Ten zszedł z piłką do środka i uderzył, dokręcając w stronę bramki. Strzelił jednak obok.

• Kolejna groźna centra Janickiego, tym razem do futbolówki doszedł Kuzdra. Uderzył z ostrego kąta na bramkę i świetna interwencja Stępniowskiego.

• Jakub Kiełb szukał partnera zespołu swoim dośrodkowaniem. Był w szesnastce Trałka, uderzył głową, ale nad bramką.

• Sprytnie rozegrany stały fragment gry. Janicki zagrał płasko ze skrzydła do Rybickiego, ten sprzed pola karnego uderzył z pierwszej piłki, ale został zablokowany. Dobitka Trałki również ląduje w nogach rywali.

• Hołota zatrzymał w środku pola rozpędzonego Jakóbowskiego.

• Babiarz faulowany w okolicach własnego pola karnego.

• Janicki bardzo lekko dośrodkował w pole karne. Przejął piłkę Pawłowski i już ruszają z akcją gospodarze.

• Zaczynamy spotkanie!

• Warta musi zdobyć jeszcze jeden punkt więcej, bo ma gorszy bilans bezpośrednich spotkań z oboma głównymi rywalami. Dlatego Warta, zamiast spoglądać do góry, musi także nastawić się na zajęcie trzeciego miejsca na koniec sezonu, które w ewentualnych barażach da możliwość zagrania półfinału i ewentualnego finału na obiekcie w Grodzisku Wielkopolskim.

• Warta Poznań ma jeszcze nadzieję na znalezienie się na koniec sezonu na miejscu dającym bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. W piątkowy wieczór punkty straciła Stal Mielec. Jeśli Poznaniacy wygrają, do drugiego miejsca w tabeli zabraknie im tylko dwóch punktów.

• Piątkowy rywal Warty gra bardzo słaby sezon i na cztery kolejki przed końcem sezonu jest zamieszany w walkę o utrzymanie w lidze, mając tylko dwa punkty przewagi nad zajmującą 16. miejsce Odrą Opole. Zagłębie w ostatnich trzech spotkaniach zdobyło tylko jeden punkt i w poprzedniej kolejce przegrało u siebie z Chrobrym Głogów 0:2.

• Oba zespoły będą niezwykle zdeterminowane, bo od trzech spotkań nie zaznały smaku zwycięstwa i mocno liczą na przełamanie.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań!