Zabił psa prądem. Ruszył proces

  Zabił psa prądem. Ruszył proces

  Michał Jędrkowiak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zabił psa prądem. Ruszył proces

  Zabił psa prądem. Ruszył proces ©Paweł Relikowski

  Mimo nieobecności oskarżonego Łukasza J. odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie zabicia psa prądem. Właściciel Timona nadal nie może dojść do siebie. O jego trudnej sytuacji opowiadała siostra.
  Zabił psa prądem. Ruszył proces

  Zabił psa prądem. Ruszył proces ©Paweł Relikowski

  - To był pies domowy, myśmy go traktowali jak członka rodziny - mówi Agnieszka Zawodni, siostra Damiana Zawodni. To właśnie jego psa - szorstkowłosego foksteriera Timona miał pod koniec maja zabić Łukasz J., sąsiad z bloku obok.

  O tym tragicznym zdarzeniu pisaliśmy już na łamach "Głosu Wielkopolskiego". Łukasz J. wraz ze swoim ojcem Stanisławem pracowali w gospodarstwie jednego z mieszkańców Pierzchna w gminie Kórnik, sami również byli z tej miejscowości.
  Pies miał do nich przyjść, a nawet sam wejść do klatki. Wtedy Łukasz J. miał go zamknąć, a potem polać wodą i porazić prądem. Damian Zawodni wraz ze swoim kolegą szukali psa. W końcu usłyszeli skowyt i pobiegli do gospodarstwa. Z ich relacji wynika, że wtedy Łukasz J. z ojcem uciekli w kierunku domu. Przed wejściem do klatki w bloku Stanisław J. zmarł. Tego wątku prokuratura jednak nie badała, śledczy zajęli się tylko zabiciem psa. Zarzuty z oczywistych względów usłyszał jedynie Łukasz J. Przyznał się do winy, ale nie chciał procesu - zgodził się na zaproponowaną karę, czyli 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata, grzywnę, wpłatę na cele związane z ochroną zwierząt i zakaz posiadania zwierząt przez 3 lata. Sprawa trafiła jednak do sądu.

  Wszystko robili razem. Brat traktował psa jak własne dziecko - mówi pani Agnieszka
  - Chcemy sprawiedliwej kary. Uważamy, że brak kwalifikacji ze szczególnym okrucieństwem w tym przypadku jest nieporozumieniem, dlatego nie wyraziliśmy zgody na dobrowolne poddanie się karze - wyjaśnia Tadeusz Perz ze Straży Ochrony Zwierząt. Pierwsza rozprawa odbyła się wczoraj w Sądzie Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej. Łukasz J. się na niej nie pojawił.

  - Obecność oskarżonego nie jest wymagana. Ma prawo stawić się na rozprawie, nie ma jednak takiego obowiązku - wyjaśnił sędzia Szymon Szmyt.

  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ale dlaczego??

  kasienka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  nie rozumiem.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gnida

  Gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Na krzesło z nim

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  BESTIE

  Marek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  Wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności dla idioty. A drugiemu los sam wymierzył sprawiedliwość. I dobrze dla bez mózgowych sadystów w społeczeństwie miejsca być powinno.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo