XXVI Welconomy Forum 2019 in Toruń już w marcu

red.Zaktualizowano 
Jacek Smarz
W dniach 18-19 marca odbędzie się w Toruniu XXVI edycja Welconomy Forum 2019. „Niepodległa – nowe wyzwania” to temat przewodni jednego z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w Polsce. Podczas tegorocznego Welconomy Forum zaproszeni eksperci i goście dyskutować będą na tematy gospodarcze w obliczu nowych wyzwań stojących przed niepodległą Polską.

Stowarzyszenie Integracja i Współpraca organizuje kolejną, XXVI już edycję Welconomy Forum in Toruń – jedną z największych imprez ekonomiczno-gospodarczych w Polsce, na którą przyjedzie około 2000 gości. Będą to eksperci, przedstawiciele rządu, samorządów, politycy, przedstawiciele nauki, przedsiębiorcy, a także dziennikarze reprezentujący wszystkie rodzaje dostępnych nośników informacji. Prelegenci występujący podczas Welconomy reprezentować będą wiele branż i poglądów, dzięki czemu bieżące tematy polityczno- gospodarcze analizowane będą z wielu perspektyw, dając pełen obraz rzeczywistości. Sesja Plenarna pod hasłem „Niepodległa - nowe wyzwania” zostanie otwarta krótkim wykładem inauguracyjnym prof. Jerzego Buzka. Następnie prof. Michał Kleiber poprowadzi dyskusję, w której udział wezmą Ministrowie: Henryk Kowalczyk – Ministerstwo Środowiska, Marek Zagórski- Ministerstwo Cyfryzacji, Jerzy Kwieciński – Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, omawiając „nowe wyzwania” dla polskiej gospodarki takie jak smog, odpady, cyberbezpieczeństwo oraz innowacyjność.

- Cieszymy się, że Welconomy Forum in Toruń staje się kolejny raz miejscem, platformą do spotkania się przedstawicieli świata polityki, biznesu i nauki, by wspólnie podsumować najważniejsze wydarzenia roku, w którym świętowaliśmy 100-lecie Niepodległości Polski – mówi Jacek Janiszewski Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, organizatora wydarzenia.

Forum podzielone jest na dwie części konferencyjną i warsztatową. Dyskusje będą prowadzone w ramach 30 paneli tematycznych. Ponadto organizatorzy zapewniają doskonałą przestrzeń do rozmów dwustronnych oraz promocji przedsiębiorstw i instytucji.

Podczas Welconomy będą poruszane również sprawy międzynarodowe. W ramach kontynuacji tematyki związanej z krajami, które były prezentowane na Welconomy w latach ubiegłych, takich jak Rosja, Kazachstan, Białoruś i Indie, analizowana będzie współpraca handlowa tych państw z naszym krajem. Forum jest również platformą do rozmów na temat możliwości inwestycyjnych w nowych państwach promowanych na Welconomy a mianowicie Brazylii, Iraku, Angoli i Indonezji.

XXVI edycji Welconomy in Toruń odbędzie się w dniach 18-19 marca 2019 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki Toruń i hotelu Copernicus. Wśród ubiegłorocznych prelegentów znalazły się takie tuzy jak Kapsch, PZL-Świdnik, Jeronimo Martins Polska czy Światowe Centrum Słuchu.

POLECAMY:

polecane: 60 Sekund Biznesu: Niemcy najważniejszym partnerem handlowym.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie