Wyspa skazańców- najnowszy duński pomysł na niepoprawnych...

  Wyspa skazańców- najnowszy duński pomysł na niepoprawnych imigrantów

  Kazimierz Sikorski

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  fot. grzegorz olkowski / polska press

  fot. grzegorz olkowski / polska press ©brak

  Dania szykuje bat na najgorszych imigrantów. Będzie ich zsyłać na małą wysepkę
  fot. grzegorz olkowski / polska press

  fot. grzegorz olkowski / polska press ©brak

  Bardzo przyjazna do tej pory dla imigrantów Dania mówi teraz: dość i tych najbardziej kłopotliwych, przede wszystkim wchodzących w konflikt z prawem chce odsyłać na niewielką, trudną dostępną wysepkę na Bałtyku.

  - To nie jest więzienie, tylko izolatka - przekonują miejscowi politycy i dodają, że każdy z pensjonariuszy umieszczony na wyspie Lindhom, która leży około 200 kilometrów od granic Polski może z niej wyjeżdżać w ciągu dnia, na noc jednak musi zawsze wracać. Na wyspie nie ma żadnych atrakcji, są za to laboratoria, stajnie i krematorium ośrodka, które zajmuje się badaniami chorób zakaźnych zwierząt
  Trafiła by tam setka najbardziej kłopotliwych kryminalistów, którzy nie rokują poprawy na wolności, dlatego mają oni od roku 2021 być izolowani w ten sposób od społeczeństwa. Są to ludzie, którzy nie kwalifikują się na przyznanie im azylu w Danii. Władze nie kryją, że zesłanie ich na "wyspę skazańcó", jak o Lindhom się mówi, powinno ich zachęcić do powrotu do swoich krajów.
  Minister finansów Danii Kristian Jensen, który prowadził rozmowy w sprawie organizacji tego ośrodka powiedział dziennikarzom, że wyspa nie będzie więzieniem. Ale wiele mediów i duńskich polityków oceniło pomysł jako skandaliczny, padały nawet określania, że to "schyłek człowieczeństwa"

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo