3

2 1 połowa

Wisła Kraków

1

• Koniec meczu. Zagłębie Lubin pokonuje przed własną publicznością (3:1). Gole: Filip Starzyński, Sasa Żivec, Łukasz Poręba - Alon Turgeman.

Na innych boiskach – koniec meczu

• Arka Gdynia - Górnik Zabrze 1:2
      (da Silva 48’ – Koj 14’, Manneh 83’)
    • ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 3:2
      (Trąbka 16’, Samu Corral 51’ i 71’ – Oziębała 13’, Wolski s. 39;)
    • Wisła Płock - Korona Kielce 3:1
      (Garcia 30’, Kocyła 41’ i 44’ – Szelągowski 1')
  • Rzut wolny dla Wisły z ok. 35 metrów. Po centrze Lukas Klemenz zgrywa głową w okolice lewego słupka do Dawida Szota, który "oddaje" ją w ten sam sposób do starszego kolegi. Ten główkuje nad poprzeczką.

• Ale może być i więcej. Dawid Szot ucierpiał w starciu z Bartoszem Kopaczem i przez dłuższą chwilę nie podnosił się z murawy.

• Paweł Gil dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Zdaniem sędziego Alan Czerwiński faulował rywala. Nie może w to uwierzyć zarówno sam zawodnik, jak i Martin Sevela.

• I mamy debiut w Ekstraklasie! W miejsce Jewgienija Baszkirowa pojawia się Kamil Kruk.

• Rzut wolny dla Zagłębia z ok. 30 metrów. Filip Starzyński uderzył na wiwat.

• Łukasz Poręba kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie pojawia się Jakub Tosik, który ostatni raz założył strój "Miedziowych".

• .. a w Wiśle za Lubomira Tuptę pojawia się Dawid Szot.

• Bartosz Białek zmienia Sasa Żivca.

• Momentami gospodarze bawią się przed polem karnym Wisły.

• Alan Czerwiński uciekł sam środkiem i chciał podaniem przez połowę boiska wypuścić Damjana Bohara. Marcin Wasilewski przejmuje piłę.

• Jewgienij Baszkirow chciał efektowną "ruletą" wystawić sobie piłkę do strzału, ale ta mu uciekła. Po chwili Filip Starzyński opanował futbolówkę już za linią końcową.

• W odpowiedzi Rafał Boguski przejmuje piłkę na 20. metrze. Chciał miękkim zagraniem "uruchomić" Lubomira Tuptę, ale sytuację wyjaśnił Bartosz Kopacz.

• Sasa Żivec decyduje się na strzał zza linii 16. metra. Piłka minęła lewy słupek w nieznacznej odległości!

• Maciej Sadlok wrzuca w pole karne. Lubinanie wybijają piłkę, ale dopada do niej Kamil Wojtkowski. Strzał...

Od bramki Kacper Bieszczad.

• Damjan Bohar w roli lewoskrzydłowego centruje zbyt głęboko w "szesnastkę" "Białej Gwiazdy". Mateusz Lis pewnie chwyta piłkę. A Patryk Szysz był kilka metrów od centrum sytuacji.

• Rafał Boguski przejmuje bezpańską piłkę w kole środkowym. W podanie na wolne pole do Aleksandra Buksy włożył zdecydowanie za dużo siły.

• Niezła centra Macieja Sadloka w pole karne. Przed bramką brakowało Alona Turgemana.

• Alan Czerwiński urwał się prawą stroną. Podaje w pole karne do nikogo. Bardzo biernie w tej sytuacji zachował się Kamil Wojtkowski.

• Na innych boiskach

• Arka Gdynia - Górnik Zabrze 1:2 (da Silva 48’ – Koj 14’, Giakoumakis 61’)
    • ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 2:2 (Trąbka 16’, Samu Corral 51’ – Oziębała 13’, Wolski s. 39;)
    • Wisła Płock - Korona Kielce 3:1 (Garcia 30’, Kocyła 41’ i 44’ – Szelągowski 1')
  • Patryk Szysz w prosty sposób traci piłkę przed polem karnym Wisły. Uciekła mu pod stopą.

• Ładne zachowanie kibiców Zagłębia, którzy brawami żegnali napastnika Wisły.

• Aleksander Buksa zmienia kontuzjowanego Alona Turgemana.

• Sztab medyczny jest już przy Izraelczyku. Konieczne są też nosze.

