0 1 połowa

Pogoń Szczecin

1

1 1 połowa

• W drugiej połowie Zagłębie Lubin miało sporą przewagę, lecz nie potrafiło tego udokumentować zdobyciem gola. Dobre okazje na wyrównanie mieli Sasa Żivec, Lubomir Guldan oraz Filip Starzyński, ale dwaj piersi minimalnie pudłowali, a uderzenie ostatniego znakomicie obronił Dante Stipica. "Miedziowi" po raz pierwszy przegrali pod wodzą Martina Seveli, bo w szóstej minucie gola na wagę trzech punktów dla Pogoni strzelił Adam Buksa. "Portowcy" wciąż są niepokonani na wyjeździe i utrzymują się na pozycji lidera PKO Ekstraklasy! Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Pogoń wygrywa w Lubinie z Zagłębiem 1:0!

• Kontra Pogoni mogła przynieść drugiego gola, lecz strzał był zbyt lekki i łapie piłkę Hładun!

• Dominik Hładun z piłką na połowie boiska. Pogoń wciąż mądrze się broni.

• Zagłębie wciąż utrzymuje się przy piłce, ale gości zdołali teraz nieco odepchnąć "Miedziowych" od własnego pola karnego. A czasu do końca meczu coraz mniej...

• Sześć minut doliczył do tego meczu Szymon Marciniak.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Kończy występ Sasa Żivec, na pozycję napastnika wchodzi Maciej Dąbrowski.

• Asmir Suljić łokciem potraktował rywala i zarobił żółtą kartkę.

• Coraz bardziej rozpaczliwa jest obrona Pogoni. Zagłębie atakuje całym zespołem, ale wciąż nie może wyrównać.

• Naciska Zagłębie! Filip Starzyński znakomicie dośrodkował z lewej strony, lecz Lubomir Guldan główkował tuż obok słupka!

• Sebastian Kowalczyk faulował Balicia, żółta kartka dla kapitana Pogoni.

• Uderzenie Łukasza Poręby z dystansu, Stipica znów na posterunku.

• Dante Stipica ratuje Pogoń! Zagłębie atakuje praktycznie całą drużyną, po dośrodkowaniu z prawej strony boiska mieliśmy strzał Starzyńskiego z pola karnego, lecz chorwacki bramkarz świetnie zachował się na linii i obronił to uderzenie!

• Kolejna zmiana. Poza boiskiem Patryk Szysz, pojawił się Asmir Suljić.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Schodzi strzelec gola, Adam Buksa, zastępuje go Adam Frączczak.

• Zmiana także w drużynie gości. W miejsce Tomasa Podstawskiego wchodzi Damian Dąbrowski.

• Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Kończy występ Jakub Tosik, na murawie pojawia się Łukasz Poręba.

• Niezłe dośrodkowanie Czerwińskiego z prawej strony, zabrakło jednak strzału na bramkę Stipicy.

• 4.661 kibiców ogląda mecz z trybun stadionu w Lubinie.

• Matynia miał sporo miejsca po lewej stronie, lecz jego dośrodkowanie było zdecydowanie za mocne.

• Starzyński dośrodkował w pole karne, główkował Balić, lecz piłka przeszła daleko obok słupka.

• Hostikka fauluje na 30. metrze Filipa Starzyńskiego. Zagłębie będzie miało kolejną okazję ze stałego fragmentu.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Schodzi niewidoczny w drugiej połowie Srdan Spiridonović, zastępuje go Santeri Hostikka.

• Tomas Podstawski faulował Sasę Żivca. Kolejna żółta kartka dla gracza Pogoni.

• Dominik Hładun wybronił sytuację sam na sam z Sebastianem Kowalczykiem, ale kapitan Pogoni i tak był na spalonym.

• Z żółtą kartką także Zvonimir Kozulj, który ruszył do Guldana po tym faulu.

• Gorąco zrobiło się na boisku. Lubomir Guldan niepotrzebnie faulował Stipicę i zarobił żółtą kartkę.

• Mecz został już wznowiony. Po dośrodkowaniu z prawej strony złapał piłkę Stipica.

• Całkowicie zadymione jest boisko w Lubinie. Szymon Marciniak zarządził przerwę, bo praktycznie nic nie widać na murawie.

• Dośrodkowanie Starzyńskiego prosto w ręce Stipicy. Na stadionie Zagłębia słychać pierwsze gwizdy.

• Uderzenie Szysza sprzed pola karnego zostało przyblokowane. Zagłębie cały czas atakuje, gra toczy się w większości na połowie Pogoni.

• Igor Łasicki przez dłuższy czas nie podnosi się z boiska. Mamy przerwę w grze.

• Kontra Zagłębia, Żivec złapany na spalonym.

