Zagłębie Sosnowiec

1

GKS Bełchatów

1

• Koniec meczu! GKS powalczył i wywalczył punkt! Zaznaczmy jednak, że od 15 minuty grał w przewadze zawodnika.

• Odważne wejście Polczaka w polu karnym. Wybił piłkę w aut.

• Trwa doliczony czas. Arbiter doliczył sześć minut.

• Kapitan ratuje Zagłębie przed utratą gola! Wybicie głową nad bramką.

• Kunka za Batora.

• Jak blisko! Ładny strzał GKS-u, lecz piłka mija lewy słupek o metr.

• Sierczyński za Koziarę.

• GKS nie rezygnuje z walki o trzy punkty. Ma na to szansę, bo druga połowa należy do niego.

• Popczyk za Misaka.

• Gancarczyk wjeżdża w pole karne, Mas kończy celnym strzałem! 1:1.

• Pawlik za Hilbrychta.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Mas wyrównuje!

• Koziara otrzymał kartkę za przerwanie akcji.

• Zagłębie sygnalizuje faul w polu karnym, czyli jedenastkę. Sędzia nakazuje grać dalej!

• Tym razem Gojny faulowany we własnym polu karnym. Sędziemu to nie umknęło. Chwila oddechu dla Zagłębia.

• Gojny obejrzał kartkę.

• Rzut wolny na wysokości pola bramkowego - dla GKS-u.

• Zagłębie za bardzo nie myśli o atakowaniu. Chce obronić przewagę i odskoczyć od GKS-u na sześć punktów.

• W dalszym ciągu to GKS naciska. Polczak denerwuje się na kolegów.

• Korzeniecki zastąpił Masłowskiego.

• Staszak schodzi, za niego Mas.

• Kartka dla Polczaka.

• Zamieszanie w polu karnym Zagłębia wyjaśnia Frankowski.

• GKS szuka wyrównania. Byliśmy świadkami nieudanej próby dośrodkowania na długi słupek.

• Wchodzi Seedorf.

• To Gregorio wrócił na boisku i się na nim ponownie położył. Teraz wraca z medykami za murawę. To dla niego koniec meczu. Ucierpiała lewa noga.

• Kolejny piłkarz Zagłębia zgłasza uraz. Przerwa w grze.

• Ważne piąstkowanie Frankowskiego. Bramkarz jeszcze ucierpiał, więc mamy przerwę w grze.

• Kiepska próba z wolnego. Piłka trafiła w mur.

• Polczak wybija, ale fauluje Koziarę. Będzie okazja z wolnego. Dobra okazja.

• Gregorio utyka wsparty o ramiona medyków.

• Bardzo długa z boiska zbiera się Gregorio. To chyba koniec gry dla niego.

• Chwila przerwy w grze, bo na boisku leży dwóch zawodników. Szybciej podniósł się Hilbrycht.

• Polczak sfaulowany we własnej szesnastce.

• Zagłębie jakby wycofane, czeka na to, co zrobi GKS.

• Druga połowa właśnie się zaczęła.

• Staszak za Laskowskiego.

• Sobczak schodzi, za niego Ryndak.

• Jednak nic z tego. Przerwa! Zagłębie prowadzi, ale od 15 minuty gra w dziesięciu po czerwonej kartce dla autora bramki.

• GKS w posiadaniu piłki. Chciałby strzelić gola "do szatni".

• Sabala! Uderza nogą po dograniu z prawej flanki. Futbolówka mija długi słupek, a Łotysz łapie się za głowę.

• Zagłębie źle wyprowadziło kontrę dwóch na jednego. Piłka za szybko została odegrana na środek boiska.

• Gojny zabezpieczył piłkę przed rywalem. To ten piłkarz zaliczył asystę.

• Bartków obił poprzeczkę! Ależ blisko wyrównania.

• Zagłębie mimo utraty zawodnika całkiem sprawnie "zarządza" meczem.

• Według nas sędzia się nie pomylił. Piłka nie trafiła w rękę obrońcy Zagłębia.

• - Ręka! Ręka! - skandują goście. Sędzia Paszkiewicz jest obok i nie wskazuje na wapno.

• Kolejny raz sędzia skorzystał z tzw. przywileju korzyści, puszczając grę GKS-u.

• Nowak dwa razy wrzuca: najpierw z rożnego, potem z gry. Za każdym razem źle, w rywala.

• Jeszcze raz GKS z lewej flanki. Tym razem skutecznie interweniuje Frankowski.

• Ustawiony bliżej pierwszego słupka Polczak wybija piłkę po centrze z rożnego.

• Gra się zaostrza. Piłkarze Zagłębia mają o to pretensje do rywali.

• GKS postanowił wyżej atakować. Zagłębie nie ma już tyle miejsca. Ciekawe czy trener Moskal zdecyduje się na zmianę w pierwszej połowie.

• GKS nie wykorzystał znakomitej okazji na wyrównanie. Strzał z 17. metra, a po nim piłka mija poprzeczkę.

• Strzelec gola sfaulował piłkarza wychodzącego na czystą pozycję. Decyzja mogła być więc tylko jedna.

• CZERWONA KARTKA! Oliveira wylatuje z boiska.

• Grzelak oddala zagrożenie. Zagłębie dalej naciska.

• Tym razem Otczenaszenko łapie piłkę w ręce. Był strzał głową, ale słaby.

• Wrzutka w pole karne GKS-u kończy się wybiciem za linię. Korner dla Zagłębia.

• Promienie słońca nieco oślepiają Otczenaszenkę.

• Dość żywy początek meczu. Zagłębie nie rezygnuje z ataków, walczy o drugiego gola.

• Sędzia pozwala na ostrą grę. Przed chwilą kazał biegać dalej, mimo że z bólu zwijał się piłkarz GKS-u.

• GKS stara się odpowiedzieć. Dwie wrzutki w pole karne - obie kończą się wybiciem piłki przez stoperów.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Oliveira głową po rzucie rożnym. Ekspresowe otwarcie w Sosnowcu! Zagłębie na prowadzeniu.

• Czarował Gregorio, ale został zablokowany w polu karnym. Róg.

• Gramy. Od środka zespół gości.

• Zagłębie na czerwono, GKS na biało.

• Na termometrach około 10 stopni Celsjusza. Słońce schowało się za chmurami.

• Zagłębie przystępuje do meczu z przedostatniej pozycji, GKS z ostatniej. Różnica w punkach wynosi trzy.

• Ławka Zagłębia: Stępniowski, Maia, Radkowski, Karbowy, Pisarek, Ryndak, Popczyk, Seedorf, Korzeniecki.

• Ławka GKS: Niżnik, Sierczyński, Zalepa, Staszak, Kunka, Pawlik, Mas, Mizera, Sionkowski.

• Zagłębie nieco odżyło w ostatnich tygodniach, czego dowodem choćby dwa zwycięstwa. GKS niestety dalej dołuje i jest na ponownym kursie do 2 ligi. Czy uratuje sę tak jak sezon temu?

• Batalia o utrzymanie 1 ligi wkracza powoli w decydującą fazę. Dziś mecz ostatniej z przedostatnią drużyną (spada tylko jedna).