Zagadkowa kradzież w Swarzędzu: Konwojent ukradł 9 mln...

  Zagadkowa kradzież w Swarzędzu: Konwojent ukradł 9 mln złotych

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Konwojent ukradł 9 mln złotych? Zagadkowa kradzież w Swarzędzu

  Konwojent ukradł 9 mln złotych? Zagadkowa kradzież w Swarzędzu ©archiwum

  Konwojent, który posługiwał się danymi osobowymi innej osoby, ukradł z konwoju prawie 9 mln złotych! Do zuchwałej kradzieży miało dojść w piątek rano w Swarzędzu. Policja szuka konwojenta. Trwa ustalanie jego prawdziwej tożsamości.
  Konwojent ukradł 9 mln złotych? Zagadkowa kradzież w Swarzędzu

  Konwojent ukradł 9 mln złotych? Zagadkowa kradzież w Swarzędzu ©archiwum

  - Do zdarzenia doszło pod jednym z banków. Dwóch konwojentów opuściło samochód, a trzeci niespodziewanie nim odjechał. Po pewnym czasie samochód odnaleziono. Był porzucony, w środku zostało część pieniędzy, ale według wstępnych szacunków konwojent zabrał część worków, w których było aż 9 mln zł – mówi nasz informator.

  Inne nasze źródło precyzuje, że w piątek konwojenci rozwozili pieniądze do bankomatów.
  Gdy dwaj z nich wyszli z auta, by umieścić pieniądze w bankomacie, ich kolega odjechał. Był świetnie przygotowany. Z auta, które później porzucił, usunął wszystkie ślady - samochód został "wylany" chlorem. Śladów szukano także w miejscu pracy ochroniarza. Ale i tu policjanci niewiele znaleźli - szafka ochroniarza została dokładnie wyczyszczona.

  - Nie było na niej żadnych odcisków palców. Choć wiele wskazuje na to, że złodziej nie działał sam, policja jest w "kropce" - mówi jeden z naszych rozmówców.

  Biuro prasowe KWP sprawy nie komentuje, podobnie jak prokuratura. Być może śledczym pomoże portret pamięciowy uciekiniera, który ma zostać sporządzony przez policję.

  - Z uwagi na dobro toczącego się postępowania nie udzielamy żadnych informacji - informuje nas Magdalena Mazur-Prus, rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej.

  Z naszych ustaleń wynika, że konwojent w przeszłości pracował w Łodzi, posługiwał się dokumentami na nazwisko Duda. Kilka miesięcy temu zaczął pracować w Poznaniu. Podobno tłumaczył przeprowadzkę względami rodzinnymi. Po piątkowej kradzieży, okazało się, że posługiwał się dokumentami i danymi osobowymi innego mężczyzny - mieszkającego pod Poznaniem. Policja dotarła już do tego człowieka. Miał powiedzieć, że niczego nie wie o napadzie oraz konwojencie, który posługiwał się jego danymi.  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo