Z kacem gigantem w Nowy Rok: Jak przeżyć poranek 1 stycznia...

  Z kacem gigantem w Nowy Rok: Jak przeżyć poranek 1 stycznia [SPOSOBY NA KACA]

  Anita Czupryn

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Z kacem gigantem w Nowy Rok: Jak przeżyć poranek 1 stycznia [SPOSOBY NA KACA]

  ©Arkadiusz Ławrywianiec/Polskapresse

  Najlepszym sposobem na walkę z kacem jest niepicie - radzi przed sylwestrem Jarosław Wałęsa. O tym, jak i co najchętniej piją politycy, oraz garść sposobów na to, jak przeżyć 1 stycznia.
  Z kacem gigantem w Nowy Rok: Jak przeżyć poranek 1 stycznia [SPOSOBY NA KACA]

  ©Arkadiusz Ławrywianiec/Polskapresse

  Ból i zawroty głowy. Nudności. Wymioty. Kołatanie serca. Pocenie i bóle brzucha. Biegunka. Uczucie rozdrażnienia, światłowstręt, nadwrażliwość na dźwięki. Jednym słowem: kac. Jak sobie z nim radzą nasi politycy, rzecznicy, policjanci, dziennikarze?

  Gwiazdy zdradzają swoje sposoby na kaca  Źródło: Agencja TVN/x-news


  Najlepszym sposobem na walkę z kacem jest niepicie - pisze mi na Facebooku pytany o znane mu sposoby na kaca europoseł Jarosław Wałęsa. Inni politycy, rzecznicy polityków i szefów państwowych instytucji oraz dziennikarze pytani o własne sprawdzone sposoby na kaca albo ignorują moje pytania, albo odpowiadają w podobnym stylu: "Oj, nie będę tu chyba specjalnie pomocny, bo staram się nie cierpieć na zespół dnia poprzedniego", albo: "Nie piję tyle, żeby mieć kaca". Albo: "Mnie ten problem od lat nie dotyczy." Albo: "Przykro mi, nie jestem ekspertem." Albo: "Nie pomogę, bo nie mam wiedzy na ten temat. Bardzo rzadko piję alkohol - 1 lub 2 lampki wina do kolacji przy jakiejś specjalnej okazji. Myślę, że z takim pytaniem, to raczej do jakiegoś »konesera« trzeba się zwrócić. Albo wskazują otwarcie: "Proszę zapytać posła X, Y, Z".

  Szczerze śmieje się z tych wypowiedzi Piotr Tymochowicz, znany specjalista do spraw wizerunku i marketingu politycznego. - To zabawne - mówi. - Bo z jednej strony wszyscy politycy wiedzą, że dobrze jest mówić o abstynencji, o tym, że się nie pije. Ale z drugiej podskórnie czują, że to, że piją, jest łatwe do wybaczenia. Sami więc są w rozkroku i mają z tym dylemat - mówi. Tymczasem z wiedzy i doświadczeń Tymochowicza wynika, że 85-90 proc. polityków pije regularnie, za to w sylwestra upija się ich blisko 90 proc. - Jest jeszcze te 10 proc. tych, którzy w sylwestra nie piją, ale niespecjalnie bym ich gloryfikował, bo to są alkoholicy, którzy już niespecjalnie mogą pić. Gdyby się napili, mogliby nie przeżyć - mówi Piotr Tymochowicz.

  Jego słowa potwierdza była posłanka SLD Joanna Sosnowska: - Jak się jest w polityce, to albo nauczysz się pić, albo zginiesz. Znam kilku zaleczonych alkoholików, którzy udają że biorą leki i nie mogą pić alkoholu, znam też kilku takich, którzy mówią otwartym tekstem, że są na odwyku - ale to jest mniejszość. Są i tacy, którzy piją i wydaje im się, że mają nad tym kontrolę, i tych jest najwięcej. Jeżeli o mnie chodzi, to kaca nie unikałam, bo on jest wkalkulowany w picie. A jeżeli jeszcze do tego pali się papierosy, to murowane, że kac przyjdzie na 200 proc. Jako osoba dorosła miałam świadomość, z czym się wiąże picie i palenie, więc kaca przyjmowałam z dobrodziejstwem inwentarza - przyznaje uczciwie.

  Okazji do balowania czy pijaństwa osoby ze świata polityki, mediów, urzędu, show-biznesu mają wiele, ale to sylwester jest najbardziej hucznie obchodzoną imprezą w roku. Wiąże się z tak zwanym syndromem przejścia jednego roku w drugi, co prawda tylko umownie i symbolicznie, ale, jak twierdzi znawca tematu Tymochowicz, dla wielu ludzi, w tym właśnie dla polityków, nie jest to przejście do końca li i jedynie symboliczne. - Wtedy rodzi się refleksja o przemijaniu, upływie czasu. A że to nie są przyjemne refleksje, więc alkohol pełni tu tę podstawową funkcję, czyli pozwala zagłuszyć myśli o przemijaniu, zagłuszyć wyrzuty sumienia, że nic się nie zrobiło, nie zrealizowało żadnych obietnic wyborczych. Ale i tak rodzą się u polityków pytania zasadnicze: czy wyborcy to zauważą przy kolejnych wyborach, czy nie zauważą? A może zapomną? - żartobliwie dodaje Tymochowicz.
  Ziarna ostropestu plamistego zmielone, dodane do posiłku skutecznie usuną substancje toksyczne odkładające się w organizmie po uszkodzeniach wątroby spowodowanych czynnikami toksycznymi, takimi jak nadużywanie alkoholu

  Na kaca rewelacyjnie pomaga zakwas buraczany, zwany też sokiem z kiszonych buraków. Przyjemnie się go pije, uzupełnia witaminy w organizmie i ma, jak to kiszonki, pozytywnie działające bakterie

  Nowy Rok nie jest więc dla polityków, tak jak jest dla większości zwyczajnych ludzi, kwintesencją marzeń i nadziei, nie. Dla polityków nadchodzący rok jest jedną wielką niewiadomą. I jest to frustrująca niewiadoma, gdyż politycy nie znoszą nieprzewidywalności.
  « 1 2 4

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kac

  luka (gość)

  dla mnie bez leku przeciwbólowego nie ma co rozpoczynać walki z kacem. Biorę Pyralginę i nie mam kłopotu z kacem. Ból głowy szybko mija jak Pyralgina zacznie działać.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kac

  Ewa (gość)

  Ciekawy artykuł ostatnio też widziałam na lifeandhealth.pl może komuś pomoże Pozdrawiam

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kac

  Ewa (gość)

  Ciekawy artykuł ostatnio też natknełam się na fajny artykuł o radzeniu sobie z kacem może komuś pomoże http://lifeandhealth.pl/sposob-na-kaca/ Pozdrawiam

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poradnik

  pedalot (gość)

  dla łódzkich meneli oraz dla burasów samochodowych.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo