MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyszarpane zwycięstwo siatkarek Enei Energetyka Poznań. Cały czas są w walce o play-offy

Bartosz Kijeski
Siatkarki Enei Energetyka Poznań cały czas liczą się w walce o play-offy
Siatkarki Enei Energetyka Poznań cały czas liczą się w walce o play-offy Adam Jastrzębowski
Siatkarki Enei Energetyka Poznań cały czas liczą się w walce o play-offy I ligi. Energetyczne w środowym spotkaniu niespodziewanie wygrały z wyżej notowanym MKS-em Copco Imielin po tie-breaku, choć prowadziły już 2:0. Zawodniczki ze stolicy Wielkopolski ostatecznie wyszarpały to zwycięstwo, jednak ten pojedynek kosztował ich sporo sił, bowiem mecz trwał 2 godziny i 15 minut.

Początek pierwszego seta był niezwykle wyrównany... do pewnego momentu. W połowie pierwszej partii poznanianki zaczęły stopniowo odjeżdżać rywalkom i pewnym momencie Energetyczne miały 7 punktów przewagi. Przy stanie 20:13, było niemal pewne, że ten set padnie łupem zawodniczek ze stolicy Wielkopolski. Przeciwniczki zaczęły gonić, jednak zabrakło pary, a zbyt duża liczba błędów po stronie zespołu z Imielina spowodowała, że podopieczne trenera Marcina Patyka mogły cieszyć się ze zwycięstwa pierwszej partii 25:22.

Druga odsłona to jeszcze większa przewaga poznanianek, choć w pewnym momencie przeciwniczki zdobyły pięć punktów z rzędu. Enea nie pozostała dłużna przeciwniczkom i również zapewniła sobie festiwal punktów, zwyciężając 25:18.

Dwie pozostałe partie padły łupem ekipy MKS-u. I tak jak trzecia odsłona była wyrównana, a Enea miała szanse na wygranie seta i zdobyciu trzech punktów, tak w czwartej odsłonie poznanianki nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Przegrane odpowiednio 23:25 i 19:25 przyniosły nam w tym spotkaniu tie-breaka.

Piąty set to wymiana punkt za punkt, jednak na finiszu lepsze okazały się siatkarki Enei, które wypracowały sobie bezpieczną przewagę i wygrały tę partię 15:13 i w całym meczu 3:2.

W najbliższą sobotę siatkarki Enei Energetyka Poznań podejmą we własnej hali zespół GKS "Wieżyca 2011" Politechnika Gdańska Stężyca. Mecz odbędzie się w sobotę (23 marca) o godz. 14.30 w hali CITYZEN. Poznanianki cały czas mają szansę dostać się do play-off. Do ósmego miejsca tracą zaledwie jeden punkt.

MKS-em Copco Imielin - Enea Energetyk Poznań 2:3 (22:25, 18:25, 25:23, 25:19, 13:15)

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

102 lata to kawał czasu, jednak Lech Poznań ma jeszcze wiele rzeczy swoim kibicom do udowodnieniaZobacz galerię wydarzeń z historii Kolejorza --->

Lech Poznań obchodzi swoje urodziny! Tak wygląda historia Ko...