• Alon Turgeman ruszył do prostopadłego podania, ale przed "szesnastką" padł na murawę, trzymając się za nogę. Wydaje się, że będzie konieczna zmiana.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasz Poręba głową kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! ŁUKASZ PORĘBA!!!

• Cios za cios! Solową akcję strzałem chciał zakończyć Damjan Bohar! Jego uderzenie broni Mateusz Llis!

• W odpowiedzi uderzenie Alona Turgamena paruje Kacper Bieszczad!

• Mateusz Lis bez problemu broni strzał Sasy Żivca zza linii 28 metra!

• I żółta kartka na koncie Kamila Wojtkowskiego za faul na Sasy Żivcu.

• Żółtą kartką upomniany Lubomir Guldan za brzydki faul. Wcześniej gospodarze protestowali, że mimo że na murawie leży jeden z ich kolegów, to Wisła nie przerwała ataku.

• Kontra Zagłębia mogła przynieść trzeciego gola. Podanie Patryka Szysza nie znajduje adresata w "szesnastce" Wisły.

• Sasa Balić próbował przedrzeć się lewą stroną. Nie pozwolił na to David NIepsuj.

• Kilka zdjęć z pierwszej połowy

• Druga polowa rozpoczęta. Bez zmian w ekipie gospodarzy.

• Damian Pawłowski będzie grać od 46. minuty za Vullneta Bashę.

• Dawid Kocyła wpisuje się na harty historii Ekstraklasy

• Wracamy do Lubina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 36. kolejki Ekstraklasy między Zagłębiem a Wisłą Kraków. Po pierwszej połowie prowadzą "Miedziowi" (2:1). Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Zagłębie Lubin prowadzi z Wisłą Kraków (2:1), mimo że od 9. minuty przegrywało po bramce Alona Turgemana. Odpowiedzieli Filip Starzyński i Sasa Żivec.

Na innych boiskach - wyniki do przerwy

• Arka Gdynia - Górnik Zabrze 0:1 (Koj 14’)
    • ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 1:2 (Trąbka 16’ – Oziębała 13’, Wolski s. 39;)
  • W odpowiedzi pierwsza od kilkunastu minut akcja Wisły. David Niepsuj... nie wykorzystał szansy - zacentrował za głęboko w pole karne. Kacper Bieszczad pewnie łapie piłkę.

• Po centrze z narożnika Sasa Balić uderza głową wysoko nad bramką. Czarnogórzec bez trudu wyprzedził i wyskoczył wyżej od Lukasa Klemenca.

• Sasa Balić centruje w pole karne do nikogo. Mimo to Maciej Sadlok kieruje piłkę poza linię końcową. Korner dla gospodarzy.

• Rozpłynęła się defensywa Wisły i o mały włos nie wykorzystałby tego Damjan Bohar! Jego mocny strzał z lbiskiej odległości zdołał - w sobie tylko znany sposób - obronić Mateusz Lis!

• Patryk Szysz urwał się lewym skrzydłem i wbiega w pole karne. Podaje na 13. metr do wbiegającego Sasy Żivca, który bez przyjęcia uderza nie do obrony!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! SASA ŻIVEC!!!

• Vullnet Basha mądrze rozrzuca ciężar gry na prawą stronę do Davida Niepsuja. Ten chciał w prosty sposób minąć rywala, ale Lubomir Guldan nie dał się zaskoczyć.

• ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 1:1 (Trąbka 16’ – Oziębała 13’)
    • Wisła Płock - Korona Kielce 1:1 (Gracia 30’ – Szelągowski 1')
  • "Żółtkiem" upomniany Nikola Kuveljić Powalił Łukasza Porębę.

• Żółtą kartką upomniany Sasa Żivec za faul na Vullnecie Bashy.

• Alan Czerwiński urwał się prawą stroną, po czym zagrywa płasko - przed pole karne - do niepilnowanego Filipa Starzyńskiego. Ten uderza bez przyjęcia, a piłka po rykoszecie wpada do siatki obok zaskoczonego Mateusza Lisa!

• REMIS W LUBINIE! STRZELCEM FILIP STARZYŃSKI!!!

• Kapitalną paradą popisuje się Mateusz Lis! Pofrunął jak ptak, by sparować piłkę na korner po uderzeniu Sasy Balicia głową!

• Sasa Żivec przedarł się w "szesnastkę Wisły. Centruje na dalszy słupek do Damjana Bohara, który niepotrzebnie przyjmuje piłkę. Akcja spaliła na tempie i nie udało się zagrozić.

• Bartosz Kopacz bez trudu przedarł się prawą stroną, co zaskoczyło również.. i jego. Zdecydował się na strzał z dystansu, który został zablokowany.

• Damjan Bohar poradził sobie z dwoma rywalami w polu karnym Wisły. Podanej jednak nie w tempo do Patryka Szysza.

• Alon TUrgeman ruszył sprintem w stronę bramki Zagłębia. Zgubił Łukasza Porębę, ale za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Bartosz Kopacz.

• Do akcji podłączył się David Niepsuj, który podaje do Lubomira Tupty. Ten nie zdołał opanować piłki.

• Jewgienij Baszkirow decyduje się na płaski strzał z około 20 metrów. Piłka w nieznacznej odległości mija lewy słupek bramki gości!

• Od nowego sezonu bedzie zawodnikiem Lecha

• Bardzo dobre dośrodkowanie Sasy Balicia z lewej strony. Bez adresata, podobnie z próbą Łukasza Poręby.

• ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 1:1 (Tr,abka 16’ – Oziębała 13’)
    • Wisła Płock - Korona Kielce 0:1 (Szelągowski 1')
  • Sasa Żivec uderza z okolic prawego narożnika pola karnego. Nad poprzeczką.

• Alan Czerwiński nie zdołał opanować piłki po zagraniu Filipa Starzyńskiego. Kontra Zagłębia spaliła na panewce.

• Turbokozak Turgeman

• Kacper Bieszczad nie zdołał utrzymać piłki w rękawicach po (wydawało się - słabym) uderzeniu Kamila Wojtkowskiego. Do pada do niej Alon Turgeman, który posyła do siatki!

• GOL DLA WISŁY! ALON TURGEMAN!!!

• Lewą flanką zaatakowali "Miedziowi". Centra Sasy Balicia nie znalazła jednak adresata.

• Nieudana akcja "Białej Gwiazdy" prawą stroną. Kacper Bieszczad wznawia grę od bramki.

• Szybko po rozpoczęciu mamy rzut wolny dla gości. Z dośrodkowaniem radzą sobie jednak piłkarze Zagłębia.

• DZIEJE SIĘ

Na innych boiskach

• Arka Gdynia - Górnik Zabrze 0:0
    • ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 0:0
  • Paweł Gil gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie ekipy są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Jak prezentowały się te zespoły w starciach między sobą? W rundzie jesiennej "Biała Gwiazda" wygrała u siebie z Zagłębiem 4:2. Bramki dla Wisły strzelili Mak, Brożek (dwie) i Wojtkowski. Z kolei dla "Miedziowych" na listę strzelców wpisali się Żivec i Balić.

Natomiast na wiosnę gospodarze musieli uznać wyższość rywala za sprawą Vukana Savicevicia.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że 4 z ostatnich 5 bezpośrednich spotkań kończyły się wygranymi gospodarzy. Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Zagłębia: Konrad Forenc - Kamil Kruk, Dominik Jończy, Kacper Chodyna, Rok Sirk, Jakub Tosik, Jakub Sypek, Dawid Pakulski, Bartosz Białek.

Rezerwowi Wisły: Michał Buchalik - Łukasz Burliga, Krzysztof Drzazga, Chuca, Kacper Duda, Dawid Szot, Damian Pawłowski, Daniel Hoyo-Kowalski, Aleksander Buksa.

• Sytuacja w tabeli: Zagłębie z 47 punktami jest na dwunastym miejscu. Wisła ma punktów 45 i plasuje się tuż za "Miedziowymi".

• Wisła Kraków ma za sobą remis z Koroną - 1:1. Do siatki trafił Turgeman. Izraelczyk później jednak zmarnował jedenastkę.

• W ostatniej kolejce Zagłębie przegrało z Wisłą Płock 0:1 po golu Szwocha. Debiutował między słupkami Bieszczad, który i dzisiaj dostaje szansę od trenera Seveli.

• W składzie Wisły braków jest znacznie więcej. Nie ma Błaszczykowskiego, Żukowa, Janickiego, Maka, Savicevicia czy Hołowni. Dalej poza kadrą też Brożek.

• Pół godziny do meczu w Lubinie. Zagłębie wciąż walczy o wygranie grupy spadkowej. Dziś w całkiem mocnym składzie. Na ławce zaczyna Białek, a poza kadrą jedynie Hładun i kontuzjowany Drazić.