Mecz Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa online. Ustępujący...

Mecz Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa online. Ustępujący mistrz chce ratować sezon. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja tv na żywo

PKO Ekstraklasa, 31. kolejka
2024-05-04 17:30

Zagłębie Lubin

2

Raków Częstochowa

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru.

• W następnej kolejce Raków Częstochowa zagra niezwykle ważny mecz u siebie z Pogonią Szczecin, natomiast Zagłębie Lubin pojedzie do Łodzi na mecz z Widzewem.

• Tomasz Makowski - 4
    • Marek Mróz - 3, (Marko Poletanovic - 3)
    • Damian Dąbrowski - 3
    • Mateusz Wdowiak - 3, (Tomasz Pieńko - 3)
    • Dawid Kurminowski - 3, (Juan Munoz - 4)

• Vladan Kovacević - 2
    • Fran Tudor - 3, (John Yeboah - 2)
    • Bogdan Racovitan - 3
    • Stratos Svarnas - 2
    • Erick Otieno - 3, (Matej Rodin - 2)
    • Ben Lederman - 3, (Łukasz Zwoliński - bez oceny)
    • Giannis Papanikolaou - 2
    • Jean Carlos Silva - 2, (Peter Barath - bez oceny)
    • Dawid Drachal - 2
    • Ante Crnac - 3
    • Bartosz Nowak - 2, (Ivi Lopez - 3)
  • Dobry mecz Miedziowych, którzy zasłużenie zgarnęli 3 punkty. Drugie zwycięstwo z rzędu oznacza, że Zagłębie jest już niemal pewne utrzymania w lidze. Natomiast Raków pozostał na 6. miejscu w tabeli ze stratą 3 "oczek" do podium.

• Koniec meczu! Zagłębie wygrywa z Rakowem 2:0!

• John Yeboah dośrodkował z lewej strony boiska, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

• Ivi Lopez z rzutu wolnego uderzył minimalnie niecelnie!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej 5 minut.

• Michał Nalepa potrzebuje pomocy medycznej.

• Bartosz Kopacz zagrał prostopadle do Juana Munoza, ten wyprzedził obrońcę i ruszył sam na bramkę Rakowa. Gracz Zagłębia sfinalizował akcję fantastyczną podcinką nad bramkarzem rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Juan Munoz podwyższa na 2:0!!!

• Roszada w składzie Zagłębia. Juan Munoz zastąpił Dawida Kurminowskiego.

• Kacper Chodyna zagrał prostopadle do Dawida Kurminowskiego, ten stanął przed szansą na podwyższenie prowadzenia, ale przegrał pojedynek z Vladanem Kovaceviciem!

• Natomiast Peter Barath pojawił się w miejsce Jean Carlosa Silvy.

• Dwie zmiany w Rakowie Częstochowa. Łukasz Zwoliński zastąpił Bena Ledermana

• Tomasz Pieńko wpadł dynamicznie w pole karne Rakowa, jednak został zablokowany.

• Wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia.

• Koronkowa akcja Zagłębia, ale skończyło się jedynie na rzucie rożnym.

• Tomasz Makowski doznał lekkiego urazu, ale chyba za chwilę wróci do gry.

• Jean Carlos Silva wrzucił na głowe Ante Crnaca. Niecelny strzał.

• Zmiana w Zagłębiu Lubin. Marko Poletanović zastąpił Marka Mroza.

• Dobra wrzutka w pole karne Zagłębia, jednak gospodarze zdołali się wybronić.

• Roszada w Rakowie. Ivi Lopez zastąpił Bartosza Nowaka.

• Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry. John Yeboah zagrał do Stratosa Svarnasa, ale ten fatalnie spudłował.

• John Yeboah ruszył lewą stroną boiska, jednak udało mu się wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Bartosz Kopacz ukarany żółtą kartką. Będzie pauzować w następnym meczu.

• Jean Carlos Silva dośrodkował na głowę Bogdana Racovitana, ten uderzył w stronę bramki, ale Sokratis Dioudis świetnie interweniował!

• Mateusz Grzybek ukarany żółtą kartką.

• Wrzutka z drugiej strony boiska. Teraz piłka wylądowała w rękach Vladana Kovacevicia.

• Zmiana w Zagłębiu Lubin. Tomasz Pieńko zastąpił Mateusza Wdowiaka

• Dośrodkowanie z narożnika boiska trafiło na głowę Giannisa Papanikolaou, ale ten uderzył wprost w bramkarza.

• Raków w ofensywie. Medaliki wywalczyły rzut rożny.

• Fragment gry, w którym gra toczy się głównie w środku pola.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce Zagłębia.

• Jean Carlos Silva ze strzałem z dystansu, ale piłka odbita od rywala wyszła na rzut rożny.

• Bartosz Nowak oddał strzał z dystansu, ale nie zdołał pokonać Sokratisa Dioudisa.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Kolejne problemy Rakowa. John Yeboah zastąpił kontuzjowanego Frana Tudora.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Zagłębie prowadzi z Rakowem 1:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy arbiter doliczył co najmniej 1 minutę.

• Długa akcja Zagłębia, Tomasz Makowski zagrał w pole karne do Kacpra Chodyny, ten przełożył sobie piłkę na lewą nogę i precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza Rakowa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Zagłębie obejmuje prowadzenie po trafieniu Kacpra Chodyny!!!

• Dawid Kurminowski ruszył lewą stroną boiska, ale nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

• Inicjatywę przejęło Zagłębie, gospodarze od kilku minut utrzymują się przy piłce.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Michał Nalepa, jednak Vladan Kovacević pewnie interweniował.

• Kacper Chodyna ruszył do prostopadłego podania, wpadł w pole karne, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez Jean Carlosa Silvę! To była stuprocentowa szansa dla Zagłębia.

• Zakotłowało się w polu karnym Zagłębia, ale Michał Nalepa został sfaulowany.

• Matej Rodin zmienił kontuzjowanego Ericka Otieno.

• Erick Otieno doznał urazu i od razu pokazuje, że potrzebuje zmiany. Kolejne problemy zdrowotne Rakowa.

• Zagranie w pole karne Rakowa, Vladan Kovacević pewnie interweniował.

• Mateusz Wdowiak stanął przed szansą na otwarcie wyniku meczu, jednak uderzył minimalnie niecelnie.

• Fatalne dośrodkowanie Bartosza Nowaka. Praktycznie oddał piłkę rywalom.

• Raków wywalczył rzut wolny na połowie przeciwnika, będzie okazja na dobre dośrodkowanie.

• Medaliki utrzymują się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Niezbyt interesujące ostatnie minuty. Dobry początek w wykonaniu Rakowa, ale teraz nie potrafią przebić się przez defensywę gospodarzy.

• Zagłębie spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.

• Kibice Rakowa Częstochowa na stadionie w Lubinie.

• Jean Carlos Silva fantastycznie wypatrzył w polu karnym rywali Ericka Otieno, ten jednak minimalnie spudłował!

• Po pierwszych szalonych minutach, teraz Raków nieco uspokoił grę. Podopieczni Dawida Szawrgi spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola.

• Ante Crnac ruszył prawą stroną boiska, minął rywala i wpadł w pole karne Zagłębia. Jego strzał minął bramkę gospodarzy.

• Zagłębie zaatakowało od początku. Jednak pierwsza akcja spaliła na panewce.

• Pierwszy gwizdek Daniela Stefańskiego. Zaczynamy mecz Zagłębie - Raków!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Lubinie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Arbitrem głównym spotkania będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy. Natomiast w wozie VAR pracować będą Tomasz Kwiatkowski oraz Marcin Kochanek.

• Natomiast oto zestawienie Rakowa Częstochowa:

• Tak prezentuje się skład Zagłębia Lubin na to spotkanie:

• Jesienne starcie tych drużyn zakończyło się okazałym zwycięstwem Rakowa. W Częstochowie Medaliki wygrały 5:0, a bramki zdobywali Bogdan Racovitan, Ante Crnac, Sony Kittel oraz dwie John Yeboah.

• Natomiast Medaliki są podbudowane ostatnim zwycięstwem z Widzewem Łódź i dzisiaj będą chcieli odnieść drugą wygraną z rzędu. Szansa ku temu wydaje się znakomita, bo naprzeciw stanie ekipa mająca mniejszą motywacje do zwycięstwa.

• Miedziowi maja 7 punktów przewagi nad strefą spadkową i przy korzystnych wynikach mogą już po tej kolejce zapewnić sobie utrzymanie w lidze. Podopiecznych Waldemara Fornalika czeka jest bardzo trudne spotkania przeciwko wciąż aktualnym mistrzom Polski.

• Witamy serdecznie! W drugim sobotnim meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy wciąż niepewne utrzymania Zagłębie Lubin zmierzy się z walczącym o grę w kwalifikacjach europejskich pucharów Rakowem Częstochowa. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

Zagłębie - Raków LIVE! Ustępujący mistrz jeszcze uratuje sezon?

Zagłębie - Raków LIVE! Ustępujący mistrz jeszcze uratuje sezon? ©Arkadiusz Gola

Mecz Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa to druga w kolejności propozycja PKO Ekstraklasy na sobotę. Jedenasty zespół tabeli podejmie szósty, który ma jeszcze szanse na to, by skończyć sezon na podium, a co za tym idzie zakwalifikować się do europejskich pucharów. Warunkiem jest zwycięstwo. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24.

Mecz Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa online. Ile ugrają mistrzowie?

Raków w przypadku wygranej zrówna się punktami z drugim dotąd Lechem Poznań. Remis lub porażka jeszcze nie zamkną drogi do podium (a tylko ono gwarantuje eliminacji Ligi Konferencji), ale znacznie ograniczą szanse. To kolejny mecz z gatunku tych o wszystko.

Na jakie Zagłębie trafia Raków? Zespół z Lubina przełamał swoją długą niemoc. W bardzo efektownym stylu. Trzy gole strzelił Dawid Kurminowski, trzy asysty zaliczył Kacper Chodyna, a Miedziowi ograli na wyjeździe Radomiaka Radom, zwyciężając 4:2. Punkty dały względny spokój w sprawie utrzymania.

Spotkanie w Lubinie poprowadzi sędzia Daniel Stefański z Bydgoszczy. W listopadzie byliśmy świadkami jednostronnego widowiska. Raków zlał Zagłębie, wygrywając aż 5:0. Dwa gole strzelił John Yeboah.

Raków ma spore problemy kadrowe - zwłaszcza w drugiej linii. Z powodu nadmiaru żółtych kartek wypadł autor zwycięskiej bramki z Widzewem Łódź, czyli Władysław Koczerhin. Do listy kontuzjowanych dołączył natomiast Gustav Berggren.

Gdzie oglądać mecz Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa? Transmisja w telewizji oraz stream

Waldemar Fornalik, trener Zagłębia: - Z pewnością Raków jest to zespół o bardzo dużych umiejętnościach, są wciąż aktualnym mistrzem Polski. Na pewno w wielu spotkaniach tworzyli sobie dużo okazji do zdobycia gola, ale nie zawsze byli w tych meczach skuteczni. Dla nas będzie to kolejny mecz, w którym trzeba będzie dobrze się zaprezentować, by myśleć o zdobyczy punktowej.

Nie zagrają w meczu Zagłębie - Raków
Zagłębie Lubin: Nalepa, Bohar
Raków Częstochowa: Koczerhin, Plavsić, Berggren, Gryszkiewicz, Ivi, Arsenić, Rodin, Sahinović

Ostatnie mecze bezpośrednie
Raków - Zagłębie 5:0 (Ekstraklasa, 05.11.2023)
Raków - Zagłębie 1:1 (Ekstraklasa, 27.05.2023)

Mecz Zagłębie - Raków: transmisja w telewizji i stream w internecie

Transmisja z meczu tylko w Canal+ Sport 3. Komentują Robert Skrzyński, Remigiusz Jezierski. Stream w internecie dzięki Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!