Z kacem gigantem w Nowy Rok: Jak przeżyć poranek 1 stycznia...

  Z kacem gigantem w Nowy Rok: Jak przeżyć poranek 1 stycznia [SPOSOBY NA KACA]

  Anita Czupryn

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Z kacem gigantem w Nowy Rok: Jak przeżyć poranek 1 stycznia [SPOSOBY NA KACA]

  ©Arkadiusz Ławrywianiec/Polskapresse

  Najlepszym sposobem na walkę z kacem jest niepicie - radzi przed sylwestrem Jarosław Wałęsa. O tym, jak i co najchętniej piją politycy, oraz garść sposobów na to, jak przeżyć 1 stycznia.
  Z kacem gigantem w Nowy Rok: Jak przeżyć poranek 1 stycznia [SPOSOBY NA KACA]

  ©Arkadiusz Ławrywianiec/Polskapresse

  Ból i zawroty głowy. Nudności. Wymioty. Kołatanie serca. Pocenie i bóle brzucha. Biegunka. Uczucie rozdrażnienia, światłowstręt, nadwrażliwość na dźwięki. Jednym słowem: kac. Jak sobie z nim radzą nasi politycy, rzecznicy, policjanci, dziennikarze?

  Gwiazdy zdradzają swoje sposoby na kaca



  Źródło: Agencja TVN/x-news


  Najlepszym sposobem na walkę z kacem jest niepicie - pisze mi na Facebooku pytany o znane mu sposoby na kaca europoseł Jarosław Wałęsa. Inni politycy, rzecznicy polityków i szefów państwowych instytucji oraz dziennikarze pytani o własne sprawdzone sposoby na kaca albo ignorują moje pytania, albo odpowiadają w podobnym stylu: "Oj, nie będę tu chyba specjalnie pomocny, bo staram się nie cierpieć na zespół dnia poprzedniego", albo: "Nie piję tyle, żeby mieć kaca". Albo: "Mnie ten problem od lat nie dotyczy." Albo: "Przykro mi, nie jestem ekspertem." Albo: "Nie pomogę, bo nie mam wiedzy na ten temat. Bardzo rzadko piję alkohol - 1 lub 2 lampki wina do kolacji przy jakiejś specjalnej okazji. Myślę, że z takim pytaniem, to raczej do jakiegoś »konesera« trzeba się zwrócić. Albo wskazują otwarcie: "Proszę zapytać posła X, Y, Z".

  Szczerze śmieje się z tych wypowiedzi Piotr Tymochowicz, znany specjalista do spraw wizerunku i marketingu politycznego. - To zabawne - mówi. - Bo z jednej strony wszyscy politycy wiedzą, że dobrze jest mówić o abstynencji, o tym, że się nie pije. Ale z drugiej podskórnie czują, że to, że piją, jest łatwe do wybaczenia. Sami więc są w rozkroku i mają z tym dylemat - mówi. Tymczasem z wiedzy i doświadczeń Tymochowicza wynika, że 85-90 proc. polityków pije regularnie, za to w sylwestra upija się ich blisko 90 proc. - Jest jeszcze te 10 proc. tych, którzy w sylwestra nie piją, ale niespecjalnie bym ich gloryfikował, bo to są alkoholicy, którzy już niespecjalnie mogą pić. Gdyby się napili, mogliby nie przeżyć - mówi Piotr Tymochowicz.

  Jego słowa potwierdza była posłanka SLD Joanna Sosnowska: - Jak się jest w polityce, to albo nauczysz się pić, albo zginiesz. Znam kilku zaleczonych alkoholików, którzy udają że biorą leki i nie mogą pić alkoholu, znam też kilku takich, którzy mówią otwartym tekstem, że są na odwyku - ale to jest mniejszość. Są i tacy, którzy piją i wydaje im się, że mają nad tym kontrolę, i tych jest najwięcej. Jeżeli o mnie chodzi, to kaca nie unikałam, bo on jest wkalkulowany w picie. A jeżeli jeszcze do tego pali się papierosy, to murowane, że kac przyjdzie na 200 proc. Jako osoba dorosła miałam świadomość, z czym się wiąże picie i palenie, więc kaca przyjmowałam z dobrodziejstwem inwentarza - przyznaje uczciwie.

  Okazji do balowania czy pijaństwa osoby ze świata polityki, mediów, urzędu, show-biznesu mają wiele, ale to sylwester jest najbardziej hucznie obchodzoną imprezą w roku. Wiąże się z tak zwanym syndromem przejścia jednego roku w drugi, co prawda tylko umownie i symbolicznie, ale, jak twierdzi znawca tematu Tymochowicz, dla wielu ludzi, w tym właśnie dla polityków, nie jest to przejście do końca li i jedynie symboliczne. - Wtedy rodzi się refleksja o przemijaniu, upływie czasu. A że to nie są przyjemne refleksje, więc alkohol pełni tu tę podstawową funkcję, czyli pozwala zagłuszyć myśli o przemijaniu, zagłuszyć wyrzuty sumienia, że nic się nie zrobiło, nie zrealizowało żadnych obietnic wyborczych. Ale i tak rodzą się u polityków pytania zasadnicze: czy wyborcy to zauważą przy kolejnych wyborach, czy nie zauważą? A może zapomną? - żartobliwie dodaje Tymochowicz.
  Ziarna ostropestu plamistego zmielone, dodane do posiłku skutecznie usuną substancje toksyczne odkładające się w organizmie po uszkodzeniach wątroby spowodowanych czynnikami toksycznymi, takimi jak nadużywanie alkoholu

  Na kaca rewelacyjnie pomaga zakwas buraczany, zwany też sokiem z kiszonych buraków. Przyjemnie się go pije, uzupełnia witaminy w organizmie i ma, jak to kiszonki, pozytywnie działające bakterie

  Nowy Rok nie jest więc dla polityków, tak jak jest dla większości zwyczajnych ludzi, kwintesencją marzeń i nadziei, nie. Dla polityków nadchodzący rok jest jedną wielką niewiadomą. I jest to frustrująca niewiadoma, gdyż politycy nie znoszą nieprzewidywalności.
  « 1 2 4

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kac

  luka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  dla mnie bez leku przeciwbólowego nie ma co rozpoczynać walki z kacem. Biorę Pyralginę i nie mam kłopotu z kacem. Ból głowy szybko mija jak Pyralgina zacznie działać.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kac

  Ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ciekawy artykuł ostatnio też widziałam na lifeandhealth.pl może komuś pomoże Pozdrawiam

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kac

  Ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ciekawy artykuł ostatnio też natknełam się na fajny artykuł o radzeniu sobie z kacem może komuś pomoże http://lifeandhealth.pl/sposob-na-kaca/ Pozdrawiam

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poradnik

  pedalot (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  dla łódzkich meneli oraz dla burasów samochodowych.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo