Zagłębie Lubin 3 - 0 Jagiellonia Białystok

Zagłębie Lubin

3

Jagiellonia Białystok

0

• Koniec meczu! Zagłębie pewnie pokonuje Jagiellonię 3:0! To zdecydowanie najniższy wymiar kary, bo Zagłębie mogło strzelić co najmniej drugie tyle goli.

• Gooool! Równo w ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry Starzyński w sytuacji sam na sam trafia na 3:0!

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• Starzyński zagrał prostopadle do Szysza, który pewnym strzałem po ziemi, po długim rogu umieścił piłkę w siatce. Wcześniej w podobnej sytuacji nie trafili między innymi Starzyński i Stoch.

• Gooool! W końcu Zagłębie zdobywa drugą bramkę i pieczętuje zwycięstwo! Strzelcem bramki Szysz!

• Kolejne dośrodkowanie Starzyńskiego z kornera, ale najpierw Simić, a później Szysz nie trafiają do siatki! Festiwal zmarnowanych okazji gospodarzy

• ... a za Crnomarkovicia wchodzi Damian Oko

• Dwie zmiany w Zagłębiu. Za Stocha wchodzi Bartolewski

• Ładne podanie Poręby do Stocha, który przyjął trudną piłkę i uderzył sam na sam z bramkarzem. Piłka minęła jednak słupek. Zagłębie mogło prowadzić już spokojnie 5:0.

• Idealna kontra Zagłębia, ale Podliński za długo zwlekał z oddaniem strzału w sytuacji sam na sam i wybił mu ją Twardek. Rzut rożny.

• Jagiellonia wykorzystała już wszystkie pięć zmian, ale nadal bije jak głową w mur.

• ... i Wojtkowski za Kwietnia

• Kolejne dwie zmiany w Jagiellonii. Bida za Olszewskiego...

• Kolejna świetna okazja Starzyńskiego! Ponownie nieatakowany przez rywali posłał piłkę obok słupka!

• Ależ okazja Zagłębia! Pogubiła się obrona Jagiellonii i Starzyński znalazł się w dogodnej sytuacji. Uderzył ładnie, ale tuż obok słupka

• Mystkowski za Lopeza

• Cernych za Bortniczuka

• Potrójna zmiana w Jagiellonii w reakcji na stratę bramki. Puljić wchodzi za Nasticia

• Żółta kartka dla Balicia

• Ładne, precyzyjne uderzenie Starzyńskiego tuż przy słupku. Dziekoński rzucił się w dobrym kierunku, ale nie sięgnął piłki.

• Gooool! Starzyński strzela gola z rzutu karnego!

• Za zagranie ręką Runje ukarany również żółtą kartką.

• Rzut karny dla Zagłębia! Runje zablokował piłkę ręką

• Bardzo dobry drybling Szysza, który zatrzymany został dopiero przed polem karnym. Zagłębie utrzymało się jednak przy piłce i akcja skończyła się na niecelenym strzale z dystansu Stocha.

• Żółta kartka dla Chodyny za faul na wyprowadzającym kontrę rywalu.

• Rzut rożny dla Zagłębie. Ponownie w narożniku Starzyński. Wrzutka i piłka wybita poza pole karne przez gości.

• Kwiecień podryblował z piłką i zagrał dobrą piłkę w pole karne do Wdowika, ale ten nie zdołał jej opanować.

• Rzut rożny dla Zagłębia. Starzyński wrzucił w pole karne, ale piłka trafiła do Pospisila. Zawodnik Jagiellonii co prawda ją stracił, ale Zagłębie nie wykorzystało tej sytuacji.

• Żółta kartka dla Kwietnia

• Prostopadła piłka w pole karne gospodarzy, ale Bortniczuk uprzedzony przez rywala i nie doszedł do piłki.

• Wrzutka w pole karne Wdowika, piłka trafia na nogę Pospisila, który fatalnie przestrzelił.

• Żółta kartka dla Fernana Lopeza.

• Początek drugiej połowy. Od środka Jagiellonia. Oba zespoły bez zmian.

• Rzut rożny dla Jagiellonii. Słabe rozegranie i sędzia kończy pierwszą połowę.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Hładun minął się z piłką. Na jego szczęście goście nie zdołali umieścić jej w bramce.

• Brzydki faul Starzyńskiego na Bortniczuku. Żółta kartka.

• Kolejny rzut rożny dla Zagłębia. Do narożnika zmierza Starzyński

• Dziekoński na raty wybronił mocne uderzenie Hodyny. Groźna akcja Zagłębia.

• Po kornerze spore zamieszanie w polu karnym gości, ale udaje się oddalić zagrożenie.

• Kolejny atak Zagłębia i już trzeci korner dla gospodarzy. Goście nie wywalczyli jeszcze ani jednego.

• Po kornerze Zagłębie utrzymało się przy piłce, ale nie stworzyło realnego zagrożenia. Urazu doznał Simić i gra wstrzymana.

• Akcja Zagłębia zakończona wybiciem piłki na rzut rożny.

• Bortniczuk zgrał piłkę klatką piersiową do Lopeza, który posłał ją nad poprzeczką. Jagiellonia coraz odważniej atakuje.

• W odpowiedzi akcja Zagłębia, ale Stoch w polu karnym obił rywala.

• Twardek uderzył z dystansu, ale piłka minęła słupek.

• Dośrodkowanie Pospisila w pole karne i ładna główka Kwietnia! Piłka obija poprzeczkę! Najgroźniejsza akcja gości jak do tej pory!

• Żółta kartka dla Stocha za ostry faul.

• Dośrodkowanie z kornera i Balić uderzył piłkę głową. Broni bramkarz gości.

• Ładnie uderzył Starzyński i piłka minimalnie minęła bramkę Jagi, po drodze odbijając się od jednego z jej piłkarzy. Rzut rożny.

• W pierwszym kwadransie spotkania dominuje Zagłębie i to gospodarze próbują cały czas sforsować defensywę Jagi. Goście ograniczają się do kontr.

• Kolejna próba Stocha z dystansu, ale piłka znów mija bramkę Jagiellonii.

• Celny strzał Pospisila, ale nie miał problemu z obroną Hładun.

• Przymierzył teraz Patryk Szych i niewiele brakowało, by piłka zatrzymała się w siatce Dziekońskiego.

• Cały czas w ataku gospodarze. Tym razem próbował Starzyński, ale również został zablokowany w polu karnym.

• Akcja Załębia. Próbował centrować Stoch, ale został przyblokowany.

• Pierwszy gwizdek sędziego i gramy!

• Zagłębie z Jagiellonią spotyka się po raz drugi w tym roku. W styczniu podczas obozów w Turcji doszło do meczu kontrolnego. Wszystkie bramki padły po przerwie - w tym dwie z rzutów karnych. Do wyniku nie ma sensu przykładać specjalnej wagi, ponieważ trenerzy skorzystali w tym sparingu z bodaj wszystkich dostępnych piłkarzy.

• Witamy! W drugim sobotnim meczu PKO Ekstraklasy zmierzą się drużyny o zbliżonym potencjale. O wyniku może zadecydować detal, jak jesienią kiedy skutecznie główkował Lorenco Simić. Relacja LIVE z meczu Zagłębie - Jagiellonia w GOL24 od godziny 17:30.