• Srdan Spiridonović piętką zagrał w kierunku Matyni. Piłka nieco przypadkowo doszła do drugiego z gości, lecz z akcji Pogoni i tak nic nie wyszło.

• Adam Buksa łokciem potraktował rywala i zarobił żółtą kartkę.

• Na spalonym złapany Patryk Szysz.

• Kowalczyk zszedł z piłką do środka, ale niecelnie podawał do Podstawskiego. Zagłębie także szybko straciło futbolówkę.

• Wreszcie odpowiada Pogoń. Strzał Kozulja sprzed pola karnego został zablokowany.

• Trwają ataki "Miedziowych". Dośrodkowanie Czerwińskiego z prawej strony było jednak bardzo niecelne.

• Zagłębie atakuje od samego początku drugiej części gry. Pogoń zamknięta na własnej połowie, ale czujna w defensywie.

• Zagłębie mogło wyrównać! Tomas Podstawski stracił piłkę we własnym polu karnym, przejął ją Sasa Żivec, ale w znakomitej sytuacji uderzył tuż obok słupka!

• Od środka wznowiło mecz Zagłębie. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy.

• Wygląda na to, że Pogoń Szczecin znów wywiezie punkty z terenu rywala. Lider PKO Ekstraklasy już w szóstej minucie wyszedł na prowadzenie, gdy po podaniu Srdana Spiridonovicia do siatki trafił Adam Buksa. Zagłębie częściej utrzymuje się przy piłce, lecz to piłkarze Pogoni zdecydowanie częściej kreują sytuacje podbramkowe. Goście mogli prowadzić nawet wyżej, "Miedziowi" nie radzą sobie zbytnio z nowym ustawieniem "Portowców", grających trzema obrońcami. Czy w drugiej połowie Zagłębie znajdzie sposób na rywali? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Sasa Balić faulował rywala i zobaczył żółtą kartkę. W kolejnym meczu będzie musiał pauzować, bo to jego czwarty kartonik w tym sezonie.

• Ucierpial w starciu z rywalem Tomas Podstawski. Portugalczyk potrzebuje pomocy medycznej.

• Sebastian Kowalczyk dobrze dograł do Spiridonovicia, ale Austriaka w świetnej sytuacji zablokował obrońca! Kowalczyk miał jeszcze okazję na strzał z pola karnego, lecz trafił prosto w Hładuna.

• Bartkowski poradził sobie z Baliciem na lewej stronie boiska. Nie ma nawet kornera - z piątego metra wznowi grę Stipica.

• Bardzo aktywny jest w ostatnich minutach Kowalczyk. Wślizgiem wybił mu piłkę spod nóg Jakub Tosik, efektem rzut rożny dla Pogoni.

• Blisko gola Pogoń! Po dośrodkowaniu Zvonimira Kozulja główkował Jakub Bartkowski, a z problemami obronił strzał Hładun. Z bliska dobić mógł to jeszcze Łasicki, lecz Bartosz Slisz interweniował w ostatniej chwili i piłka po rykoszecie przeszła tuż obok słupka!

• Akcja Kowalczyka lewą stroną przyniosła gościom rzut rożny.

• Patryk Szysz podawał w stronę Sasy Żivca, lecz ten niedokładnie przyjął sobie piłkę i spokojnie wybił ją Igor Łasicki.

• Pogoń starała się przebić lewą stroną, lecz dobrze wypchnęli rywali gracze Zagłębia. Ostatecznie niezbyt dobrze dośrodkowywał Matynia.

• Niedokładnie zagrał teraz Sebastian Kowalczyk. Kapitan Pogoni w zasadzie wybił piłkę w aut.

• Niedokładnie wybijał piłkę Stipica. Błąd chorwackiego bramkarza pozostał jednak bez konsekwencji.

• Szysz nie miał jak minąć Kostasa w polu karnym, ale wywalczył rzut rożny po interwencji Greka.

• Dośrodkowanie w pole karne Pogoni z lewej strony, bez problemu łapie piłkę Stipica.

• Kostas Triantafyllopoulos przewrócił Patryka Szysza na połowie rywala. Będzie okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Dobra kontra Pogoni! Buksa zagrał do Spiridonovicia, ten dobrze zszedł z piłką do środka i uderzył sprzed pola karnego, ale czujny na linii był Hładun!

• Zbyt długie podanie do Matyni, od piątego metra wznowi grę Dominik Hładun.

• Spokojnie rozgrywa teraz piłkę Zagłębie. Niewiele jednak z tego wynika.

• Sebastian Kowalczyk przegrał pojedynek ze Sliszem - niewiele brakowało, aby kapitan Pogoni znalazł się w dobrej sytuacji na podwyższenie rezultatu.

• Nieco zbyt późne było zagranie do Srdana Spiridonovicia na lewą stronę. Skrzydłowy Pogoni złapany na spalonym.

• Ładna dwójkowa akcja Bohara i Starzyńskiego. Ten pierwszy uderzył jednak zbyt lekko i Stipica złapał piłkę.

• Zagłębie bliskie wyrównania! Balić dobrze dośrodkował z lewej strony boiska, Alan Czerwiński wygrał pojedynek główkowy z Hubertem Matynią, ale uderzył obok bramki!

• Spiridonović przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową w polu karnym, przewrócił się po starciu z Sasą Baliciem, lecz sędziowie uznali, że nie było tam przewinienia.

• Przewrócił się w polu karnym Srdan Spiridonović! Mamy analizę VAR!

• Zagłębie stara się odpowiedzieć. Filip Starzyński dośrodkowywał z prawej strony boiska, bez problemu złapał piłkę Stipica.

• Po raz drugi z rzędu Pogoń znakomicie rozpoczyna spotkanie w PKO Ekstraklasie! Srdan Spiridonović urwał się lewą stroną, świetnie minął Jakuba Tosika i wpadł w pole karne, wykładając piłkę Adamowi Buksie. Napastnik gości nie zmarnował tej sytuacji i z bliska trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ADAM BUKSA!

• Damjan Bohar próbował strzału sprzed pola karnego, ale został zablokowany.

• Igor Łasicki przejął piłkę na połowie przeciwnika, Hubert Matynia zagrał niezłą prostopadłą piłkę w pole karne do Adama Buksy, lecz ten ostatni nie opanował futbolówki.

• Naciskany przy linii końcowej Igor Łasicki nie popełnił błędu. Od bramki zacznie Dante Stipica.

• Od środka rozpoczęła Pogoń. "Portowcy" grają dziś na biało, Zagłębie w pomarańczowych strojach.

• Zaczynamy!

• Bartosz Slisz przed meczem odebrał nagrodę dla najlepszego młodzieżowca września w PKO Ekstraklasie.

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Szymon Marciniak. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• W zeszłym sezonie Pogoń dwukrotnie wywoziła z Lubina komplet punktów. Najpierw w rundzie jesiennej wygrała na terenie rywala 2:0, później dołożyła do tego zwycięstwo 3:2 w rundzie finałowej. W obu spotkaniach do siatki trafiał Kamil Drygas, nieobecny od dłuższego czasu z powodu kontuzji. Zagłębie odgryzło się w Szczecinie – w ostatnim spotkaniu przed rozpoczęciem przebudowy tamtejszego stadionu zwyciężyło 3:0. W minionych rozgrywkach bramkarza „Portowców” dwukrotnie pokonywali Damjan Bohar oraz Filip Starzyński. Obaj grają dziś od pierwszej minuty.

• Pogoń Szczecin to jedno z największych zaskoczeń tego sezonu. „Portowcy” pod wodzą Kosty Runjaica znakomicie zaczęli rozgrywki i w efekcie znajdują się obecnie na pozycji lidera. „Duma Pomorza” wygrała sześć z jedenastu meczów, lecz ostatnio poniosła jedną z dwóch porażek, mimo znakomitego początku ulegając Rakowowi Częstochowa. Obie przegrane miały miejsce w Szczecinie – komplet punktów zdobyła tam także Wisła Płock. Na wyjazdach Pogoń punktuje najlepiej w lidze: wygrywała trzykrotnie i dwa razy zremisowała.

• Zagłębie Lubin ten sezon rozpoczęło bardzo źle. Drużyna pod wodzą Bena van Daela rozczarowywała, holenderski szkoleniowiec popadł w konflikt z szatnią, a efektem było zaledwie pięć punktów w pierwszych siedmiu kolejkach. Odkąd Van Daela nie ma w klubie, wszystko wygląda jednak zupełnie inaczej. „Miedziowi” najpierw wygrali 5:0 z Wisłą Płock pod wodzą Pawła Karmelity, a już z Martinem Sevelą na ławce zdobyli siedem punktów w trzech meczach i awansowali do kolejnej rundy Totolotek Pucharu Polski.

• Tak prezentuje się pierwszy skład i ławka rezerwowych Pogoni Szczecin:

• Oto wyjściowa jedenastka oraz rezerwowi Zagłębia Lubin:

• Po przerwie reprezentacyjnej czas na powrót PKO Ekstraklasy! Na początek 12. serii gier mecz w Lubinie, w którym miejscowe Zagłębie, powoli wychodzącego z kryzysu z początku sezonu, podejmie lidera – Pogoń Szczecin. Początek spotkania już o godzinie 18:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!