Zagłębie Lubin

1

Pogoń Szczecin

1

• Kontra "MIedziowych" zakończona dośrodkowaniem z prawej strony. Dante Stipica interweniuje na raty i sędzia gwiżdże po raz ostatni! Zagłębie Lubin remisuje z Pogonią Szczecin (1:1). Na gola Michała Kucharczyka po przerwie odpowiedział Karol Podliński.

• Gospodarze radzą sobie z dośrodkowaniami Rafała Kurzawy i Kacpra Smolińskiego.

• Kacper Chodyna upomniany żółtą kartką za powalenie Michała Kucharczyka w zapaśniczym stylu.

• Jakub Sypek zmienia Patryka Szysza.

• Kacper Smoliński wrzuca z lewej strony w pole karne. Kamil Drygas nie zdołał dobrze uderzyć głową w stronę bramki.

• Piotr Lasyk dolicza co najmniej 3 minuty do drugiej połowy.

• Daleki wyrzut Michała Kucharczyka z autu w pole karne. Po przebitkach Sasa Balić wybija piłkę na uwolnienie, ale wcześniej głowami zderzyli się Mariusz Malec i Kamil Kruk. Defensor "Portowców" przez moment nie podnosił się z murawy.

• Kamil Drygas upomniany żółtą kartką za faul na Łukaszu Łakomym.

• Zagłębie - Pogoń

• 9 Strzały 8
    • 1 Strzały celne 4
  • To powinien być gol dla "Miedziowych"! Patryk Szysz podaje w pole karne do Adama Ratajczyka, który uderza płasko minimalnie obok lewego (dalszego) słupka!

• Zmiana również w Zagłębiu. Łukasz Poręba wchodzi, Filipa Starzyński schodzi.

• ... a za Adriana Benedyczaka na murawie melduje się Luka Zahović.

• Adam Frączczak zmienia Sebastiana Kowalczyka...

• Ciekawie zapowiadała się kontra "Miedziowych" do momentu, w którym piłkę na 25. metrze przejmuje Kacper Chodyna i uderza wysoko nad bramką.

• Zakotłowało się w polu karnym Pogoni! Niewiele brakowało, by Patryk Szysz uderzył z kilku metrów w stronę bramki!

• ... a za Damiana Dąbrowskiego pojawia się Kacper Smoliński.

• Kamil Drygas zmienia Luisa Matę...

• Paweł Stolarski podłączył się do akcji prawą stroną. Podaje płasko zbyt głęboko w pole karne, i skutecznie interweniuje Dominik Hładun.

• Żółtą kartką upomniany Karol Podliński za wycięcie Mariusza Malca równo z trawa.

• Gospodarze poczuli krew i chcą wyjść na prowadzenie. Na razie nieskutecznie.

• Czwarta w tym sezonie żółta kartka na koncie Luisa Maty. Tym samym może wcześniej udać się na wakacje - ominie mecz w ostatniej kolejce z... Rakowem Częstochowa.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego na bliższy słupek. Karol Podliński wyskoczył najwyżej na 5. metrze i uderzeniem głową posyła piłkę do siatki tuż przy słupku, uprzedzając wychodzącego z bramki Dante Stipicę!

• GOL DLA ZAGŁĘBIE! STRZELCEM KAROL PODLIŃSKI!!!

• Tomas Podstawski melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Kacper Kozłowski.

• Luis Mata urwał się lewą stroną. Posyła piłkę na dalszy słupek, podczas gry dwaj jego koledzy zbiegli na bliższy...

• Będzie 9. gol w tym sezonie?

• ... a za Dejana Draziccia pojawia się Adam Ratajczyk.

• Podwójna zmiana w Zagłębiu: Łukasz Łakomy zmienia Jakuba Żubrowskiego

• Dante Stipica łapie piłkę.

• Patryk Szysz był bardzo bliski wpisania się na listę strzelców! Jego płaskie uderzenie w nieznacznej odległości minęło prawy słupek bramki Pogoni. Po rykoszecie jest korner dla "MIedziowych"!

• Djordje Crnomarković przejmuje na ciało strzał Rafała Kurzawy zza pola karnego.

• Rafał Kurzawa z lewej strony w okolice narożnika pola bramkowego do Sebastiana Kowalczyka, który chciał przerzucić piłkę nad wysuniętym Dominikiem Hładunem. Ten zdołał musnąć ją tak, że przeleciała wzdłuż linii bramkowej!

• Paweł Stolarski przegrał pojedynek na skrzydle z Djordje Crnomarkoviciem.

• Po koronkowo rozegranym rzucie wolnym Michał Kucharczyk dostaje piłkę na 20. metrze. Stojąc na wprost bramki uderza tak, że piłka poleciała w okolice... prawej chorągiewki.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sasa Balić główkuje wysoko nad poprzeczką.

• Laga na wolne pole do Karola Podlińskiego. Chciał sytuację wyjaśnić Benedikt Zech ale piłka mu odskoczyła za linię końcową.

• Dośrodkowanie Kacpra Kozłowskiego z prawej strony przechodzi niemal całe pole karne "MIedziowych". Rafał Kurzawa nie zdołał opanować piłki.

• Jewgienij Baszkirow nie zdołał ograć Pawła Stolarskiego. Na dodatek pomocnik "Miedziowych" faulował.

• Sasa Balić upomniany żółtą kartką za faul. To jego 10. upomnienie w tym sezonie.

• Filip Starzyński centruje z prawej strony w pole karne. Górą obrona Pogoni.

• Damian Dąbrowski traci piłkę blisko pola karnego. Z tego prezentu nie zdołali skorzystać gospodarze.

• Zupełnie nieudane uderzenie Filipa Starzyńskiego. Piłka w znacznej odległości minęła bramkę Dante Stipicy.

• Z kolei połowicznie udała się ona Adrianowi Benedyczakowi. Sęk w tym, że zagrał w pole karne... do nikogo.

• Rafał Kurzawa na lewej stronie próbował dośrodkować. Nie udała mu się ta sztuka.

• Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Lubina, gdzie w 29. kolejce Ekstraklasy Zagłębie podejmuje Pogoń Szczecin. Jedyną bramkę strzelił Michał Kucharczyk.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Zagłębie Lubin przegrywa na własnym stadionie z Pogonią Szczecin po bramce Michała Kucharczyka.

• Szczecinianie wybijają piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Kacpra Chodyny. Jeszcze na strzał z woleja chciał zdecydować się Filip Starzyńskiego, ale nie uczył tego.

• Patryk Szysz chciał przeprowadzić akcję w stylu Arjena Robbena. Przyjęcie piłki na prawej stronie - było. "Złamanie" do środka - było. Czego zabrakło? Uderzenia.

• Kacper Kozłowski urwał się środkiem. Podholował kilkanaście metrów, po czym podaje na prawo do Michała Kucharczyka. Ten stał przed wyborem z serii "podać czy strzelić". Wybrał pierwszy wariant, który okazał się błędny - Kamil Kruk przechwycił piłkę kierowaną do Adriana Benedyczaka.

• Nie powiodła się dwójkowa akcja Michała Kucharczyka z Adrianem Benedyczakiem. Piłkę na 5. metrze ustawia Dominik Hładun.

• Kacper Chodyna wrzuca z prawej strony w pole karne. Goście wyjaśniają sytuację dalekim wybiciem.

• I tak też się dzieje. "Portowcy" w komplecie.

• Przerwa w grze. Benedikt Zech ucierpiał w starciu z Sasą Baliciem. Wydaje się, że Austriak będzie w stanie kontynuować grę.

• Po rajdzie prawą stroną Paweł Stolarski podaje w pole karne do... Dominika Hładuna.

• Gwoli ścisłości - Kamil Kruk nie zagra w ostatnim spotkaniu z Wisłą Płock.

• Żółtą kartką upomniany Kamil Kruk za faul taktyczny w środku boiska na Adrianie Benedyczaku. Tym samym stoper "Miedziowych" może udać się na wakacje, bowiem czeka go przymusowa pauza za nadmiar kartek.

• Michał Kucharczyk popisuje się idealnym no look passem w prawą stronę pola karnego do Kacpra Kozłowskiego. Ten podaje płasko na 5. metr do Adriana Benedyczaka, który nie zdołał "zamknąć" akcji!

• Groźnie zaatakowali prawą stroną gospodarze! Zakotłowało się w polu karnym od... nadmiaru zawodników Zagłębia, którzy nie wiedzieli do końca kto ma uderzyć. Strzał jednego z nich zablokowany.

• W odpowiedzi Patryk Szysz wbiega z prawej strony w "szesnastkę", po czym podaje na środek pola karnego do Karola Podlińskiego. Rosłego napastnika Zagłębia skutecznie przyblokował Benedikt Zech, który uniemożliwił oddanie strzału.

• Nie powiódł się rajd Sebastiana Kowalczyka lewą stroną. Piłka uciekła za linię końcową.

• Karol Podliński powalony przez Pawła Stolarskiego w środku pola. Obrońca "Portowców" usłyszał kilka upominających słów od sędziego.

• Dośrodkowanie Damiana Dąbrowskiego z prawego narożnika nie znajduje adresata przed bramką gospodarzy.

• Po chwili Dominik Hładun przenosi piłę nad poprzeczką po atomowym uderzeniu Adriana Benedyczaka zza linii 16. metra!

• I po dośrodkowaniu z prawej strony strzał głową nie mógł sprawić problemu bramkarzowi Zagłębia.

• Luis Mata ponownie z przodu wywalczył (czwarty) róg. Ponownie nie było zagrożenia pod bramką Dominika Hładuna.

• 52% Posiadanie piłki 48%

• Luis Mata podłączył się do akcji ofensywnej. Z linii końcowej posyła "świecę" na dalszy słupek, skąd sytuację wyjaśnia Sasa Balić.

• Karol Podliński dostaje piłkę na 18. metrze. Będąc na wprost bramki zdecydował się na płaski strzał, który zablokował Mariusz Malec.

• Rafał Kurzawa wrzuca na dalszy słupek, skąd po zgraniu przed bramkę nie było kropki nad "i". Lubinianie wybili na uwolnienie.

• Michał Kucharczyk wrzuca w pole karne. Obrona Zagłębia wybija piłkę za linię końcową. Korner dla "Portowców".

• Karol Podliński w roli prawoskrzydłowego osaczony przez dwóch rywal. Siła złego na jednego i ostatecznie grę od bramki wznawia Dante Stipica.

• Goście poszli za ciosem. Tym razem strzał z pola karnego został zablokowany.

• Rafał Kurzawa centruje na dalszy słupek do Michała Kucharczyka. Jego strzał głową został zablokowany przez Sasę Balicia, ale równocześnie do piłki ruszyli Dominik Hładun i Djordje Crnomarković, którzy... zderzyli się, zostawiając "Kuchemu Kingowi" sporo miejsca
    i czasu do strzału!

• GOL DLA POGONI! STRZELCEM MICHAŁ KUCHARCZYK!!!

• Lubinianie wybijają piłkę przed pole karne po dośrodkowaniu Damiana Dąbrowskiego z lewego narożnika.

• Jeszcze jedna próba szczecinian lewą stroną przynosi rzut rożny. I jeszcze jeden.

• Nie wyszło prawą, to piłkarze Kosty Runjaicia chcieli zaatakować lewą flanką. Jednak podanie Adriana Benedyczaka do rozpędzonego Luisa Maty okazało się za mocne.

• Po dalekim wybiciu bramkarza i zgraniu między stoperami znalazł się Jewgienij Baszkirow. Ten nie zdołał uderzyć z pola karnego.

• W pierwszej akcji Pogoni prawą stroną Michał Kucharczyk był na spalonym.

• Piotr Lasyk gwiżdże i spotkanie ze środka zaczynają goście

• Obie strony są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej szczecinianie wygrali z Zagłębiem po kapitalnym trafieniu Michała Kucharczyka w 96. minucie.

Jak będzie dzisiaj?

• Z kolei szczecinianie, którzy zgromadzili 51 punktów, znajdują się na najniższym stopniu podium. W tabeli mogą wyprzedzić jedynie Raków, do którego tracą dwa "oczka" i między tymi zespołami będzie trwać batalia (mamy nadzieję, że do ostatniej sekundy 30. kolejki) o wicemistrzostwo Polski.

• Skład "Portowców"

Rezerwowi: Jakub Bursztyn - Kostas, Jakub Bartkowski, Tomas Podstawki, Kamil Drygas, Kacper Smoliński, Mariusz Fornalczyk, Adam Frączczak, Luka Zahović

• Po wyraźnej zwyżce formy w ostatnich tygodniach gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 40 punktów. Tyle samo ma będąca "piętro" niżej Warta, ale piłkarze Martina Seveli celują w miejsca 2-4, które premiują grę w eliminacjach Ligi Konfederacji. Aby tego dokonać, muszą wyprzedzić Lechię i Piasta, które do tej pory zgromadziły odpowiednio 41 i 42 punkty.

• Skład "Miedziowych"

Rezerwowi: Konrad Forenc - Mateusz Bartolewski, Samuel Mraz, Damian Oko, Łukasz Poręba, Adam Ratajczyk, Jakub Sypek, Jakub Wójcicki, Łukasz Łakomy.

• Do rozpoczęcia meczu jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi:

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• To już ostatni SuperPiątek w tym sezonie Ekstraklasy. Po zakończonym meczu Górnika Zabrze z Jagiellonią (3:1) przenosimy się do Lubina, gdzie Zagłębie zmierzy się z Pogonią Szczecin! Pierwszy gwizdek Piotra Lasyka już za 25 minut...